Коли садити огірки у відкритий грунт [+ПОРАДИ]
Ділянку для вирощування огірків обираю добре освітлену, захищену від вітру й багату на перегній. Вона має бути досить просторою, бо огірки ростуть швидко. Заздалегідь готую грунт – перекопую і розпушую, щоб добре прогрівся. Огіркову плантацію розміщую на місці, де до цього вирощувала помідори, капусту, зелень і овочі або бобові (крім квасолі). Памятайте, огірки не люблять гарбузових попередників.
Поради рівнянам, як зменшити вміст нітратів у ранніх овочах
Огірки саджу розсадою або висіваю насінням безпосередньо в грунт.
Насіння огірків купую, частіше гібридне (на пакетиках є надпис F1). Рослини з такого насіння краще запилюються і дають досить великий урожай. Але беру і своє, тільки трирічної давнини (огіркове насіння зберігає здатність проростати і через 7-8 років). З такого насіння огірки розвиваються повільніше, але утворюють набагато більше квіток, а відповідно і більше плодів, ніж з минулорічного насіння. Рослини виростають більш стійкими до вірусів та хвороб.

Насіння висіваю сухим або попередньо замоченим у воді. Краще сіяти сухе насіння, оскільки воно поступово набухає і проростає при більш сприятливих умовах. Але щоб прискорити проростання насіння, я замочую його у воді кімнатної температури до накльовування.
Пам’ятайте, якщо ви купили оброблене (забарвлене) насіння огірків, його замочувати не потрібно.
Готуємо насіння до посіву: поради городникам

Висіваю насіня огірків рядками або в лунки. Перед тим як сіяти, роблю борозенки і добре проливаю їх теплою водою. Сію насіння на глибину не менше 2,5 сантиметрів. Відстань між рядками 70 см, а в рядку між насінинами 8-10 см. Коли саджу в лунки, то для ефективності в одну лунку саджу по 2-3 насінини, а після появи сходів залишаю найміцніший. Сходи огірків з'являються днів через шість, перші паростки помітні вже за 2–3 дні після висіву.

Для посадки використовую і розсаду. Але врахуйте те, що огірки мають досить слабку кореневу систему, що погано позначається на пересадці. Щоб не травмувати кореневу систему при пересадці, насіння на розсаду висіваю у торфоперегнійні горщики і висаджую у відкритий грунт прямо в них тижнів через чотири після посіву.
Гарного Вам врожаю!

"Газмережі" проводить обслуговування у Рівному з тимчасовим відключенням газу

Рівненська філія "Газмережі" повідомляє про проведення планового технічного обслуговування газових мереж у багатоквартирних будинках обласного центру. У зв'язку з необхідністю виконання цих робіт, тимчасово буде припинено розподіл газу за низкою адрес.
переглядів: 133
ТОП-5 ВНЗ Рівненщини за рейтингом "Освіта.ua"

Інформаційний освітній ресурс «Освіта.ua» оприлюднив свіжий рейтинг ТОП-200 ВНЗ України, до якого увійшли п'ять провідних закладів вищої освіти Рівненської області. Розповідаємо про кожен з них, їхні особливості та переваги для майбутніх студентів.
переглядів: 138
Бананова шкірка – секрет пишного саду та кімнатних рослин

Виявляється, звичайна бананова шкірка – це не просто харчові відходи, а справжнє джерело цінних поживних речовин для ваших рослин. Замість викидати її у сміття, подаруйте своїм зеленим улюбленцям неймовірний заряд енергії та здоров'я!
переглядів: 184
16 травня на Рівненщині знову очікуються нічні заморозки

Рівненський обласний центр з гідрометеорології попереджає про збереження небезпечних погодних умов на території області. За прогнозами синоптиків, у ніч та ранок 16 травня очікуються заморозки в повітрі 0..-2º, що відповідає ІІ рівню небезпечності – помаранчевому.
переглядів: 229
Як боротися з яблуневою плодожеркою: найефективніші методи захисту саду

Яблунева плодожерка – один із найнебезпечніших шкідників плодових культур. Крім яблуні та груші, пошкоджує плоди сливи, аличі, абрикоса, черешні, персика і деяких інших культур, але найбільшої шкоди завдає в насадженнях яблуні.
переглядів: 194