15.11.2015, 15:00

Лікар, з вини якого у Рівному померла дитина, призначення робив без огляду пацієнта?

Миколка (фото vse.rv.ua)

Все лікування, яке отримав тоді хлопчик, - оцет для обтирань і укол анальгіну з димедролом.
Миколці було п'ять років. Він дуже радів народженню сестри і захоплював батьків кмітливістю. Того дня хлопчик весь день гравcя, а до ночі у нього розболівся живіт і підскочила температура.

З попереднім діагнозом - гострий апендицит - Миколку разом з батьком забрала швидка. Черговий лікар, він же заввідділенням планової хірургії Рівненської обласної дитячої лікарні похапцем оглянув пацієнта. І до ранку залишив на медсестер.

"Дають градусника - міряй. Температура є. Дали оцет з водою. Тільки, каже, що не давати води. І ми так чекали, поки дитя не померло», - говорить Сергій Антонюк, батько Миколки.

ВІДЕО: на Рівненщині дитина померла від грипу

Хлопчик помер близько 8 години ранку. Так і не попивши водички, яку дуже просив. Все лікування, яке він отримав, - оцет для обтирань і укол анальгіну з димедролом.

Лікуючий лікар зробив такі призначення, не виходячи з ординаторській. Про це ми дізналися з аудіозапису засідання внутрішньолікарняної комісії, яка потрапила до журналістів.

"Прийшли в ординаторську — напівлежачи, лікар телефоном посвітив і написав, що треба ввести анальгін з димедролом. - Що телефоном посвітив? - Листок призначень посвітив, бо в ординаторській було темно. Посвітив, тому прийшли, сказали, що температура не падає. - До хворого не ходив? - Ні ".

У поліції вже пообіцяли: аудіозапис долучать до справи.

"Є провадження за статтею 140 частини 2 - це неналежне надання долікарської допомоги. Буде надана оцінка діям персоналу", - говорить Сергій Максимов, т.в.о. ГУ Національної поліції у Рівненській області.

В управлінні охорони здоров'я аудіозапис не чули. Кажуть, у них своя комісія, яка і прийме остаточне рішення.

"Частина аналізів пішла на Київ, частина - буде зроблена у нас. Ми визначилися на засіданні, зробимо друге засідання. Друге засідання буде приблизно наприкінці наступного тижня", - говорить Юрій Добровольський - заступник начальника управління охорони здоров'я у Рівненській області.

Прокуратура Рівного розслідує загибель в лікарні 5-річного хлопчика

У дитячій лікарні не приховують: справді, шукали формулювання для винесення доган медсестрам і черговому лікарю. На підставі тих матеріалів, якими володіють. І ось сьогодні головлікар лікарні нарешті висловив особисту позицію.

"Як громадянин, як людина, як батько, я думаю, що цьому лікарю-хірургу треба було б поміняти лікарську професію", - говорить Віталій Бойко - головлікар Рівненської обласної дитячої лікарні.

Миколка (фото vse.rv.ua)
Миколка (фото vse.rv.ua)


Батьки Миколки хочуть справедливості. Їхній адвокат запевняє: зробить усе можливе, щоб цей лікар не міг нашкодити більше нікому. Навіть незважаючи на те, що у нього солідний "дах". Заввідділенням цей лікар став у 31 рік. У цей час його батько керував дитячою лікарнею, а мати була заступником начальника управління охорони здоров'я.

"Лікар, який винен у цьому, досі проходить у справі як свідок по цьому кримінальному провадженні. До підозр, я так розумію, ще далеко. Лікар, справді, може не понести конкретної відповідальності, тобто не сісти у в'язницю", - говорить Ярослав Коноплястий, адвокат батьків Колі.

Заввідділенням, він же черговий лікар, пішов на лікарняний. З батьками Миколки і журналістами він не спілкується.

Джерело http://podrobnosti.ua/