Як отримати високий бал на ЗНО з англійської мови [+ПОРАДИ]
- Щороку різні видавництва країни масово поширюють цілі комплекси підготовок до ЗНО з англійської мови та інших предметів. Як вважаєш: чи варто довіряти підручникам такого типу і чому?
- На мою думку, замість довідників українських видавництв для підготовки до ЗНО краще використовувати підручники іноземних видавництв, які готують до схожих за рівнем знань іспитів (наприклад, FCE). Я використовувала лише їх та матеріали УЦОЯО (програму ЗНО, вимоги до написання власного висловлення). Мої друзі під час підготовки за українськими довідниками знаходили на їхніх сторінках багато помилок.
В Україні видано книгу, яка допоможе вступити на журналістику
- Ніно, якими, на твій погляд, є найважливіші аспекти успішного складання тесту з англійської мови?
- Тест з англійської – це перевірка знань граматики, словникового запасу (за інформацію УЦОЯО, лексичний мінімум складає 2500 слів – прим. авт.) та навичок читання. Щодо лексики та граматики рекомендую книжку «Grammar and Vocabulary for First Certificate» видавництва «Longman». Якщо немає можливості придбати друкований варіант, в Інтернеті можна знайти електронну версію. Аби потренуватися відповідати на запитання до текстів, раджу видання «FCE Practice Tests Plus 2 New Edition».
- У тесті з англійської мови є багато завдань саме на знання лексики. Як порекомендуєш готуватися до завдань такого типу? Достатньо мати хороший словниковий запас чи є ще якісь хитрощі?
- Звісно, що в тесті часом трапляються невідомі слова, але потрібно привчити себе розуміти зміст написаного навіть попри це. На ЗНО в тебе не буде словника, тож варто привчити себе здогадуватися значення слів з контексту.
- Що можна встигнути довчити за час, що залишився до ЗНО?
- У кожного є свої слабкі місця й теми, які варто довчити. Обов'язково раджу пройти завдання ЗНО минулих років. Навіть якщо в дечому структура тесту змінюється з року в рік, це допомагає краще зрозуміти, які дають завдання.
- Тест з англійської мови ти склала на 189 балів. У яких завданнях допустилася помилок та як порадиш їх уникнути цьогорічним випускникам?
- Я зробила, зокрема, дві помилки в завданнях на фразові дієслова, тому раджу повчити їх. У програмі, яка є на сайті УЦОЯО, подано список 20 дієслів, від яких утворені фразові слова, що їх будуть перевіряти на ЗНО. Це досить небагато. Також варто звернути увагу на власне висловлення: знайти вимоги до листів, написати вдома хоча б десять штук, аби потренуватися. Дуже важливо знати фрази-кліше, дотримуватися відповідної лексики: офіційної чи розмовної.
За даними львівського представництва УЦОЯО, 20% абітурієнтів на тесті з української цього року взагалі не написали завдання з розгорнутою відповіддю. Таким чином, кожен п’ятий випускник утратив по 20 балів у своїй роботі. Припускаю, що схожа ситуація може бути з іноземними мовами. Тож раджу звернути увагу на власне висловлення в підготовці та обов’язково виконати це завдання під час тесту. Вдалого вступу!
До теми:
Рівненська випускниця - про ЗНО-2015
Які документи потрібні школярам Рівного на ЗНО-2015

Де у Рівному здати батарейки на утилізацію: список адрес

Жителів Рівненської громади закликають пам’ятати: викидати відпрацьовані батарейки та літієві акумулятори у загальні сміттєві контейнери ЗАБОРОНЕНО!
переглядів: 329
Чи потрібно нести паску та крашанки на кладовище у Провідну неділю

Провідна неділя, або Радониця, — особливий день у православній традиції, коли віряни відвідують кладовища, щоб вшанувати пам'ять померлих родичів.
переглядів: 446
День психолога 23 квітня: найкращі вітання з професійним святом

23 квітня — Всеукраїнський день психолога — професійне свято всіх, хто щодня допомагає іншим долати внутрішні кризи, розуміти себе та будувати гармонійні стосунки з навколишнім світом.
переглядів: 435
Фестиваль тюльпанів "Волинська Голландія": скільки коштують квитки

Популярний квітковий фестиваль "Волинська Голландія" стартує вже цієї пятниці, 25 квітня. На квіткове поле можна буде зайти й безкоштовно, але для певних категорій осіб.
переглядів: 430
Чи можна працювати у Світлий тиждень після Великодня: традиції та прикмети

Світлий тиждень — це період, що починається одразу після Великодня і триває сім днів, до наступної неділі, яка має назву Антипасха або Фомина неділя.
переглядів: 442