Ялинка і домашні тварини - правила безпеки [+ПОРАДИ]
Сховайте «дощик» подалі!

Дуже часто домашні тварини пробують на зуб ялинкові гірлянди та різну дрібну мішуру. Вони так переливаються, дражнять, шерхотять…
Кішка, граючись і кусаючи блискучі принади, може випадково проковтнути дощик. Довгі тонкі смужки дощика зазвичай обмотуються навколо кореня її шершавого язика, або ж опиняються у шлунку.
Недосвідчені господарі легковажно ставляться до такої ситуації. Але ж дощик і блискітки гострі як лезо і можуть поранити стінку кишечника, спричинити зараження або повну непрохідність і загибель тварини впродовж 4-6 днів.
Якщо ви помітили, що ваш котик пригнічений, забився у кут і нічого не їсть, або ж має приступи блювоти, треба звертатися до ветеринара. Якщо з рота або із заднього отвору у кішки чи песика стирчить край дощу або мішури - тягнути за них не можна! Дощик - це не що інше, як дуже тонкий метал, який може поранити і навіть перерізати внутрішні органи вашого улюбленця!
Що робити: не використовувати для прикрашання ялинки дощик, гірлянди та дрібну мішуру з фольги.
Скляні кульки можуть розбитись і поранити

Якщо на вашій ялинці висять скляні іграшки, то велика ймовірність, що ваш улюбленець захоче погратися з ними. Найперша здобич для котів та собак – ялинкові прикраси, які висять на нижніх гілках. Дуже швидко вони опиняються на підлозі й розбиваються або катаються по всій кімнаті, аж поки теж не розбиваються.
Найгірше не те, що шкода іграшку. А те, що ваш вихованець ризикує порізатися об гострий край або, ще гірше, проковтнути осколок і поранити травний тракт. Тому ялинкові іграшки кошатникам та собачатникам краще вибирати з міцних легких матеріалів, або повісити там, куди тварина не добереться.
Гірлянда - підступна миготлива пастка

Новорічні електрогірлянди, які переливаються різними кольорами, теж небезпечні для домашніх тварин. Песеня може поковтнути лампочку, пошматувати дроти, отримати удар струмом. Електропроводку гризуть домашні щурі, хом’ячки, а особливо кролики.
Що робити: якщо ваші тварини люблять все в домі гризти, варто купити низьковольтні електричні гірлянди або відмовитись від ілюмінації взагалі.
Смачні хвойні голки

Кішки люблять жувати траву і рослинки у вазонах. Чи то вітамінів не вистачає, чи свіжа хвоя надзвичайно гарно пахне, чи просто випадково прилипла до їжі, але тваринка може наїстися ялинкових, а ще гірше - соснових голок. А це теж небезпечно – стоматит, отруєння, блювота, непрохідність кишечника...
Що робити: використовувати штучну ялинку.
Поклик предків кличе на верхівку...
Нерідко домашні кішки, побачивши новорічне дерево на своїй території, нападають на нього і навіть видираються на самий верх. І… звалюють ялинку разом з іграшками на підлогу, а часом і на себе.
Що робити:
1) добре закріпити ялинку та підставку, ще й додатково все зафіксувати, а ще краще - встановити деревце на тумбочку чи стіл;
2) відволікти увагу бешкетника новими іграшками;
3) відлякати вихованця (коли підходить близько до об'єкта свого інтересу - включити фен або пилосос, використати пищалки з неприємним звуком (кількох разів буде достатньо);
4) побризкати ялинку спеціальним спреєм з цитрусовим запахом, який не подобається кішкам;
5) віднадять також кілька крапель апельсинової, лимонної, грейпфрутової ефірної олії на підставці та нижніх гілках та іграшках штучної ялинцки.
6) обгорнути підставку та стовбур ялинки фольгою - коти не люблять запускати в неї свої пазурі, то й не будуть видиратися на дерево...
7) кіт не залізе під ялинку, якщо під неї накидати апельсинові та мандаринові шкоринки чи соснові шишки.
8) не прикрашайте ялинку у присутності домашніх тварин і тим більше не грайтеся з ними гірляндами й дощиком - вони потім робитимуть це регулярно.
9) не залишайте собак і котів зачиненими наодинці з прикрашеною і тим більше сяючрю електричними вогнями ялинкою!
У помешканні, де надто активні коти, новорічне дерево треба встановити подалі від бешкетників. Наприклад, з допомогою анкерних болтів… прикріпити до стелі. Щоб висіла догори диригом. І креативно, і безпечно!

Фото: bezfishki.ru
БІЛЬШЕ ФОТО
І ще кілька порад на новорічну ніч і на свята
- Якщо у вас вдома купа гостей, пильнуйте за котом, не випускайте його а коридор, бо перелякана тварина може вискочити в на вулицю, а потім десь на вулицю, у підвал, на дерево чи горище.
- Будьте обережні зі свічками та підсвічниками – кішка або собака може перекинути, отримати опіки чи навіть влаштувати пожежу.
- Не обпаліть своєму вихованцеві вуса і шерсть бенгальськими вогниками.
- Якщо у вас вдома гучна вечірка, все-таки краще зачинити кота в сусідній кімнаті, перед тим тварину треба нагодувати.
- Папужки та канарки, а також гризуни від гучних салютів можуть навіть померти від стресу. Тому клітки бажано перенести в затишне місце, пташок накрити рушником чи ковдрою і поряд поставити нічник. Та й собакам не завадить дати якесь заспокійливе.
БІЛЬШЕ ФОТО

кошеня, песик, котик, кішка, гірлянда, іграшка, новорічна, безпека, ялинка, собаки, коти
Які найпопулярніші імена дають дітям на Рівненщині

У першому кварталі 2025 року в Рівненській області видали 2409 свідоцтв про народження дитини.
переглядів: 80
Дубенська патрульна — чемпіонка України!

На Кубку України 2025 з веслування на байдарках і каное, який триває в Умані, дубенчанка Катерина Безнюк принесла яскраву перемогу нашому краю!
переглядів: 94
Найпростіший рецепт овочевої запіканки з цвітною капустою

Готуємо смачний та корисний обід, або вечерю за 20 хвилин.
переглядів: 1296
Як помити підлогу без розводів: корисні поради для господинь

Підлога без розводів — це не так складно, як здається. Потрібно лише трохи уважності, правильний підхід і бажання зробити свій дім дійсно чистим та затишним.
переглядів: 429
Як відновитися після свят і повернутися до звичного харчування

Після традиційних святкових застіль чимало людей стикаються з неприємними наслідками — відчуттям важкості в шлунку, сонливістю, появою висипань на шкірі, а також зайвими сантиметрами на талії. Причиною таких змін часто стає переїдання, порушення режиму сну та вживання алкоголю.
переглядів: 601