Змінюємо шини на зимові: поради від автогонщика Олексія Мочанова [+Відео]
Настав час спокійно, без паніки, поспіху і черг поміняти шини з літніх і всесезонних на ЗИМОВІ. На будь-якому транспорті.
Не чекайте "білих мух"! Сигнал до заміни шин - погода і температура, а не наявність або відсутність снігу на дорозі.
Українські дороги визнали одними з найгірших у світі
Літня покришка працює на гальмуванні і в повороті тільки за температур ВИЩИХ, НІЖ ПЛЮС П'ЯТЬ. При +5 і нижче шина твердіє, зчіпні властивості істотно погіршуються і критично збільшується гальмівний шлях.
Не експериментуйте і не грайтеся з долею в рулетку. З міліцією домовитися можна, із законами фізики - ніяк. Ними тільки можна навчитися користуватися.
Відтепер податок до Пенсійного фонду платитимуть покупці авто, а не продавці
Якщо у вас залишилися шини з минулого сезону - кращу за станом пару ставте на задню вісь автомобіля, незалежно від типу його приводу. Це не обговорюється.
Найстрашніше, непередбачуване і "непереможне" для переважної більшості водіїв, навіть професійних, не кажучи вже про професійних, - це зрив задньої осі, який зазвичай закінчується на зустрічній смузі або в авто іншого учасника дорожнього руху. Тому не випробовуйте долю.
П’ять правил безпечної їзди автомобілем у дощ
Якщо немає можливості поставити всі чотири нові зимові шини - кращу пару покришок ставимо НАЗАД.
Важливо знати, що термін служби зимового колеса - МАКСИМУМ ЧОТИРИ ЗИМИ, незалежно від пробігу та зовнішнього стану протектора. Якщо ваш комплект відкатав 4 сезони - доведеться міняти його на новий. Старий буде кришитися і не зможе справлятися з покладеними на нього обов'язками.
Шипи в наших зимах - необов'язкові. Головне, щоб шина була ЗИМОВА. Але зимова не для центральної Європи або північної Скандинавії, а для нашої погоди.
Для українців подешевшають авто з пробігом і подорожчають нові
Простіше всього орієнтуватися на індекс швидкості. Беріть шини, у яких він 190 км/год. Зазвичай більш високий індекс - для європейських безсніжних зим і ідеально вичищених автобанів, а більш низький (з індексом швидкості Q) - для північних країн, де стабільно -20 і нижче, і тому до складу колеса входить великий відсоток силіки, аби шина не тверділа на морозі.
Кілька порад-нагадувань по зимовій їзді у відеоформаті.
Доброї дороги, чистого водіння і безпечної зими всім!

Як зберегти свіжість хліба надовго

Свіжоспечений хліб із рум’яною скоринкою та ніжною, м’якою м’якушкою — справжня гастрономічна розкіш. Білий, житній чи зерновий — кожен має своїх поціновувачів. Та скільки разів ми стикалися з розчаруванням, коли вже наступного дня хліб ставав твердим і сухим?
переглядів: 268
П’ять простих налаштувань, які допоможуть смартфону працювати довше

Ми живемо в епоху, коли смартфон — не просто засіб зв’язку, а особистий помічник, навігатор, розважальний центр і навіть кишеньковий офіс.
переглядів: 279
Як розписати писанку: інструменти, техніка, орнамент

Розпис писанки — це не просто творчий процес. Це глибоке занурення у власне "я", спосіб осмислення світу і форма збереження культурної спадщини. Писанка — це не лише великодній символ, а живий код української нації, в якому переплітаються естетика, духовність і історична пам’ять.
переглядів: 282
Компенсація для роботодавців: як отримати підтримку за працевлаштування молоді

Роботодавці в Україні мають можливість отримати фінансову компенсацію за працевлаштування молодих фахівців. Про це повідомляє Державна служба зайнятості. Ініціатива спрямована на підтримку бізнесу та створення додаткових можливостей для молоді, яка лише починає свій професійний шлях.
переглядів: 301
Як перевірити масло вдома: кілька простих рецептів

Вершкове масло — постійний гість на кухні багатьох українських родин. Його цінують не лише за універсальність у приготуванні страв, а й за поживні властивості.
переглядів: 210