Гроші на війну: Що збирається змінити в бюджеті Арсеній Яценюк
ЛІГАБізнесІнформ представляє найбільш наочні і компетентні коментарі економістів з приводу прийдешніх змін.
Коментар Case-Україна
Суть змін, які уряд збирається внести до Державного бюджету в 2014 році - збільшити доходи на суму близько 6 млрд грн. План полягає в тому, щоб компенсувати недобір за основними податками надходженнями від нових податків (найбільш важливі зміни на графіку).
Новий бюджет
Для збільшення - натисніть
У видатковій частині державного бюджету уряд збирається перерозподілити 13 млрд грн між програмами і збільшення загальної суми витрат на 6 млрд грн. У ході перерозподілу коштів уряд планує заощадити на підтримці реального сектора економіки, адміністративних витратах, місцевих бюджетах, пенсійному фонді.
Яценюк попросить у Ради близько 1 млрд гривень для завершення АТО
Основна мета цих змін - збільшити резервний фонд держбюджету на 17 млрд грн. Здійснюючи витрати на надзвичайні події (АТО, відновлення Донбасу - ред.) За рахунок резервного фонду уряд отримує перевагу гнучкості. Справа в тому, що перерозподіл витрат регулюється Кабінетом міністрів і не вимагає змін до Закону про бюджет.
Уряд планує спрямувати кошти резервного фонду для фінансування військових операцій та реконструкції інфраструктури східних регіонів.
Для збільшення - натисніть
Коментар Альфа Банк Україна
Уряд подав до парламенту проект змін до Державного бюджету України на 2014 рік. Очевидно, що даний законопроект є результатом консультацій з Міжнародним валютним фондом, в ході яких було визначено:
1) збір доходів Держбюджету відстає від планових показників;
2) дефіцит НАК "Нафтогаз України" істотно перевищує колишні очікування;
3) військові дії і руйнування інфраструктури на сході країни зажадають додаткового фінансування.
Загалом, параметри Держбюджету зазнали суттєвих змін. Доходи і видатки Державного бюджету навіть збільшуються - на 6 млрд грн в цілому і на 8 млрд грн по загальному фонду зокрема (частина екологічного податку перенаправлено із спеціального фонду до загального). Тобто плановий дефіцит Державного бюджету залишається колишнім - 69 млрд грн. У той же час в бюджеті заплановані великі зміни по ряду статей.
Пропонується істотно підвищити рентну плату для видобувачів нафти, газу і конденсату, за рахунок чого до Держбюджету планується мобілізувати додаткові 9 млрд грн.
У дохідній базі планується істотне зниження плану збору ряду ключових податків, виходячи з незадовільних результатів останніх місяців. Водночас уряд має намір збільшити надходження податку на доходи фізичних осіб, основним джерелом цього послужить оподаткування дивідендів і процентного доходу за банківськими вкладами.
Режим невідшкодування ПДВ при експорті зернових і насіння технічних культур (ріпак і соняшник) продовжується до кінця 2014 року.
У видатковій частині уряд має намір втричі збільшити обсяг резервного фонду, додатково визначивши в нього 16,9 млрд. грн. Очевидно, що ця потреба зумовлена триваючою антитерористичною операцією на сході країни і потребою відновлювати пошкоджену інфраструктуру. Заощадити кошти передбачається на утриманні державного апарату, для чого полегшуються процедури догляду чиновників у неоплачувану відпустку.
2,5 мільйони від Рівненської облради використають на нагальні речі для військових [+Відео]
Найбільші зміни стосуються фінансування дефіциту Нафтогазу. Плановий обсяг емісії ОВДП з метою внесення до статутного капіталу даної компанії в поточному році збільшено на 70,6 млрд грн до 103,9 млрд грн. Очевидно, що така велика сума покликана забезпечити платежі на адресу Газпрому у разі вирішення спору з приводу контракту та обсягів раніше поставленого газу. Цілком імовірно, частина цих коштів також буде використана для погашення єврооблігацій компанії в обсязі $1,6 млрд в кінці вересня 2014 року.
Уряд має намір відновити підтримку економіки за допомогою часткової компенсації відсоткової ставки за гривневими кредитами, залученими в українських банків. У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що обсяг такого кредитування може скласти 15 млрд грн, а уряд може компенсувати 9 процентних пунктів із ставки кредитування.
Потенційно це стосується всіх підприємств, що реалізують інвестиційні проекти, однак уряд уточнив ряд конкретних проектів:
1) кредити Укргідроенерго за проектом Дністровської ГАЕС;
2) рефінансування боргів Нафтогазу;
3) кредити підприємств Укрзалізниці на оновлення рухомого складу і модернізацію інфраструктури;
4) кредити Аграрного фонду під закупівлю зерна;
5) кредити виробнику озброєння Форт.
Прийняття поправок до Держбюджету є ключовою умовою для отримання наступного траншу кредиту МВФ в обсязі $ 1,4 млрд.

Чи дійсні ламіновані документи: офіційне роз’яснення

Нерідко українці, прагнучи зберегти свої документи в належному стані, вдаються до їх ламінування. Особливо це стосується таких важливих документів, як свідоцтва про народження, шлюб чи зміну імені. Проте виникає закономірне питання: чи не втрачає документ чинності після ламінування?
переглядів: 135
Державна програма протезування: добірка корисних матеріалів і посилань

Міністерство соціальної політики України підготувало добірку актуальних матеріалів, що допоможуть зорієнтуватися у питаннях забезпечення засобами реабілітації в межах державної програми.
переглядів: 183
Загубився номерний знак: що робити?

Втрата номерного знака — ситуація, з якою може зіткнутися кожен водій, особливо в період негоди, коли під час сильних дощів номер може просто відірватися від автомобіля. Утім, не варто хвилюватися — відновити номерний знак нескладно. Розповідаємо, як це зробити швидко та без зайвих труднощів.
переглядів: 200
Як приготувати каву в турці: поради, секрети й покроковий рецепт

Заварювання кави в турці – один із найдавніших способів приготування цього напою, що дозволяє максимально розкрити його смак і аромат.
переглядів: 166
Сирний пиріг із сосисками: простий і ситний варіант сніданку

Сирний пиріг із сосисками — чудова альтернатива традиційним бутербродам. Його приготування не потребує особливих кулінарних навичок, тож з рецептом легко впорається навіть дитина.
переглядів: 209