25.07.2014, 18:03

В області споруджують потужну повітряну лінію електропередач «Рівненська АЕС – підстанція Київська»

На Рівненщині триває будівництво масштабного енергопроекту, який дозволить підвищити енергетичну незалежність регіону.

У Рівненській області триває будівництво лінії електропередач напругою 750 кіловольт «Рівненська АЕС – підстанція Київська». Роботи із встановлення електричних опор проводяться на території Сарненського, Рокитнівського та Володимирецького районів. Наразі збудовано 250 фундаментів, на яких змонтовано 170 опор повітряних ліній електропередач із 331 запланованих. Загальна протяжність лінії на території області становитиме близько 100 кілометрів. Про це повідомили у прес-службі РОДА.

Рівненщина вже почала готуватися до зими

Про те, як реалізовується енергопроект, поінформували керівники Сарненського, Володимирецького та Рокитнівського районів на спільній нараді ОДА і ДП НЕК «Укренерго». Наразі в окремих сільрадах ще тривають роботи щодо викупу або примусового відчуження земельних ділянок, які перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, де будується повітряна лінія. Водночас лісівники області прозвітували, що закінчують роботи із вирубування просік і розчищення траси ПЛ.

"Рівнеазоту" дали ліцензію на постачання газу

Реалізація такого енергопроекту насамперед спрямована на те, аби підвищити стабільність електропостачання мешканцям області. Разом з тим, зведення потужної повітряної лінії електропередач сприятиме збільшенню вироблення електроенергії Рівненською АЕС.
«Дешева електрична енергія може використовуватися як альтернатива дороговартісному імпортному паливу. Реалізація енергопроекту ПЛ 750 кВ Рівненська АЕС – Київська дозволить підвищити енергетичну незалежність Рівненщини», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Тарас Пустовіт.