Як у Рівному готують кутю: сьогодні – Надвечір'я Різдва Христового, Багата кутя
За давнім звичаєм, дивляться після пісної вечері у вікно: якщо чисте й зоряне небо, то буде сухе й урожайне літо, і навпаки.
Якщо на Святвечір падає сніг – буде гарний врожай на хліб.
На багату кутю зоряне небо - кури добре нестимуться і вродить горох.
Як на Святий вечір (під Різдво) є зірки на небі, то будуть кури нестися, а як зірок у цей вечір немає, то і не буде яєць.
Іній або сніг - на мокре літо.
Сніг іде - врожай на яблука.
Ожеледь на деревах - вродять горіхи й фрукти.
Снігопад 6 січня – гарна прикмета для господарів, передвісник щедрого урожаю, добробуту і процвітання. Те саме обіцяє і ясний, сонячний день.
Якщо ж у цей день морозна погода – у сім'ї буде любов і злагода.
Господарю й господині:
Увесь передріздвяний день, аж до Пісної вечері, що починається традиційно після того, як на небі зійде перша зірка, присвячений генеральному прибиранню і приготуванню куті, узвару, пісних страв на сьогодні та святкового різдвяного обіду на завтра.
Щоб приготувати узвар, сушені груші, яблука, сливи, абрикоси, родзинки ретельно миють і кладуть у киплячу воду. Варять на дуже повільному вогні до 15 хвилин, заправляють цукром або медом, якщо надто прісний, додають трішки лимонного соку. Ще раз доводять до кипіння і кладуть на кілька годин у прохолодне місце, щоб узвар настоявся.
У багатьох на святковому різдвяному столі буде традиційна кутя на основі пшениці, ячневої крупи (перловки) або рису.
У Рівному кутю найчастіше готують так: півлітрова банка запареної пшениці вариться до готовності, додається 1 склянка маку, змеленого в кавомолці (або звареного і розтертого макогоном у мисці чи спеціальній макотерці), 1 склянка меду, 1 склянка тонко нарізаних волоських горіхів, 1 склянка розпарених родзинок. Все перемішується і ставиться в холодне місце, щоб кутя добре настоялася. Якщо кутя надто густа, можна її трохи розвести узваром або кип'яченою водою.
Найкращі рецепти: 12 пісних страв на Свят-вечір
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Як швидко очистити ручки газової плити від жиру: простий і дієвий метод
![](/images/articles/2/small/1739717740.jpg)
Ручки газової плити часто стають осередком жирових забруднень, оскільки їх очищення не завжди входить до списку регулярних завдань.
переглядів: 211
Як вивести соляні розводи з взуття: прості поради для ідеального вигляду
![](/images/articles/2/small/1739705766.jpg)
Замшеве взуття, зокрема популярні угги, виглядає стильно й чудово зігріває в холодну пору року. Проте зимові дороги часто залишають на ньому неприємні сліди солі. Щоб повернути взуттю доглянутий вигляд, можна скористатися перевіреними домашніми методами.
переглядів: 631
Вініл то любов
Це не просто пристрій для відтворення музики. Вініловий програвач - то портал у інший світ, де звук набуває глибини і теплоти, яких немає в цифровому форматі. Кожен тріск голки, кожне легке потріскування під час прослуховування – це не недоліки, а частина дива. https://soundmag.ua/ru/catalog/vinyl-players/ оберіть в каталозі та готуйтеся до дива, адже перше прослуховування - як відкрити скриню зі скарбами, з якої почали витікати мелодії, наповнені емоціями. Чому?
переглядів: 352
Пенсії для осіб з III групою інвалідності у 2025 році: які суми очікувати
![](/images/articles/2/small/1739551694.jpeg)
Розмір пенсій для людей з III групою інвалідності в Україні залежить від прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб. У 2025 році цей показник становить 2 361 грн.
переглядів: 544
Як отримати рекордний урожай смородини: ефективне підживлення, яке варто внести у лютому
![](/images/articles/2/small/1666113225.jpeg)
Смородина — одна з найпопулярніших ягідних культур, і її врожайність безпосередньо залежить від правильного догляду. Традиційні методи підживлення, такі як компост чи торф, не завжди дають очікуваний результат.
переглядів: 529