Які пільги та доплати залишилися для ветеранів та інвалідів війни [+ПОРАДИ]
Нагадаємо, що 8 травня в Україні відзначатимуть як День пам'яті та примирення
Ветерани війни отримують пенсію за двома Законами України: «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Інваліди Великої Вітчизняної війни мають право на вибір закону, відповідно до якого обчислюватиметься розмір їхніх пенсій. Зважаючи на похилий вік та стан здоров’я цих людей, Пенсійний фонд України за погодженням із Міністерством праці та соціальної політики ухвалює окремі рішення про переведення інвалідів війни з одного Закону на інший з моменту доцільності такого переведення. Звичайно, таке переведення здійснюють за бажанням кожної особи на підставі її письмової заяви.
нові відео до Дня перемоги
Як відомо, розмір пенсій, обчислений за нормами Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», залежить від трудового внеску кожної конкретної особи та від того, який заробіток вона отримувала у період роботи.
Під час обчислення пенсій по інвалідності за нормами Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» їх розмір визначають у встановлених відсотках від середньомісячного заробітку інваліда залежно від групи інвалідності: інвалідам війни ІІІ групи – 60%, ІІ групи – 80%, І групи – 100% відповідних сум грошового забезпечення (заробітку).
У разі, якщо розмір пенсії інваліда, обчислений таким чином, не досягає мінімального розміру, встановленого законодавством, така пенсія забезпечується мінімальним розміром. Мінімальний розмір основної пенсії по інвалідності інвалідам війни з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого з 1 грудня 2013 року в розмірі 949 грн.
Відповідно до Закону «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів» до пенсій інвалідів війни та учасників бойових дій встановлюють цільову грошову допомогу. Її розмір становить: інвалідам війни І групи – 70 грн., інвалідам ІІ і ІІІ груп – 50 грн., учасникам бойових дій – 40 грн. на місяць.
Святкування Дня перемоги
Згідно з постановою КМУ від 28 липня 2010 року № 656 інвалідам війни та учасникам бойових дій, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в інвалідів І групи – 285% від прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, ІІ групи – 255%, ІІІ – 225%, учасників бойових дій – 165 %, виплачують щомісячну державну адресну допомогу до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначених розмірів.
Отже, нині розмір мінімальної пенсійної виплати інвалідам війни І групи становить 2704,65 грн., ІІ групи – 2419,95 грн., ІІІ – 2135,25 грн., учасників бойових дій – 1565,85 грн. Більшість таких ветеранів мають урядові нагороди, і їм встановлено пенсію за особливі заслуги перед Україною, як надбавку до пенсії понад зазначені мінімальні пенсійні виплати.
Крім того, постановами КМУ від 13 березня 2013 року № 15 та від 02 жовтня 2013 року № 723 внесені зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року № 656. Зокрема, з 1 травня 2013 року інвалідам з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та учасникам бойових дій у період Великої вітчизняної війни 1941-1945 років, а з 1 вересня 2013 року інвалідам з числа учасників бойових дій у період війни 1945 року з імперіалістичною Японією та учасникам бойових дій у період війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років і більше, щомісячна державна адресна допомога до пенсії виплачується у розмірі, встановленому для інвалідів I групи, тобто 285% від встановленого прожиткового мінімуму -2704,65 грн.
За матеріалами Управління пенсійного фонду України в м. Рівне

Повний гід із вибору камери від фотошколи Зелений Квадрат
Купівля першої або нової камери — завдання не з простих. Хтось шукає інструмент для творчості, хтось — для роботи, а дехто — просто хоче «щось нормальне, аби знімало красиво». Але що означає «нормальне»? Яку роль відіграють мегапікселі? Яка матриця підійде саме для нічної зйомки? Чи варто гнатися за брендом?
переглядів: 64
Маринад для курячих гомілок: 3 секрети соковитого м'яса

Запечені курячі ніжки – це завжди чудовий вибір для трапези. Ключовий момент – це маринад, який використовується для курки. Маринад для гомілок – ідеальний помічник, коли потрібно приготувати щось оперативне і неймовірно апетитне
переглядів: 241
Зробіть життя вашого котика різноманітним разом з харчуванням від Delickcious!
Ваш котик заслуговує на смак та різноманіття! З харчуванням від Delickcious ви зможете перетворити кожен прийом їжі на щось по-справжньому особливе. Досліджуйте нові смаки разом зі своїм домашнім улюбленцем і даруйте йому те, що робить його життя яскравішим! Ознайомтесь з пропозиціями за посиланням – https://delickcious.ua/koti/vologijj-korm.
переглядів: 281
Салат з буряком і сиром фета: рецепт корисного і смачного сніданку

Після насичено гастрономічних свят особливо хочеться з'їсти простого і корисного.
переглядів: 270
Чи обов'язково змінювати документи після одруження?

Після реєстрації шлюбу в Україні подружжя має право змінити своє прізвище на спільне або взяти подвійне прізвище, розповідає начальниця Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Юлія Бабина.
переглядів: 421