А як ваша дитина малює сім'ю: аналіз психолога
1. Послідовність зображення рідних. Послідовність появи членів сім'ї вказує на ставлення до них юного художника. Зазвичай першим діти малюють найулюбленішого або самого значного члена сім'ї. Якщо дитина забула намалювати когось - це означає, що з цією людиною у неї напружені стосунки. Себе дитина часто зображує в самому центрі - значить вона впевнена в тому, що батьки люблять її. І навпаки, малюк відчуває себе покинутим і самотнім, якщо не намалював себе зовсім.
2. Склад сім'ї. Якщо на малюнку у вигляді групової фотографії відсутній один з членів сім'ї, запитайте у дитини, чому вона його забула. Такий неповний портрет - серйозний привід задуматися.
3. Розмір. Чим більшим авторитетом у дитини користується зображувана людина, тим вищою і більшою буде його постать. Знехтувані діти малюють себе маленькими, а розпещені можуть не вмістити своє гігантське зображення.
4. Відстань. Коли в будинку мир і спокій, всі персонажі зображені майже впритул один до одного. Чим ближче малюк малює себе до когось з батьків, тим сильніше його прихильність до цієї людини. Будь-який предмет, намальований між людьми, символізує бар'єр у відносинах між цими членами сім'ї.
5. Колір. Все, що любить ваша дитина, вона розфарбує теплими тонами. Особливу прихильність висловить соковитим, яскравим кольором. Якщо чийсь одяг малюк розфарбував синьою фарбою, значить, поруч з цією людиною йому комфортно. Якщо зеленим - значить ця людина значуща для дитини. Жовтий означатиме імпульсивність і керівництво до дії, червоний - агресію, чорний колір сигналізує про емоційне неприйняття когось із родичів.
6. Частини тіла. Ретельно промальовані риси обличчя означають любов і значимість близьких для дитини. Якщо автор малюнка виділив своє обличчя - це ознака самомилування або підвищеної уваги до своєї зовнішності, але до 4 років такий малюнок можна вважати нормою. Якщо маленький художник зобразив рот когось із батьків занадто великим, то можливо ця людина робить дитині багато зауважень.
Якщо рота немає або він дуже малий - персонаж у житті приховує свої почуття. Намальовані зуби кажуть про агресію. Персонажі з великими очима відчувають страх, а з маленькими - щось приховують. Довгі руки, як і повна їх відсутність, означають, що ця людина дуже владна і ічно тисне на дитину. Короткі руки видають внутрішню слабкість. А якщо дитина намалювала себе з піднятими вгору руками, вона бажає самоствердитися в сім'ї, їй не вистачає уваги.
Стежте за малюнками ваших дітей. Часто всі труднощі та емоційні переживання дитини проявляються саме там.
Статті до теми:
Вплив музики на гармонійний розвиток дитини
Діти перед телевізором: ФОТО для батьків
Як побороти дитячі страхи [+ПОРАДИ]

Коли плаче місто: про гідне прощання з Героями в Рівному та силу спільного болю

Є моменти, коли місто завмирає. Коли чорна процесія рухається вулицями, і кожен, хто зустрічає її, мимоволі стає частиною великого спільного горя. Це миті прощання з Героями – людьми, які віддали своє життя за Україну. У Рівному ці церемонії вже давно стали особливим актом пам’яті, гідності та шани.
переглядів: 281
Вітання із Днем ангела для Івана 2025

У четвер, 8 травня, християни відзначають день пам’яті апостола Івана Богослова — одного з найближчих учнів Ісуса Христа. Цього ж дня прийнято вітати чоловіків із цим ім'ям з Днем ангела.
переглядів: 331
Який сьогодні день: 8 травня

У четвер, 8 травня, в Україні вшановують День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Це день скорботи за мільйонами загиблих, поваги до ветеранів і нагадування про ціну миру.У четвер, 8 травня, християни відзначають день пам’яті апостола Івана Богослова — одного з найближчих учнів Ісуса Христа.
переглядів: 299
У кого сьогодні День ангела

Дізнайтеся, кого треба сьогодні, 8 травня, вітати з іменинами.
переглядів: 298
Повернення до цивільного життя: Як Рівненщина готується до реінтеграції ветеранів

Ті, хто захищає нас на фронті, дуже часто потребуватимуть допомоги та підтримки у цивільному житті, коли до нього повернуться. І гідно зустріти наших Захисників та Захисниць – справа дуже гідна та відповідальна, це фактично обов’язок цивільного населення.
переглядів: 379