16.07.2014, 08:20

Як зібрати та зберегти вишневий врожай [+ПОРАДИ]

Ось і дозріли вишні у садку. Ви зібрали великий урожай і думаєте, як його зберегти? Тоді мої поради стануть корисними для вас.
Вишня - дуже смачна ягода. Вона містить багато корисних речовин, кількість яких практично не зменшується навіть при консервуванні.

З вишні я роблю багато чудових заготовок: варення, компот, сік, соус. Використовую вишню як начинку до пірогів. Частину вишень сушу та заморожую. Роблю дуже смачну вишневу наливку.

Але є певні секрети збору і збереження цієї смачної та корисної ягоди.

Коли і як збирати вишню?

Найсмачніша вишня та, яка добре дозріла і тільки зірвана з дерева. Тому для вживання ягід у свіжому вигляді я збираю вишні, які повністю достигли. А для консервування - за три дні до повного дозрівання ягід.
Тільки пам'ятайте, що збирати ягоди з вишень, що ростуть біля доріг небезпечно, бо вони накопичують шкідливі речовини і важкі метали з вихлопних газів.

Вишня – ягода капризна. Якщо ви збираєте вишні без плодоніжок, то переробляйте ягоди у той же день, інакше за добу, вишня почне псуватися. Тому краще зривайте вишні з плодоніжками, так вони будуть менше втрачати сік і набагато краще зберігатися.

Літо 2014: народні прикмети на урожай овочів, фруктів, грибів та ягід

Збирати вишні краще вранці. Зібрані у спекотні години дня ягоди швидко втрачають привабливий вигляд і здатність довго зберігатись. У більшості сортів вишні ягоди дозрівають неодночасно, тому збирайте їх по мірі достигання.Підготовка вишні до консервування

Безпосередньо перед приготуванням видаліть плодоніжки, недостиглі та гнилі вишні. Вимийте та висушіть ягоди. Якщо потрібно – видаліть кісточки. Кісточки я виймаю за допомогою звичайної шпильки, досить зручно. А далі обирайте будь–який рецепт заготовки на ваш смак.

Важливо: дотримуйтесь рецептури, особливо при варці варення. Якщо ви щедро покладете у вишню цукор - варення стане занадто солодким і втратить аромат і кислинку, властиву вишні. Краще на 1 кг вишні покладіть 650-700 г цукру.

Що можна ще садити у липні?

Пам’ятайте, вишневе варення зварене з кісточками не може довго зберігатися. У ньому утворюється синильна кислота, яка може призвести до отруєння. Таке варення краще з’їсти впродовж року.

Для сушіння краще візьміть вишні темного кольору, з дуже соковитою м'якоттю. Сушити можна на сонечку, в сушарці або духовці. Я сушу вишню у звичайній духовці при температурі 55 градусів.

Якщо хочете зберегти аромат і свіжість вишні, то краще заморозьте її. Заморожена вишня зберігає всі смакові якості. Морозити вишню можна і з кісточками і без. Можна додати цукор. Із цукром вишні краще зберігаються і практично відразу готові до вживання.Вишневий компот

Я роблю достатньо концентрований компот, кладу багато вишні. Компот потім розбавляю, а вишні використовую як начинку у рогалики.

Вишні мию, укладаю у 3 литрові банки майже по плічка. Заливаю окропом на 7-10 хвилин. Потім воду з банок зливаю, довожу її до кипіння і знову заливаю вишні на 7-10 хвилин. Знову зливаю воду, додаю до неї цукор (300г на 3-літрову банку), доводжу до кипіння. Гарячим сиропом заливаю вишні і закатую металевими кришками.

Вишневого Вам задоволення!

Якщо у вас є цікаві поради, тоді залишайте Їх у коментарях до статті - мені та іншим читачам буде цікаво!