ЗНО з історії України: секрет високого балу [ПОРАДИ]
На запитання відповідає студентка Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка – Анастасія Руссу. За тестування з української мови та літератури, англійської мови, історії України отримала відповідно 198, 191.5 та 192.5 балів.
В Україні видано книгу, яка допоможе вступити на журналістику
- Щороку з'являється все більше видань, які пропонують курси підготовки до ЗНО з історії України. Як вважаєш: яким правилом варто керуватися, аби обрати справді ефективний підручник?
- Як на мене, найбільш ефективною схемою у підготовці до тесту стає послідовне вивчення/повторення матеріалу від найдавніших часів у будь-якому вигляді (підручник з історії, посібник, лекції викладача, робота з репетитором) і розв'язування тестів. До того ж, останні стають основним джерелом твоїх знань, адже саме на власних помилках ми вчимося найкраще. Тому в підготовці до ЗНО з історії, чесно кажучи, АБСОЛЮТНО байдуже, який підручник ви оберете. Головне тут - постійно розв'язувати тести з пройдених тем, шукати їх в мережі, бібліотеках, книжкових крамницях, повертатися до них знову і знову.
- Настю, що можна встигнути довчити за час, який залишився до ЗНО і чи реальне це завдання?
- Якщо серйозно, то можна вивчити трошки більше, ніж все. У абітурієнтів є більше тижня на підготовку.
Тут вже, правду кажучи, тести не врятують. Треба взяти посібник (я би рекомендувала "Історія України. Довідник для абітурієнтів та школярів" С. Кульчицького, Ю. Мицика та В. Власова) і читати.
Минулого року, готуючись до тестів, я зовсім не приділяла уваги історії України, і тому моя підготовка виглядала приблизно так: 4 чи 5 ґрунтовних занять у вересні (приблизно до Галицько-Волинського князівства) і епохальне вивчення усього іншого матеріалу за останні чотири дні перед ЗНО.
А враховуючи те, що до ЗНО ще тиждень, час ще є!
- На які завдання слід звернути особливу увагу?
- Абітурієнти, які низько оцінюють свій рівень знань, мають звернути увагу перш за все на завдання, які стосуються ХІХ-ХХ століть. Саме таких завдань в тесті найбільше, а отже, й отримати балів можна більше.
Тим же, хто наполегливо готувався до ЗНО, я порадила би звернути увагу на завдання з цитатами. Дуже часто абітурієнти хапаються за голову, подумки лаючи Міністерство освіти і тих експертів, що складали тести, коли бачать дібрані цитати. "Я ніколи цю цитату не бачив!" - скаржиться один потенційний студент. "Вони справді думають, що ми читаємо всі документи, про які пишуть в підручниках?" - цікавиться інший. Насправді такі завдання є нескладними, подекуди вони містять по п'ять-сім підказок. Особливістю тестів є те, що вам не треба ЗНАТИ відповідь, вам треба тільки ОБРАТИ одну з наведених. А це - набагато простіше.
- Чи є в тебе особистий секрет запам'ятовування дат і пам'яток?
- Єдиний секрет, який мені допомагав, - я перед ЗНО роздрукувала собі перелік дат, прийшла на місце проведення тесту на дві години раніше і витратила цей час на вивчення дат.
- Тест з історії України ти склала на 192.5 балів. У яких завданнях допустилася помилок та як порадиш їх уникнути цьогорічним випускникам
- Хоча результат, здавалося б, високий, насправді я зробила близько 17 помилок. В яких завданнях не пам’ятаю, відверто кажучи. Трохи більше уважності, сильніше напружити пам'ять і (у крайньому випадку!) покластися на пані Удачу - і результат ЗНО перевищить усі ваші сподівання. Тому не розслабляйтеся!
І, головне, - не бійтеся. Не таке страшне ЗНО, як вам розповідають студенти!
До теми:
Як отримати високий бал на ЗНО з англійської мови [+ПОРАДИ]
Рівненська випускниця - про ЗНО-2015

ЗНО-2015, абітурієнт 2015, абітурієнт-2015, поради абітурієнтам, історія, ЗНО з історії, Національний університет "Острозька академія", Школа універсального журналіста, вступ 2015, ЗНО 2015
Відновлено рух тролейбусів по вулиці Дубенській

Рух тролейбусів маршрутів №2, №7 та №11 на вулиці Дубенській у Рівному повністю відновлено.
переглядів: 33
Деякі мешканці Рівненщини можуть отримати 908 гривень на книжки в межах програми «єКнига»

У межах урядової ініціативи «єКнига» громадяни, яким виповнилося 18 років у 2024 році, а також ті, хто досягатиме повноліття цьогоріч чи в наступні роки, можуть отримати одноразову виплату в розмірі 908 гривень для придбання книжкової продукції.
переглядів: 200
Як позбутися ведмедки на городі: ефективні методи боротьби навесні

Дуже важливо почати боротьбу з ведмедкою вчасно (в кінці квітня – травні) до початку появи молодих особин шкідника.
переглядів: 720
Як приготувати мед із кульбаб: найсмачніший рецепт

Кульбабовий мед — це справжній скарб весни. Він має приємний золотистий колір, ніжний аромат та корисні властивості.
переглядів: 1173
Як рівненський бізнес використовує повітряно-бульбашкову плівку: тренди, поради та інновації
У сучасному світі підприємці шукають прості, але ефективні рішення для збереження продукції, оптимізації логістики та зниження витрат. Один із таких способів – використання повітряно бульбашкової плівки. У Рівному цей матеріал активно застосовують як великі компанії, так і дрібні виробники.
переглядів: 269