Які пільги та доплати залишилися для ветеранів та інвалідів війни [+ПОРАДИ]
Нагадаємо, що 8 травня в Україні відзначатимуть як День пам'яті та примирення
Ветерани війни отримують пенсію за двома Законами України: «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Інваліди Великої Вітчизняної війни мають право на вибір закону, відповідно до якого обчислюватиметься розмір їхніх пенсій. Зважаючи на похилий вік та стан здоров’я цих людей, Пенсійний фонд України за погодженням із Міністерством праці та соціальної політики ухвалює окремі рішення про переведення інвалідів війни з одного Закону на інший з моменту доцільності такого переведення. Звичайно, таке переведення здійснюють за бажанням кожної особи на підставі її письмової заяви.
нові відео до Дня перемоги
Як відомо, розмір пенсій, обчислений за нормами Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», залежить від трудового внеску кожної конкретної особи та від того, який заробіток вона отримувала у період роботи.
Під час обчислення пенсій по інвалідності за нормами Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» їх розмір визначають у встановлених відсотках від середньомісячного заробітку інваліда залежно від групи інвалідності: інвалідам війни ІІІ групи – 60%, ІІ групи – 80%, І групи – 100% відповідних сум грошового забезпечення (заробітку).
У разі, якщо розмір пенсії інваліда, обчислений таким чином, не досягає мінімального розміру, встановленого законодавством, така пенсія забезпечується мінімальним розміром. Мінімальний розмір основної пенсії по інвалідності інвалідам війни з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого з 1 грудня 2013 року в розмірі 949 грн.
Відповідно до Закону «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів» до пенсій інвалідів війни та учасників бойових дій встановлюють цільову грошову допомогу. Її розмір становить: інвалідам війни І групи – 70 грн., інвалідам ІІ і ІІІ груп – 50 грн., учасникам бойових дій – 40 грн. на місяць.
Святкування Дня перемоги
Згідно з постановою КМУ від 28 липня 2010 року № 656 інвалідам війни та учасникам бойових дій, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в інвалідів І групи – 285% від прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, ІІ групи – 255%, ІІІ – 225%, учасників бойових дій – 165 %, виплачують щомісячну державну адресну допомогу до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначених розмірів.
Отже, нині розмір мінімальної пенсійної виплати інвалідам війни І групи становить 2704,65 грн., ІІ групи – 2419,95 грн., ІІІ – 2135,25 грн., учасників бойових дій – 1565,85 грн. Більшість таких ветеранів мають урядові нагороди, і їм встановлено пенсію за особливі заслуги перед Україною, як надбавку до пенсії понад зазначені мінімальні пенсійні виплати.
Крім того, постановами КМУ від 13 березня 2013 року № 15 та від 02 жовтня 2013 року № 723 внесені зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року № 656. Зокрема, з 1 травня 2013 року інвалідам з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та учасникам бойових дій у період Великої вітчизняної війни 1941-1945 років, а з 1 вересня 2013 року інвалідам з числа учасників бойових дій у період війни 1945 року з імперіалістичною Японією та учасникам бойових дій у період війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років і більше, щомісячна державна адресна допомога до пенсії виплачується у розмірі, встановленому для інвалідів I групи, тобто 285% від встановленого прожиткового мінімуму -2704,65 грн.
За матеріалами Управління пенсійного фонду України в м. Рівне
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Вініл то любов
Це не просто пристрій для відтворення музики. Вініловий програвач - то портал у інший світ, де звук набуває глибини і теплоти, яких немає в цифровому форматі. Кожен тріск голки, кожне легке потріскування під час прослуховування – це не недоліки, а частина дива. https://soundmag.ua/ru/catalog/vinyl-players/ оберіть в каталозі та готуйтеся до дива, адже перше прослуховування - як відкрити скриню зі скарбами, з якої почали витікати мелодії, наповнені емоціями. Чому?
переглядів: 251
Пенсії для осіб з III групою інвалідності у 2025 році: які суми очікувати
![](/images/articles/2/small/1739551694.jpeg)
Розмір пенсій для людей з III групою інвалідності в Україні залежить від прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб. У 2025 році цей показник становить 2 361 грн.
переглядів: 444
Як отримати рекордний урожай смородини: ефективне підживлення, яке варто внести у лютому
![](/images/articles/2/small/1666113225.jpeg)
Смородина — одна з найпопулярніших ягідних культур, і її врожайність безпосередньо залежить від правильного догляду. Традиційні методи підживлення, такі як компост чи торф, не завжди дають очікуваний результат.
переглядів: 450
Як не обморозитися взимку: поради медиків
![](/images/articles/2/small/1739452071.jpg)
Морозні та вітряні погодні умови, що спостерігаються в Україні, значно підвищують ризик обмороження. Найбільш уразливими залишаються відкриті ділянки тіла — ніс, вуха, щоки, підборіддя, а також пальці рук і ніг.
переглядів: 474
10 незвичних традицій святкування Дня Валентина у різних країнах
![](/images/articles/2/small/1739383446.jpg)
День святого Валентина – це свято, яке відзначають у багатьох країнах світу, але традиції його святкування можуть значно відрізнятися. Десь прийнято дарувати солодощі та квіти, а в деяких культурах цей день набуває зовсім неочікуваних форм.
переглядів: 628