29.11.2014, 13:30

УПЦ МП на Рівненщині стверджує, що захищає свій храм

Церковні чвари між прежставниками УПЦ МП та УПЦ КП набирають нових обертів у селі Бадівка Острозького району на Рівненщині. Київський патріархат стверджує, що хоче молитися за Укрїну, а Московський - просить не відбирати храм.
У багатьох засобах масової інформації Рівного з'явилася інформація про те, що цієї неділі, 30 листопада, у селі Бадівка Острозького району священики УПЦ КП хочуть провести молебень за Україну. Священики бояться можливих провокацій та того, що молебень можуть зірвати монахи УПЦ МП.

Водночас священик села Бадівка Віктор спростовує таку інформацію та пояснює, що нині у селі загострилася міжконфесійна ворожнеча і віряни УПЦ МП бояться того, що у них відберуть храм.

- Ми будуємо цей храм з 2000 року. Спочатку допомагали спонсори, а починаючи з 2006 - будівництво відбувалося за кошти громади. Ми не хочемо чужого, ми просто просимо, щоб у нас не забирали наш храм. Якщо у селі буде зареєстрована громада УПЦ КП, то нехай вони готують усю документацію та розпочинають будівництво, - пояснює отець Віктор.

Щодо питання, що у церкві не молилися за воїнів, що знаходяться у зоні АТО, то священнослужитель запевнив: "У нашому храмі ми постійно молимося за Україну, читаємо акафісти за воїнів на сході. І люди, які ходять до нашого храму, також є українцями".

Міжцерковні протистояння у селі Бадівка прогнозують вже цієї неділі, про подробиці читайте вже згодом на OGO.ua.

Статті до теми:

В усіх храмах Рівненщини 30 листопада молитимуться за Україну

Боротьба між УПЦ КП та УПЦ МП на Рівненщині: церковний суд та звинувачення у брехні


В УПЦ МП назвали цинічним утворення Помісної Православної церкви на РівненщиніБоротьба між УПЦ КП та УПЦ МП на Рівненщині: референдум, протест та російські телеканали
Щасливе Рівне