Ми у Facebook
27.10.2014, 17:20

Змінюємо шини на зимові: поради від автогонщика Олексія Мочанова [+Відео]

Температура повітря стабільно опустилася нижче, ніж +5, прохолодніше стало і на вулиці, і на дорожньому полотні.
Обіцяють мокрий сніг, який швидко розтане, проте ще більше охолодить дорогу.

Настав час спокійно, без паніки, поспіху і черг поміняти шини з літніх і всесезонних на ЗИМОВІ. На будь-якому транспорті.

Не чекайте "білих мух"! Сигнал до заміни шин - погода і температура, а не наявність або відсутність снігу на дорозі.

Українські дороги визнали одними з найгірших у світі

Літня покришка працює на гальмуванні і в повороті тільки за температур ВИЩИХ, НІЖ ПЛЮС П'ЯТЬ. При +5 і нижче шина твердіє, зчіпні властивості істотно погіршуються і критично збільшується гальмівний шлях.

Не експериментуйте і не грайтеся з долею в рулетку. З міліцією домовитися можна, із законами фізики - ніяк. Ними тільки можна навчитися користуватися.

Відтепер податок до Пенсійного фонду платитимуть покупці авто, а не продавці


Якщо у вас залишилися шини з минулого сезону - кращу за станом пару ставте на задню вісь автомобіля, незалежно від типу його приводу. Це не обговорюється.

Найстрашніше, непередбачуване і "непереможне" для переважної більшості водіїв, навіть професійних, не кажучи вже про професійних, - це зрив задньої осі, який зазвичай закінчується на зустрічній смузі або в авто іншого учасника дорожнього руху. Тому не випробовуйте долю.

П’ять правил безпечної їзди автомобілем у дощ

Якщо немає можливості поставити всі чотири нові зимові шини - кращу пару покришок ставимо НАЗАД.

Важливо знати, що термін служби зимового колеса - МАКСИМУМ ЧОТИРИ ЗИМИ, незалежно від пробігу та зовнішнього стану протектора. Якщо ваш комплект відкатав 4 сезони - доведеться міняти його на новий. Старий буде кришитися і не зможе справлятися з покладеними на нього обов'язками.

Шипи в наших зимах - необов'язкові. Головне, щоб шина була ЗИМОВА. Але зимова не для центральної Європи або північної Скандинавії, а для нашої погоди.

Для українців подешевшають авто з пробігом і подорожчають нові

Простіше всього орієнтуватися на індекс швидкості. Беріть шини, у яких він 190 км/год. Зазвичай більш високий індекс - для європейських безсніжних зим і ідеально вичищених автобанів, а більш низький (з індексом швидкості Q) - для північних країн, де стабільно -20 і нижче, і тому до складу колеса входить великий відсоток силіки, аби шина не тверділа на морозі.

Кілька порад-нагадувань по зимовій їзді у відеоформаті.





Доброї дороги, чистого водіння і безпечної зими всім!





На правах реклами