25.07.2014, 12:28

Рада заборонила мобілізувати батьків, які виховують 3 і більше дітей

Верховна Рада України ухвалила зміни до законодавства щодо посилення захисту прав дітей і заборонила мобілізувати військовозобов'язаних чоловіків і жінок, на вихованні яких є троє і більше дітей до 18 років.
Цю законодавчу ініціативу за основу і в цілому підтримало 277 народних депутатів з 302 присутніх на засіданні в п'ятницю, інформує Цензор НЕТ .

Згідно з текстом закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію до внесення змін, призову на військову службу під час мобілізації не підлягали військовослужбовці чоловіки, на утриманні яких знаходилося 5 і більше дітей до 16 років. Згідно з прийнятими змінами, тепер не підлягають мобілізації чоловіки, на утриманні яких 3 і більше дітей до 18 років. Таких чоловіків можуть призвати в разі їх згоди тільки за місцем проживання.

Вибори до Верховної Ради України: Електоральнi настрої населення

Внесені зміни до законодавства не дозволяють тепер мобілізувати військовослужбовців жінок, на утриманні яких перебувають діти до 18 років (раніше в законі було зазначено, що до 16 років).
Вони можуть бути покликані під час мобілізації за власним бажанням і лише за місцем проживання.

Хто не підпадає під мобілізацію?

Крім того, згідно з внесеними змінами, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані жінки і чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей віком до 18 років). Такі особи можуть бути призвані в разі їх згоди і за місцем проживання.

Хто може стати новим головою Рівненської ОДА?

Крім того, мобілізації не підлягають чоловіки і жінки, які виховують дітей-інвалідів першої або другої групи до досягнення ними 23 років.

Яке покарання чекає на тих, хто ухиляється від служби в армії

Щасливе Рівне