14 листопада — День боротьби проти діабету
Цукровий діабет був описаний в I ст. н. е. римськими лікарями Цельсом і Аретом , які відзначали у деяких хворих рясне сечовиділення, надмірну спрагу і втрату ваги. У XVII ст. англійський лікар Томас Уілліс помітив, що у пацієнтів з такими симптомами сеча має солодкуватий смак. Пізніше, в XIX ст., було встановлено, що у тонкій кишці відбувається перетворення крохмалю в глюкозу, яка потім надходить з кровоносного русла в печінку, де і відкладається у формі глікогену (крохмалюподобної речовини, що складається із залишків молекул глюкози, з’єднаних в ланцюги).
У січні 1922 року нікому не відомий молодий канадський вчений Фредерік Бантінг вперше в історії врятував життя, зробивши ін’єкцію інсуліну 14-річному хлопчику, який страждав на важку ювенільну форму цукрового діабету. Замість того, щоб отримати патент на інсулін і згодом казково розбагатіти, Бантінг передає всі права Торонтському університету. В подальшому права на виробництво інсуліну перейшли до Канадської ради з медичних досліджень, і наприкінці 1922 року новий лікарський препарат з’явився на ринку.
Довгі століття люди не знали засобів для боротьби з цією хворобою, і діагноз “цукровий діабет” не залишав пацієнтові ніякої надії не тільки на одужання, але й на життя: без інсуліну — гормону, що забезпечує засвоєння тканинами глюкози, хворий організм існувати не може і приречений на повільне згасання.
Відкриття Фредеріка Бантінга і Джона Маклеода врятувало життя мільйонам. І хоча цукровий діабет і до цього дня невиліковний, завдяки інсуліну люди навчилися тримати цю хворобу під контролем.
Визнанням першого великого досягнення XX століття в галузі біохімії та медицини була Нобелівська премія, присуджена Бантінгу і Маклеоду в 1923 році.
Бережіть Ваше здоров'я! Піклуйтеся про нього змолоду або правильно підтримуйте в старості!
Що потрібно чоловікові для щастя у стосунках?
Яких умов потребує чоловік у шлюбі, щоб відчувати себе щасливим та цінувати свою партнерку? Якщо він це отримує, то залишається вірним своїй обраниці.
переглядів: 121
Як правильно у церкві подавати записки "За упокій"
Церква підносить молитви за живих і спочилих, адже у Бога немає мертвих – «Бо в Нього всі живі» (Лк. 20:38). Саме тому здавна існує благочестива традиція подавати у храмах записки з іменами тих, за кого ми просимо церковної молитви.
переглядів: 142
Завтра Рівне проститься із полеглим Захисником
Завтра, 28 січня, на майдані Незалежності віддамо останню шану загиблому Герою Володимиру Поліщуку…
переглядів: 216
Перед судом постане водій, який на Рівненщині в'їхав у блокпост
Житель Полтавської області, який восени минулого року в'їхав у блокпост на Рівненщині, постане перед судом. Трагічна подія забрала життя поліцейського Сергія Трума. Ще один кінолог та військовослужбовець ЗСУ отримали тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості.
переглядів: 188
Очільник Рівненщини зустрівся із родинами зниклих безвісти
У Рівному відбулася зустріч із родинами зниклих безвісти воїнів. Ініціатива була запроваджена Ставкою Головнокомандувача спільно з Генеральним штабом та Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими.
переглядів: 220