У Пересопниці провели археологічні дослідження [+Фото]
Роботи проводились на східній окраїні с. Пересопниця в урочищі Пастівник на території, яка відведена Пересопницькому монастирю (розкопи № 7, 10), а також у центральній частині урочища (розкопи № 9, 11), у південно-західній частині урочища (розкопи № 6, 8). Всього досліджено 306 кв. м площі археологічної памʼятки.
Найбільш ранні археологічні матеріали, виявлені в ході розкопок, відносяться до бронзового віку (3–2 тис. до н. е.). Це уламки ліпних посудин і вироби з кременю.
БІЛЬШЕ ФОТО
Велике словʼянське поселення в урочищі Пастівник існувало в Х ст. В розкопі 8 досліджено напівземлянкове житло і господарську будівлю цього часу. Житло мало чотирикутний котлован розмірами близько 4×4 м, заглиблений в ґрунт на 0,7–0,9 м. У північно-західному куті знаходилась піч, нижня частина якої була споруджена із глини, а склепіння було складене із каміння. На захід від житла знаходилась господарська будівля із великою нішоподібною піччю. Черінь печі був замощений камінцями та уламками гончарних горщиків. Будівлі з такими печами використовувались словʼянами для випічки хліба. Ще одну господарську будівлю Х ст. із двома нішоподібними печами було відкрито в розкопі № 9.
У Пересопниці школярі-археологи проводять розкопки
Цікаві знахідки отримані під час досліджень котловану будівлі ХІІ – першої половини ХІІІ ст. в розкопі № 6. У заповненні котловану зібрано велику кількість уламків гончарного посуду та різноманітні знаряддя праці (ножі, шило), побутові вироби (кістяний гребінець, деталі залізних замків). Унікальною знахідкою є свинцева висла печатка із зображеннями та написами на обох сторонах. В культурному шарі на різних ділянках трапилося багато знахідок, які свідчать про розвиток ювелірного ремесла в ХІІ – першій половині ХІІІ ст. Це відходи виробництва та готові вироби: поясні пряжки, ґудзики, натільні хрестики.
В центральній частині урочища Пастівник біля камʼяного хреста досліджено ділянку із захороненнями ранніх християн ХІІ – першої половини ХІІІ ст. На захід від могильника виявлено рів, який оточував кладовище у період Київської Русі.
На Рівненщині знайшли скелети князя із жінкою? [+Фото]
Після опрацювання колекцій вони будуть передані до культурно-археологічного центру «Пересопниця».

Завтра у Рівненській громаді буде День жалоби

День жалоби за загиблими від удару по Сумах оголосять завтра, 14 квітня.
переглядів: 192
Мешканець Здолбунова віддав своє життя за Україну

Підтвердилася загибель Юрія Миколайовича Філімончука зі Здолбунова.
переглядів: 225
Рівненські спортсмени – серед найсильніших гирьовиків Європи

У столиці Болгарії, Софії, відбувся Чемпіонат Європи з гирьового спорту серед чоловіків, жінок, юніорів та юніорок. До складу національної збірної України увійшли й представники Рівненської області, які гідно представили державу на міжнародній арені та здобули низку престижних нагород.
переглядів: 223
На Рівненщині запустили нові очисні споруди на молокопереробному підприємстві

Під час робочого візиту до Дубенського району начальник Рівненської обласної військової адміністрації Олександр Коваль відвідав молокопереробне підприємство «Радивилівмолоко», яке спеціалізується на виробництві сиру, масла та інших молочних продуктів.
переглядів: 242
Підозрюють неповнолітнього, який допомагав ухилянтам незаконно перетнути кордон

Правоохоронці Рівненської області викрили 17-річного жителя Сарненського району, який організував незаконний перетин державного кордону для чоловіків призовного віку.
переглядів: 275