Як обрати та купити якісну розсаду помідорів [+ПОРАДИ]
Ще до походу на ринок заздалегідь визначаюсь які сорти помідорів хочу посадити. Є ранні та середі, високі та низьки, з плодами великими чи маленькими, з різним забарвленням плодів, з різними смаковими якостями... Переконання продавців, що в них найкращий сорт, зазвичай дуже далекі від істини. Частіше купую стандарні, перевірені сорти (вища ймовірність того, що це дійсно цей сорт) і обов’язково новий, що дає мені можливість замінити один із сортів, який вже вирощую.

Яку розсаду обираю? Зовні якісна розсада – сильна та коренаста, не витягнута та не поникла. Висота рослин 30–35 см. У хорошої розсади 7–8 листків. Листки - зелені, рівномірно забарвлені, добре розвинені, не деформовані. Стебло темно–зелене, досить товсте. Хороша товщина стебла – з олівець або трохи товще. Уважно дивлюсь, щоб не було скручених або пожовклих листків, бурих ділянок, білих плям, цвілі – це ознаки неякісної розсади або хвороби.

Ніколи не купую розсаду із суцвіттям, чи ту, що вже цвіте - гарного врожаю не буде.
Поради городникам: Які сорти та гібриди обрати, щоб овочі не боялись фітофтори
Якщо розсада занадто велика, з величезними інтенсивно забарвленими листками, дуже товстим стеблом – не купую. Скоріше за все таку розсаду перекормили азотними добривами. Цвісти така рослина буде погано і плодів дасть мало, а бадилля буде дуже багато і ваша помідорна ділянка буде нагадувати ліс.
Не обираю розсаду, яка дуже тісно посаджена у ящиках, при пересадці у таких рослин ушкоджується коріння. Коріння відросте, але час буде втрачений.
Коли садити огірки у відкритий грунт: поради рівненським городникам
Обов’язково звертаю увагу на кореневу систему. Якщо вона потужна, розгалужена, значить розсада пікірована, тобто пересаджувалась в окремі горщики. Розсада з міцними коренями швидко росте і розвивається, вона здоровіша та більш загартована.

Купляю розсаду вранці, поки вона свіжа і одразу везу на дачу. Висаджую у той же день вранці або ввечері, коли сонце вже сідає.
Порада: Не тримайте розсаду до наступного дня. Рослини в'януть, втрачають сили, корінці підсихають і погано відновлюються. Якщо у вас немає можливості висадити рослини відразу у грунт, купіть розсаду у горщиках. Вона без проблем буде рости до посадки у грунт.
Бажаю успіху у виборі розсади!

дача, сорти, вибір, розсада, помідори, поради городникам, город
Чи дійсні ламіновані документи: офіційне роз’яснення

Нерідко українці, прагнучи зберегти свої документи в належному стані, вдаються до їх ламінування. Особливо це стосується таких важливих документів, як свідоцтва про народження, шлюб чи зміну імені. Проте виникає закономірне питання: чи не втрачає документ чинності після ламінування?
переглядів: 344
Державна програма протезування: добірка корисних матеріалів і посилань

Міністерство соціальної політики України підготувало добірку актуальних матеріалів, що допоможуть зорієнтуватися у питаннях забезпечення засобами реабілітації в межах державної програми.
переглядів: 357
Загубився номерний знак: що робити?

Втрата номерного знака — ситуація, з якою може зіткнутися кожен водій, особливо в період негоди, коли під час сильних дощів номер може просто відірватися від автомобіля. Утім, не варто хвилюватися — відновити номерний знак нескладно. Розповідаємо, як це зробити швидко та без зайвих труднощів.
переглядів: 350
Як приготувати каву в турці: поради, секрети й покроковий рецепт

Заварювання кави в турці – один із найдавніших способів приготування цього напою, що дозволяє максимально розкрити його смак і аромат.
переглядів: 286
Сирний пиріг із сосисками: простий і ситний варіант сніданку

Сирний пиріг із сосисками — чудова альтернатива традиційним бутербродам. Його приготування не потребує особливих кулінарних навичок, тож з рецептом легко впорається навіть дитина.
переглядів: 388