14 жовтня - свято Покрови: 10 Покровських церков Рівненщини [+Фото]
У період 1629 – 1672 років Гощанський Михайлівський чоловічий православний монастир був культурно-освітнім центром на Волині. Про це свідчить існування при ньому вищої школи, де працювали видатні постаті національної культури І.Гізель, Г.Старушич, Л.Баранович. У 1672 році під час нападу кримських татар на містечко окремі дерев’яні приміщення цього монастиря були спалені.
Після пожежі монастир поступово відбудовувався, наприкінці ХVІІ століття перейшов з православної до греко-католицької єпархії. У радянський період (1939 – 1991 рр.) монастир був ліквідований. Відновив свою діяльність у 2004 році, як Покровський жіночий православний монастир Української православної церкви.
14 жовтня - свято Покрови: один із найвищих українських храмів - Свято-Покровський собор у Рівному
У Рівному, окрім Свято-Покровського кафедрального собору, на честь Покрови Пресвятої Богородиці названий храм у Золотієві. Ця дерев'яна церква була збудована тут на кошти поміщика Лук'яна Дворжанського в 1855 році.
Відкрий Рівне: де у Рівному знайшли золото
У Дубно окрасою мікрорайону цукрового заводу є Свято-Покровський собор, будівництво якого було завершене у 1995 році. Велична споруда храму добре помітна всім, хто прямує тутешньою трасою у бік Тернополя. Минулого року святкове богослужіння на Покрову тут очолював Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
Свято-Покровський храм у Млинові збудували 1840 року. Спочатку він носив ім'я Олександра Невського, а згодом його перейменували на честь Покрови. При Свято-Покровській церкві функціонує духовний центр, діяльність якого спрямована на зміцнення моральності серед молоді, виходить газета "Духовний вісник Млинівщини”.
Свято-Покровська парафія діє і в Березному. 13 грудня 2010 року настоятелем парафії призначено протоієрея Мирослава Синицю, який започатковує у місті парафіяльну недільну школу для дорослих та дітей. В школі вивчають такі предмети: Священне Писання Старого і Нового Завітів, Закон Божий, елементи церковного співу, декоративно-прикладне мистецтво, вишивання, писанкарство. В діяльності школи передбачені паломницькі поїздки по святих місцях, літні табори відпочинку тощо.
Столітню історію має Свято-Покровський собор у Сарнах. Фундамент під нього заклали у парку залізничників саме у 1913 році. Події тих буремних літ не дали змогу вчасно завершити зведення церкви. А після Другої світової війни на фундаменті майбутнього собору за рішенням місцевої влади взагалі розмістили... розважально-танцювальний майданчик. І лише в 1990 році парафіяни Свято-Покровської церкви добилися рішення міської ради про відбудову православного собору. Того ж року фундамент майбутнього храму освятив тодішній архієпископ Рівненський і Острозький Іриней (нині - митрополит Дніпропетровський і Павлоградський).
Ювілей священика з Рівненщини відсвяткували у Дніпропетровську
А 3 червня 1994 року Свято-Покровський собор у Сарнах було освячено. Зараз тут зберігаються мощі святого Миколи Чудотворця, привезені з італійського міста Бар, зображення чудотворної стопи Божої матері з Почаєва, багато ікон і найголовніше, що на цьому історія храму не закінчується, її продовжують люди, які його відвідують.
На Рівненщині є декілька старовинних дерев'яних церков, які названі на честь Святої Покрови. Так, Покровська церква в с.Обарів Рівненського району була збудована 1781 року і є діючою донині.
На Костопільщині відома дерев'яна Свято-Покровська церква в с.Великий Стидин, побудована у 1768 році на кошти прихожан. Покровська церква і дзвіниця у селі Великий Стидин — пам’ятки архітектури та містобудування національного значення. Вони були споруджені в 1768 році. Цей ансамбль є яскравим прикладом волинської школи дерев’яної народної архітектури. Церкву видно одразу при в’їзді в село.
Сім чудес Костопільщини
Церква Покрови Пресвятої Богородиці у с.Хотин Радивилівського району - це пам’ятка дерев’яного зодчества кінця XIX cт. Будувалася церква кілька років, освячена була в 1880-му. Серед півсотні ікон, які знаходяться у храмі, є ікона, куплена в Почаєві у дні епідемії чуми. Хотинський житель завіз у Берестечко виправляти шкуру коня (середина ХІХ ст.), та коли настав час забирати її, у торговельному містечку спалахнула чума. Із шкурою була занесена в наше село. Велике горе охопило вул. Двірську (тепер Шкільну). Від чуми вимирали цілі сім’ї. Люди у розпачі не знали, що робити, і звернулися до Бога. У складчину купили ікону. Із щирими молитвами обійшла з нею процесія кругом села — і хвороба зупинилася.
Сім чудес Радивилівщини
Свято-Покровська церква в с.Бронники Рівненського району початок своєї історії бере ще 1754 року. Тоді в селі збудували стару деревяну церкву. У ХІХ - на початку ХХ століття місцеві прихожани не раз брались за будівництво нового храму. І ось нарешті в 1927 році уросичто заклали перший камінь нової Свято-Покровської церкви поруч із старим храмом. А в 1929 році новозбудовану дерев'ну церкву освятив протоієрей Миколай Рогальський із Рівного.
Пізнаваймо Рівненщину разом!
Заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олексій ГУБАНОВ: "У нашого краю величезний туристичний потенціал, ми повинні його використати якнайкраще"!
Використана інформація та фото: Igor Tuzh, "Волинь туристична", "Рівненщина православна"
Відкрий Рівненщину, Відкрий Рівне, монастир, Рівненщина релігійна, релігійний туризм, "Волинь туристична", релігія, свято Покрови, Покрова
Чи можна називати ім'я, яке дали при хрещенні
Одним із поширених міфів про Таїнство Хрещення є переконання, що воно має бути оповите таємницею. Насправді ж Хрещення називають Таїнством не через секретність, а тому, що це священнодія, встановлена самим Господом.
переглядів: 75
Як почати робити зарядку
Зробити ранкову зарядку — це ефективний спосіб зарядитися енергією та позитивним настроєм на весь день.
переглядів: 148
На Волині помер перший в Україні підліток з пересадженим серцем
На Волині помер 16-річний Максим Давидюк, учень 11 класу Нововолинського наукового ліцею, який став першим підлітком, якому в Україні пересадили донорське серце.
переглядів: 399
Запіканка з білокачанної капусти з грибами: легка та смачна страва
Соковита запіканка з капусти зі сметанним соусом та смаженими грибами під сирною скоринкою - така страва підійде для вечері. А на її приготування вам не знадобиться багато часу.
переглядів: 231
День ангела Ніни: підбірка листівок, побажань та щирих привітань
14 січня за новоюліанським за православним календарем вшановується рівноапостольна Ніна, яка принесла християнство до Грузії.
переглядів: 530