Журналістка провела день з мером Рівного [ЧАСТИНА 2]
Після обіду знову опиняюся в кабінеті міського голови.
— Зараз прийдуть активісти поговорити про “Зелену стежку”. Хочуть облаштувати місце біля Усті, щоб можна було на велосипеді їздити.
— Слово “активісти” — це уже якийсь матюк...
— Всякі бувають. Ці — толкові. Вони дійсно роблять корисні речі для міста. От привели мені дівчинку, яка перехід на Боярці розмальовує. Скромна така, я спочатку навіть не повірив, що вона справиться. Але подумав — чому б і ні? Дав їй фарби, виділив гроші на обід і так гарно все роблять. Я їм дам ще кілька будинків, щоб розфарбували.
Заходить працівник міськради і повідомляє про бютжетну комісію.
— Ходіть сходим на комісію на кілька хвилин, я там маю два слова сказати. Якраз поки активісти зберуться.
Піднялись на поверх вище на комісію. Володимир Хомко вніс кілька пропозицій членам комісії і за кілька хвилин ми уже були в залі засідань міськвиконкому. Активісти — два молодих хлопці уже чекали. Вони обговорили з Хомком своє бачення цієї стежки, мер розказав їм скільки грошей зможе виділити і в які етапи це буде робитися. Окрім того, активісти попросили приміщення для того, щоб молоді люди могли збиратися і обговорювати ідеї. Мер пообіцяв прохання задовольнити.
Опісля в мерію завітала начальник головного територіального управління юстиції в Рівненській області Іванна Смачило. У присутності журналістів вони з міським головою підписали меморандум про передачу частини повноважень місцевій владі.
— Це убезпечить людей від корупції та стане першими кроками децентралізації влади,— каже Володимир Хомко. — Поки що 70 відсотків послуг надаватиме ще управління юстиції, 30 — міська влада. Та основне — це комфорт для населення у отриманні документів.
Коли всі питання в мерії, вирішені, знову їдемо “кататися” по місту. Вирушаємо до парку „Хімік”, що на мікрорайоні Ювілейний. На Соборній біля БОСів мер звертає увагу на металеву конструкцію, яку жваво обговорювали користувачі соцмереж.
— Це про цю конструкцію пишуть у Фейсбуці? — запитує в Олександра.
— Про цю. Цікавляться чи є відповідні дозволи і що це таке взагалі буде.
— І що з дозволами?
— Тут створене ОСББ. У них мали дозволи брати.
— То якщо вони заплатили ОСББ за встановлення і ці гроші підуть на обслуговування будинку, то в чому проблема? Я тільки підтримую такі речі.
Приїжджаємо в парк біля палацу культури “Хімік”. Там новенький фонтан, озеро, канатна доріжка, атракціони для дітей.
— Цей фонтан ми уже ремонтували раз. Потім ще раз. Як тільки фонтан облицювали плиткою – її одразу знищили вандали і ті, хто відкривав об неї пиво. Треба з чугуна певне робити…. Оце роби щось для наших людей — на пару днів вистачає. Так само на Дубенській в нещодавно відремонтованому підземному переході побили плафони і вкрали лампи, а на „Лебединці” за одну ніч викрали усі нові лавки, навіть добу не простояли, — розповідає Олександр.
— Лавочки тут теж уже зіпсовані — також пиво відкривають об них постійно, —доповідають меру.
— Ну то поставте на них кришки металічні, щоб не було за що пляшку зачепити,— відповідає Володимир Хомко.
Близько 17:00 їдемо в район ЖД вокзалу. Міський голова хоче провідати пенсіонера — давнього знайомого. Проїжджаємо продуктовий ринок. Тротуари біля “Моріону”, як завжди кишать стихійною торгівлею.
— Гляньте, який натовп: ні пройти, ні проїхати, — зітхає мер.
— Я колись брала міліціонерів, щоб ганяли їх трохи. То вони так плювалися. Сказали, що якби не я, то ні за що б не прийшли їх чіпати. Говорять, що ці бабулі так клянуть...
