13.01.2015, 19:37

На Рівненській АЕС впроваджують фінський досвід проведення ремонтів

На Рівненській атомній електростанції активно використовують зарубіжний досвід проведення ремонтних робіт.
Підвищити ефективність проведення ремонтів шляхом оптимізації його тривалості, актуалізації документації, введенням форми «єдиного наряду», використанням системи покрокових процедур, переведенням певної категорії обладнання в ремонт за його технічним станом. Такі завдання поставили перед собою рівненські атомники для скорочення простою блоків у планових ремонтах, підвищення якості ремонту з кінцевою метою – збільшення виробництва електроенергії.

Для вирішення поставлених завдань широко впроваджується прогресивний досвід європейських станцій. Підходи фахівців фінської АЕС «Ловііса» в частині заміни технічного обслуговування певної категорії устаткування його наглядом і on-line діагностикою привернули увагу рівнян значним скороченням ремонту блоку. Фінський досвід був ретельно вивчений і зараз розробляються заходи щодо його використання на енергоблоці №4 РАЕС з подальшим поширенням позитивної практики на інші блоки.

Використання системи «єдиного наряду» було презентовано на РАЕС під час проведення однієї з місій технічної підтримки ВАО АЕС, у результаті була досягнута домовленість про візит фахівців РАЕС на Кольську атомну електростанцію. В результаті вивчення позитивної практики на місці рівненськими фахівцями опрацьована і поступово впроваджується електронна форма наряду, що призведе в кінцевому результаті до значного скорочення часових витрат на оформлення допуску до ремонту обладнання, до того ж, буде розширюватися відповідна база даних документації з виробництва та безпечних методів проведення робіт.

Заслуговує на увагу й система покрокових процедур, при якій чітка послідовність прописаних робіт підвищує якість ремонту і сприяє передачі досвіду.

Велика увага приділяється якості ремонтної документації. При проведенні партнерської перевірки ВАО АЕС експертами було вказано на невідповідність окремої ремонтної документації вимогам ВАО. На даний час складено єдиний перелік ремонтної документації, проводиться її категоризація та актуалізація. Загальне число документації сягає 41 тисячі одиниць.

За словами начальника відділу підготовки та проведення ремонтів ВП РАЕС Миколи Пономаренка, поряд з впровадженням позитивного міжнародного досвіду, застосування сучасної оснастки та інструменту значно покращує якість ремонтів устаткування енергоблоків РАЕС.

Практика показала прогресивність об'єднання ремонтних служб Рівненської АЕС в єдиний енергоремонтний підрозділ. Це дозволяє контролювати й аналізувати кожен напрямок ремонту. Запроваджена диспетчеризація ремонтних робіт і жорсткий зворотний зв'язок дають наочну картину всього комплексу робіт в режимі реального часу. «Після реалізації заходів щодо оптимізації, виконання ремонту буде поставлено на якісно новий рівень», – упевнений Микола Пономаренко.

У 2015 році на Рівненській АЕС заплановано планово-попереджувальні ремонти на усіх чотирьох енергоблоках. На даний час проводиться капітальний планово-попереджувальний ремонт на енергоблоці №1 РАЕС, який триватиме до 5 березня. Капітальний ремонт енергоблоку №2 тривалістю 55 діб почнеться в березні. Середній ремонт енергоблоку №3 триватиме з травня по липень, а середній ремонт енергоблока №4 розпочнеться наприкінці серпня. Під час проведення ремонтів крім регламентних робіт будуть виконані понадтипові роботи з підвищення безпеки енергоблоків. Крім цього, на енергоблоці №3 будуть виконані роботи в рамках Програми продовження терміну експлуатації.

До теми:

Працівники Рівненської атомної електростанції пожертвували на АТО більше 1 млн гривень

Рівненська АЕС розширює міжнародну співпрацю

Рівненська АЕС: до Дня Незалежності - мільярд кіловат-годин електроенергії
Щасливе Рівне