Як зібрати та зберегти вишневий врожай [+ПОРАДИ]
З вишні я роблю багато чудових заготовок: варення, компот, сік, соус. Використовую вишню як начинку до пірогів. Частину вишень сушу та заморожую. Роблю дуже смачну вишневу наливку.
Але є певні секрети збору і збереження цієї смачної та корисної ягоди.
Коли і як збирати вишню?
Найсмачніша вишня та, яка добре дозріла і тільки зірвана з дерева. Тому для вживання ягід у свіжому вигляді я збираю вишні, які повністю достигли. А для консервування - за три дні до повного дозрівання ягід.
Тільки пам'ятайте, що збирати ягоди з вишень, що ростуть біля доріг небезпечно, бо вони накопичують шкідливі речовини і важкі метали з вихлопних газів.
Вишня – ягода капризна. Якщо ви збираєте вишні без плодоніжок, то переробляйте ягоди у той же день, інакше за добу, вишня почне псуватися. Тому краще зривайте вишні з плодоніжками, так вони будуть менше втрачати сік і набагато краще зберігатися.
Літо 2014: народні прикмети на урожай овочів, фруктів, грибів та ягід
Збирати вишні краще вранці. Зібрані у спекотні години дня ягоди швидко втрачають привабливий вигляд і здатність довго зберігатись. У більшості сортів вишні ягоди дозрівають неодночасно, тому збирайте їх по мірі достигання.
Підготовка вишні до консервування
Безпосередньо перед приготуванням видаліть плодоніжки, недостиглі та гнилі вишні. Вимийте та висушіть ягоди. Якщо потрібно – видаліть кісточки. Кісточки я виймаю за допомогою звичайної шпильки, досить зручно. А далі обирайте будь–який рецепт заготовки на ваш смак.
Важливо: дотримуйтесь рецептури, особливо при варці варення. Якщо ви щедро покладете у вишню цукор - варення стане занадто солодким і втратить аромат і кислинку, властиву вишні. Краще на 1 кг вишні покладіть 650-700 г цукру.
Що можна ще садити у липні?
Пам’ятайте, вишневе варення зварене з кісточками не може довго зберігатися. У ньому утворюється синильна кислота, яка може призвести до отруєння. Таке варення краще з’їсти впродовж року.
Для сушіння краще візьміть вишні темного кольору, з дуже соковитою м'якоттю. Сушити можна на сонечку, в сушарці або духовці. Я сушу вишню у звичайній духовці при температурі 55 градусів.
Якщо хочете зберегти аромат і свіжість вишні, то краще заморозьте її. Заморожена вишня зберігає всі смакові якості. Морозити вишню можна і з кісточками і без. Можна додати цукор. Із цукром вишні краще зберігаються і практично відразу готові до вживання.
Вишневий компот
Я роблю достатньо концентрований компот, кладу багато вишні. Компот потім розбавляю, а вишні використовую як начинку у рогалики.
Вишні мию, укладаю у 3 литрові банки майже по плічка. Заливаю окропом на 7-10 хвилин. Потім воду з банок зливаю, довожу її до кипіння і знову заливаю вишні на 7-10 хвилин. Знову зливаю воду, додаю до неї цукор (300г на 3-літрову банку), доводжу до кипіння. Гарячим сиропом заливаю вишні і закатую металевими кришками.
Вишневого Вам задоволення!
Якщо у вас є цікаві поради, тоді залишайте Їх у коментарях до статті - мені та іншим читачам буде цікаво!
консервація, заготівля, врожай, ягоди, вишня, город, сад, поради
Що покладуть у "Пакунок пораненого": Міноборони розробило адаптивний набір
У 2025 році впроваджується видача «Пакунку пораненого» — набору адаптивного одягу та засобів особистої гігієни. Його отримуватимуть поранені та хворі військовослужбовці, поліцейські, а також особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.
переглядів: 79
Сприятливі дні для стрижки у лютому 2025: як обрати ідеальний час
Підібрати вдалий час для зміни образу допоможе місячний календар стрижок на лютий 2025.
переглядів: 157
До 1 березня необхідно оновити декларації для дітей: детальна інструкція
З 1 березня 2025 року декларації ваших дітей можуть стати недійсними. Згідно з новими правилами, затвердженими Кабінетом Міністрів, з 1 березня 2025 року всі декларації про вибір лікаря для дітей мають пройти верифікацію.
переглядів: 274
В роботі сервісних центрів МВС запроваджено тимчасові обмеження
З 1 лютого 2025 року тимчасово призупинено прийом документів для реєстрації та перереєстрації транспортних засобів.
переглядів: 231
Рівненський зоопарк шукає працівників: хто потрібен на роботу
Обіцяють, що навчать та розкажуть усе, що треба. Головне - бажання працювати та дбайливо ставитись до пухнастих підопічних.
переглядів: 2707