— Клянуть страшно, — погоджується Володимир Євгенович.
— Я так і не зрозуміла в чому тут проблема. Чи то їм місця справді не вистачає на ринку чи вони платити не хочуть.
— Так вони не хочуть на ринок! Вони спеціально хочуть тут торгувати. Бо тут великий наплив людей. З цим треба щось вирішувати, але зараз не той час, щоб їх ганяти. Люди зубожіли, їм треба якось виживати...
Приїжджаємо до пенсіонера. Володимир Хомко кілька хвилин з ним спілкується і повертається назад в машину.
— Оце діду тепер буде про що місяць розказувати сусідам. Мер до нього приїжджав!
— Цей чоловік колись займав дуже високі пости в Управлінні залізниці. Його дуже Кірпа (покійний Міністр транспорту та зв'язку України, — авт.) поважав. Я “хлопчик” порівняно з ним, — пояснює міський голова.
На шосту вечора у мера запланована зустріч з мешканцями багатоповерхівок біля супермаркету “Чайка” — жителі сусідніх будинків не можуть поділити територію дворів. Користуючись нагодою Володимир Хомко розповідає людям про Закон № 1556 (Закон про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку — авт.). Як виявилось, мешканці про цей закон не знають взагалі нічого і одразу завалюють мера безліччю запитань.
— Якщо нас перестане обслуговувати ЖЕК, то ми взагалі опинимся в повній...,— обурюються жителі.
— Ви там і так опинитесь, Закон уже вступив в дію. Вам в будь якому випадку потрібно або ОСББ створити, або управителя обрати, — пояснює очільник міста.
— Наш будинок жодного разу не ремонтувався. А в сусідньому був капітальний ремонт 25 років назад! — обурюється якась жінка.
— І уже й не поремонтують вам будинок. Але зараз управляючі компанії і ЖЕКи мають тепер цілувати вас у всі місця, щоб ви уклали з ними договір. Конкуренція.
Отримавши усі роз'яснення по Закону, переходять до суті проблеми. Люди скаржаться, що через хвіртку в заборі покупці супермаркету ходять до них в двори “в туалет”. Мешканці одного будинку загородилися забором, захопивши частину двору іншого будинку.
—А як ви раніше використовували цю частину двору, поки тут ще не було забору? — цікавлюся в одного з мешканців.
— Та..Ніяк..
Щоб вирішити конфлікт, мер пропонує просто закрити ту хвіртку в заборі. Жителів обох будинків такий варіант влаштовує.
Близько 19:00, втомлені, їдемо по домах. Хоча робота ні в кого не закінчується. Мені ще писати матеріали, а меру і його прес-секретарю — вивчати нові папери і готуватися до наступного робочого дня.
Привласнили 2,5 млн грн донатів на ЗСУ: поліція викрила групу шахраїв
Столичні кіберполіцейські спільно зі слідчими Головного слідчого управління за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора припинили діяльність шахраїв із Черкащини, які реалізували схему привласнення донатів, зібраних на потреби ЗСУ.
переглядів: 89
СБУ та Нацполіція запобігли замаху на життя високопосадовця МОЗ
Співробітники Служби безпеки України та Національної поліції запобігли убивству першого заступника Міністра охорони здоров’я.
переглядів: 120
20 січня - День вшанування захисників Донецького аеропорту
242 дні. Майже 8 місяців оборони Донецького аеропорту увійшли в історію як символ хоробрості та незламності українських воїнів.
переглядів: 119
Прогноз магнітних бур на 19-21 січня
Магнітні бурі можуть впливати на атмосферний тиск, що в свою чергу викликає головний біль, втому та стрес у деяких людей.
переглядів: 528
У Рівному зафіксували понад 100 порушень правил паркування за добу
У вівторок інспектори з паркування Департаменту муніципальної варти зафіксували 140 порушень правил дорожнього руху, пов'язаних із зупинкою та стоянкою автомобілів.
переглядів: 302