Як вберегти помідори від фітофтори [+ПОРАДИ]

Щоб попередити фітофтороз, я обприскую помідори таким розчином: на 10 л води беру 20-30 крапель йоду, 1–2 г марганцівки, 5 г борної кислоти (попередньо розчиняю її у гарячій воді). Цей розчин застосовую і для інших рослин проти грибкових хвороб. Хімічні засоби боротьби з хворобами рослин намагюсь не застосовувати.

Як правильно проріджувати буряки: поради рівненським городникам
Хороший результат також дає обприскування рослин сироваткою. Це роблю досить часто. Переважно поєдную в обприскуванні сироватку з йодом. На 10 л води додаю 20 крапель йоду і 1 л сироватки. Такий розчин містить молочнокислі бактерії, які допомагають боротися з хворобою і прискорюють дозрівання помідорів.
Для більш раннього дозрівання врожаю йодну настоянку застосовую і частіше, тільки концентрацію йоду дещо зменшую (на 10 л води додаю 5-6 крапель йоду).

Для підвищення результативності йодну обробку чергую з обприскуванням настоєм часнику (ефективно, якщо все ж таки на листях з’явилися бурі плями). Готую часниковий настій так: 100 г очищених зубчиків часнику подрібнюю, заливаю 2 л води і настоюю добу. Потім водою доводжу об’єм розчину до 10 л і додаю 1 г марганцівки. Обробляю і листя і плоди, щоб фітофтора не перейшла на плоди.
Тетяна Мельничук: "Дача для мене - не просто сад і город..."
Такі обприскування можна проводити 5-6 разів на сезон.

Також для профілактики фітофторозу помідори додатково обробляю кілька разів за сезон бордоською рідиною або розчином мідного купоросу (1 столова ложка купоросу на відро води). Обприскую по листочкам.
І обов’язково помідорні кущі пасинкую (вилучаю в них частини пагонів) і видаляю нижні листочки, щоб кущі швидше і краще прогрівалися та провітрювалися.
Скористайтеся моїми порадами і отримаєте гарний урожай здорових помідорів.

Як зберегти свіжість хліба надовго

Свіжоспечений хліб із рум’яною скоринкою та ніжною, м’якою м’якушкою — справжня гастрономічна розкіш. Білий, житній чи зерновий — кожен має своїх поціновувачів. Та скільки разів ми стикалися з розчаруванням, коли вже наступного дня хліб ставав твердим і сухим?
переглядів: 369
П’ять простих налаштувань, які допоможуть смартфону працювати довше

Ми живемо в епоху, коли смартфон — не просто засіб зв’язку, а особистий помічник, навігатор, розважальний центр і навіть кишеньковий офіс.
переглядів: 367
Як розписати писанку: інструменти, техніка, орнамент

Розпис писанки — це не просто творчий процес. Це глибоке занурення у власне "я", спосіб осмислення світу і форма збереження культурної спадщини. Писанка — це не лише великодній символ, а живий код української нації, в якому переплітаються естетика, духовність і історична пам’ять.
переглядів: 362
Компенсація для роботодавців: як отримати підтримку за працевлаштування молоді

Роботодавці в Україні мають можливість отримати фінансову компенсацію за працевлаштування молодих фахівців. Про це повідомляє Державна служба зайнятості. Ініціатива спрямована на підтримку бізнесу та створення додаткових можливостей для молоді, яка лише починає свій професійний шлях.
переглядів: 403
Як перевірити масло вдома: кілька простих рецептів

Вершкове масло — постійний гість на кухні багатьох українських родин. Його цінують не лише за універсальність у приготуванні страв, а й за поживні властивості.
переглядів: 284