Цікаві факти про красу і красунь: 9 вересня - Міжнародний день краси
Середньовічні ідеали краси
Ідеал краси початку XV століття — дівчина з високим чолом. Щоб виправити природний недолік, середньовічні красуні вищипували волосся зі скронь. Це допомагало зорово збільшити чоло і наблизиться до жаданого модного стандарту.
А ще тогочасні європейські красуні майже не використовували для пошиття одягу тканину білого кольору. Річ у тім, що біла, незабарвлена тканина вважалася надто дешевою, тому модниці віддавали перевагу яскравим кольорам, для одержання яких використовували дорогі барвники. До речі, заміж в білому теж не виходили.
Найдовші ноги у світі
Вони належать росіянці Світлані Панкратовій. У Книзі рекордів Гіннеса зафіксовано, що довжина її ніг - 132 см. Зріст рекордсменки - 193 см. Цікаво, що вона ще й полюбляє носити взуття на підборах!
Жертви заради краси
У деяких країнах існували (і існують досі) досить жорстокі способи зробити жінку красивою (у відповідності з місцевими традиціями), часом без її згоди. Так, представниць народу Падаунг в М'янмі, Бірмі, Таїланді називають "жінки-жирафи". У них довга шия, і це неспроста: за місцевими мірками чим довша шия - тим жінка красивіша. У віці 5 років дівчинці надягають на шию мідні кільця, і з кожним роком кількість кілець збільшується, роблячи шию довшою.
А у племені Тіно, що живе на північ від Амазонки в Бразилії, красивими вважаються жінки з вузькими, дуже витягнутими обличчями. А для того, щоб їх дівчатка не стали з віком круглолицими і толстощекими, матері здавлюють обличчя своїх дочок дерев'яними планками.
В Ефіопії в племені Мурсі красивою вважається дівчина із сильно витягнутою нижньою губою. А для того, щоб досягти такої краси, дівчатам на виданні вставляють в губу спеціальну глиняну тарілку. Чим більше тарілка, тим привабливіше дівчина, і тим більше шансів вийти заміж.
Гарні заробляють більше?
Красиві люди заробляють в середньому на п’ять відсотків більше, ніж їх колеги з середньостатистичною зовнішністю. У 2005 році Федеральний резервний банк в Сент-Луїсі провів дослідження, в результаті якого з’ясувалося, що високі, підтягнуті та привабливі співробітники мають тенденцію заробляти більше, ніж їх колеги з посередньою зовнішністю. Частково це відбувається тому, що привабливі фізичні дані підвищують упевненість в собі і здатність справити враження на партнера по переговорах.
9 вересня - Всесвітній день краси: досягнення рівненських красунь
Взірець краси - у кожного свій
Якось один із паризьких будинків моделей провів експеримент: статую Венери Мілоської в натуральну величину вдягнули в одяг, зшитий за останньою модою; найкращий перукар зробив їй сучасну зачіску, відомий візажист наніс відповідний грим... І результати вразили: класична красуня такою не виглядала, хоча жоден критик не міг би знайти і чогось потворного. Висновок зробили такий: навіть класичний ідеал краси не є ідеалом теперішнього часу, уявлення про жіночу красу в різні епохи було різним. Не змінюється лише природна краса жінки - те, що дає природа, а зовнішній образ - наслідок косметичних і гігієнічних процедур - є не однаковим у різні періоди.
Незвичні конкурси краси
До Міжнародного дня краси часто приурочують змагання красунь. А перший конкурс краси, який можна назвати міжнародним, відбувся 19 вересня 1888 року в бельгійському місті Спа. 21 з 350 кандидаток досягла фіналу, де виключно чоловіче журі «оглядало» їх за зачиненими дверима. Переможницею стала 18-річна Берта Сокер із Гваделупи. Вона отримала приз в 5000 франків.
Нині у світі проводять безліч конкурсів краси, різних за форматом.
Хто стане "Перлиною Рівного-2013"?
Деякі конкурси краси часом навіть дивують своєю специфікою: вони надають можливість красиво подати не лише свої достоїнства, а навіть і те, що багато хто вважає недоліками.
Приміром, у 2009 році в Угорщині проводився конкурс «Міс Пластика». Учасниць нагороджували за… вдалі пластичні операції. До речі, хірурги, чиї клієнти зайняли призові місця, також отримали нагороди.
А у Таїланді проводили конкурс «Міс Jumbo» - він був покликаний привернути увагу до проблеми вимирання слонів. Учасницями конкурсу стають жінки, які відповідають характеристикам слона: надмірна вага (допускали учасниць, вага яких перевищує 90 кг), елегантність та великі розміри.
Дещо схожий конкурс проводили в Ізраїлі - він мав назву "Міс Повна і Красива". Його учасницями також могли стати лише жінки з вагою понад 90 кг. Конкурсантки закликали жінок любити себе такими, якими вони є, не звертаючи увагу на загальноприйняті стандарти краси.
А в Анголі у 2008 році проводили конкурс «Міс протипіхотна міна». У ньому брали участь жінки, поранені внаслідок вибуху протипіхотної міни. Захід мав на меті розповісти суспільству про проблеми, з якими стикаються жертви, що вижили після підриву на міні.
В Одеському зоопарку провели конкурс краси серед... кіз. За перемогу змагалися п'ять рогатих конкурсанток. Конкурс мав назву "Міс коза-дереза 2013". Претенденток обирали за зовнішнім виглядом та характером, пояснив директор звіринцю. Він сам на сцену піднявся в образі козла - з рогами, борідкою та липучками на руках і ногах. П'ять камерунських кізочок у рожевих сукнях, яскравих спідницях і морських тільняшках під аплодисменти демонстрували всю свою козячу красу. Титул та корона найкрасивішої дістався Клоунесі. Свій фруктово-трав'яний подарунок переможиця взялася наминати одразу ж, розповідають podrobnosti.ua.
Ну, а тепер - цілком серйозно. Підсумовуючи цей невеличкий огляд, присвячений Міжнародному дню краси, від душі зичимо всім дівчатам і жінкам щодня, і в будні, і в свята, почувати себе гарними і щасливими, адже це - найголовніше!
Використані матеріали: http://i-fakt.ru, http://cikavosti.com, http://votrube.ru/, http://medieval.com.ua/, http://sanatate.md/ та книги Л.Ауреден "Як стати красивою"
У Рівному буде концерт органної музики
Усіх поціновувачів органної музики запрошують на творчий вечір.
переглядів: 326
На Рівненщині діятиме заборона на вилов раків
З 1 грудня 2024 року по 30 червня 2025 року на території Житомирської та Рівненської областей діятиме заборона на вилов річкових раків.
переглядів: 261
26 листопада: які сьогодні свята, важливі прикмети
У вівторок, 26 листопада 2024 року, світ відзначає Всесвітній день оливкового дерева, покликаний нагадати про значення цієї рослини для культури, здоров’я та екології. Для вірян цей день особливий, адже вони вшановують святого преподобного Аліпія Стовпника.
переглядів: 306
Рівнян запрошують на виставу "Пілот та маленький принц"
Виставу можна буде подивитися у Рівненському академічному обласному театрі ляльок у п'ятницю, 29 листопада, о 18.00.
переглядів: 463
Завтра Рівне проститься із полеглим Героєм
Завтра, 25 листопада, у Рівному попрощаємося із захисником України Олегом Зваричем, який загинув, борючись із ворогом.
переглядів: 812