Що робити, якщо ви стали свідком злочину — поради рівненських правоохоронців [+ПОРАДИ]
— У першу чергу потрібно запам’ятати, як виглядає зловмисник, звернути увагу на зовнішність, у чому він одягнений і взутий, і якісь особливі прикмети - татуювання, борода, лисина тощо. Негайно зателефонувати в міліцію. Швидко сказати: “Я став свідком, що когось пограбували, побили, чи лізуть у квартиру”, або “я, проїжджаючи по такій-то вулиці, бачив бійку”. У жодному разі не встрявати в ту бійку, щоб не ставати учасником пригоди. Друге - подивитися, в яку сторону зловмисник побіг чи на чому поїхав - на автомобілі, мотоциклі чи велосипеді. Це дасть змогу правоохоронцям затримати його по гарячих слідах. Третє — кричати, не шкодуючи голосових зв’язок. Адже доведено, що крик привертає увагу і може злякати зловмисника. Обов'язково дочекатися приїзду працівників міліції, щоб розказати усі подробиці події, описати, що зловмисник говорив, який у нього був голос.
Тамара Лисенко каже, що якщо людина стала свідком злочину, але не повідомила про це, відповідати перед законом за це вона не буде, це тільки залишиться на її сумлінні.
- Проте, згідно зі Статтею 135 Кримінального Кодексу України, особу можна притягти до кримінальної відповідальності, якщо вона залишить людину в небезпеці. Наприклад, скоїть ДТП і зникне з місця пригоди. Або ж хтось побачив, що людину збили. і не повідомив до міліції чи у швидку допомогу, а залишив людину помирати тощо.
Стаття 135 Кримінального Кодексу України
1. Завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження через малолітство, старість, хворобу або внаслідок іншого безпорадного стану, якщо той, хто залишив без допомоги, зобов’язаний був піклуватися про цю особу і мав змогу надати їй допомогу, а також у разі, коли він сам поставив потерпілого в небезпечний для життя стан, - карається обмеженням волі на строк до двох років або позбавленням волі на той самий строк.
2. Ті самі дії, вчинені матір’ю стосовно новонародженої дитини, якщо матір не перебувала в обумовленому пологами стані, - караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.
3. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили смерть особи або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
ІНШІ СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ:
За що рівнян можуть затримати правоохоронці [ПОРАДИ]
Як рівненчанам не стати жертвами шахраїв [ПОРАДИ]
На Рівненщині бізнес навчають розпізнавати потенційних диверсантів
На Рівненщині розпочалася масштабна інформаційна кампанія, спрямована на запобігання диверсійним діям ворога. Під головуванням начальника Рівненської ОВА Олександра Коваля відбулася нарада за участю представників правоохоронних органів та бізнесу, під час якої обговорювалися загрози та шляхи їх нейтралізації.
переглядів: 160
Герой України у 32: Сергій Мушик з Рівненщини отримав нагороду з рук президента
За особисту мужність і героїзм у захисті Батьківщини Сергій Мушик удостоєний найвищої державної нагороди – ордена "Золота Зірка". 32-річний житель села Володимирець став одним з наймолодших Героїв України.
переглядів: 242
Незимовий січень: прогноз погоди для мешканців Рівненщини на найближчі дні
Незвичайна тепла зима цього року тішить українців. Найближчими днями на Рівненщині очікується нетипово тепла погода для січня.
переглядів: 181
Мешканець Рівненщини заховав вдома "сонячне каміння" на півмільйона гривень
Співробітники поліції Дубровицького району знайшли велику партію бурштину у жителя Рафалівки.
переглядів: 210
У Рівненському районі чоловік згорів у будинку
Сьогодні вранці в селі Українка Рівненського району сталася трагедія. У приватному житловому будинку виникла пожежа, внаслідок якої загинув чоловік 1990 року народження.
переглядів: 231