Рівненщина: на картині «Хрещення України-Русі» зобразили героїв Небесної Сотні [+Фото]
На картині «Хрещення України-Русі» Артур Орльонов зобразив тридцять три знакових постаті, пов'язані із ключовими періодами історії України. У центрі полотна — князь Володимир Великий, основоположник християнства Київської Русі, тримає на руках маленьку дівчинку, що символізує Україну. Знаменно, що серед персоналій є і острозькі просвітники — князь Василь-Костянтин Острозький, першодрукар Іван Федорович та випускник Острозької академії, гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний. Зверху над ними зображена Божа Матір, яка покриває усіх своїм омофором у вигляді традиційного українського рушника. А позаду Діви Марії видніються постаті Героїв Небесної сотні, які загинули за долю України.
«ТелеМайдан»: гості студії - Світлана Ніколіна та Олексій Бучинський [+Відео]
За словами Володимира Зубанова, постаті відбиралися за принципом значущості у творенні нашої державності та об'єднуючого фактора, який зараз вкрай необхідний для України і в політичному, і в конфесійному контекстах. Спочатку було 150 кандидатів, які потенційно могли б з'явитися на картині. Утім, проконсультувавшись із науковцями, громадсько-політичними діячами, зупинилися саме на тридцяти трьох персоналіях — знаковому сакральному числі, яке називають віком Ісуса Христа.
На Рівненщині презентували "Сузір'я князів Острозьких"
«Кінцева реалізація написання картини — це фактично тридцять відсотків усієї роботи. Найважче було працювати над ескізами, компонуванням матеріалів та самою ідеєю. Саме це забирає в художника дуже багато часу. Також я дослухався до порад своїх друзів-істориків, адже хотілося якомога автентичніше передати кожну деталь картини», — розповідає Артур Орльонов.
ТОП-20 видатних рівнян усіх часів
Попередні полотна Артура Орльонова презентували в Острозькій академії минулоріч, зокрема роботи з циклу «Сузір’я князів Острозьких» у рамках проекту «Україна славетна»: картину «Острозька Біблія», полотно, присвячене битві князя Данила Острозького під Синіми Водами у 1362 році, і «Благословення Феодосія Святого (князя Федора Острозького. 1443 рік. Києво-Печерська лавра»).
Нагадаємо, що культурно-мистецький проект «Україна Славетна» — частина масштабного загальнонаціонального патріотичного проекту «Україна: історія великого народу», який втілюється уже впродовж семи років. За цей час видали декілька серій книг, де історію України викладено популярно. Над ними працювали науковці з НАН України, Інститутів історії та археології. Проект «Україна: історія великого народу» започаткував інститут стратегічної політики України (почесний президент — Анатолій Толстоухов) та Благодійний фонд «Схід-Захід разом», президентом якого є Володимир Зубанов.
Окремий напрям діяльності проекту — популяризація баталістики, яка є надзвичайно складним видом живопису. Саме завдяки художнику-баталісту Артурові Орльонову вдалося створити серію картин із таких тем, як «Край у Великій Війні 1409-1411 років» (центральною подією є Грюнвальдська битва, у якій брали участь і руські князі), «Шляхи козацької слави» та «Сузір’я князів Острозьких». До слова, Артур Орльонов — головний художник студії Українського батального мистецтва. Його роботи знаходяться в музеї Національного заповідника «Хортиця», Центральному Музеї Збройних сил України, Національному університеті ім. Драгоманова і приватних колекціях.
«Проект “Україна славетна”, як на мене унікальний, адже популяризує історію нашої держави в досить оригінальний спосіб. Коли ми говоримо про найславетніші сторінки нашої історії, то обійтися без острозьких просвітників та Острозької академії просто не можливо. Іван Огієнко свого часу говорив, що князі Острозькі зробили більше для становлення України-Русі, ніж усі її князі разом узяті. Тому знаково, що серед тридцяти трьох постатей, зображених на картині, три — пов'язані з історією Острога», — зауважив ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник.
Символічно, що презентація картини «Хрещення України-Русі» відбулася у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького. Роботу Артура Орльонова освятили священослужителі. А далі картина «Хрещення України-Русі» помандрує Україною.
студентсько-викладацький храм преподобного Федора Острозького, схід-захід разом, презентація, картина, Ігор Пасічник, Артур Орльонов, Хрещення Русі
У Рівному виявили стихійне сімттєзалище на приватній території
Інспектори відділу з благоустрою Департаменту муніципальної варти зафіксували стихійне сміттєзвалище на провулку Робітничому, 4.
переглядів: 173
На Рівненщині планують створити університетську лікарню
Рівненщина може стати осередком сучасної медичної освіти й практики завдяки створенню університетської лікарні.
переглядів: 208
Графік відключення світла на 23 листопада
Завтра, 23 листопада, за несприятливих обставин планують вимикати світло.
переглядів: 202
Рівняни, постраждалі від атаки 17 листопада, отримають допомогу від ООН
Жителі Рівного, чиї будинки зазнали пошкоджень під час ворожої атаки 17 листопада, зможуть отримати фінансову підтримку завдяки співпраці Рівненської ОДА та благодійного фонду "Право на захист".
переглядів: 194
На фасаді Рівненського ліцею №8 відкрили меморіальну дошку Ярославу Гранітному
Сьогодні, на фасаді Рівненського ліцею №8, встановили меморіальну дошку в пам’ять про Ярослава Гранітного — Героя, який віддав своє життя за незалежність України.
переглядів: 178