Як рівненським водіям вибрати зимові шини для авто
Літня (дорожня) гума має інший хімічний склад, ніж зимова, внаслідок чого вона жорсткіша і цупкіша. Така шина призначена для сухої чи дощової теплої погоди. Вона добре тримає машину на поворотах, розрахована на великі швидкості.
Зимова має інші якості та властивості. Вона набагато м’якша на дотик та добре пристосована до морозів, розрахована на сніг, лід, багнюку. Деколи зимова гума шипується. Така гума призначена для засніженої погоди, але у нас ця операція часто не виправдовує себе, оскільки при переході від снігу до асфальту частина шипів стирається.
Шини універсального та всесезонного типу схожі за своїми якостями. Вони розраховані на всі сезони, тобто їхні параметри “підігнані” під умови літа та зими. Але такі шини показують себе на дорозі гірше, ніж спеціальні.
Велике значення для будь-якого типу шин має малюнок протектора. Його розробляють спеціалісти відповідно до призначення гуми. Кожен малюнок знижує чи підвищує ті чи інші якості шини. Наприклад, літня шина з малюнком протектора, розрахованим на дощову погоду, саме в теплих вологих умовах покаже себе найкраще.
Не варто навіть казати, що треба використовувати взимку зимове “взуття” для автомобіля, а літом — літнє. Але співвідношення ціни та якості грає свою роль: серед рівнян користуються популярністю шини всесезонного типу. Бо середньостатистичний водій поки що може собі дозволити один комплект шин, а не два, як би це було в ідеалі.

Як зберегти свіжість хліба надовго

Свіжоспечений хліб із рум’яною скоринкою та ніжною, м’якою м’якушкою — справжня гастрономічна розкіш. Білий, житній чи зерновий — кожен має своїх поціновувачів. Та скільки разів ми стикалися з розчаруванням, коли вже наступного дня хліб ставав твердим і сухим?
переглядів: 389
П’ять простих налаштувань, які допоможуть смартфону працювати довше

Ми живемо в епоху, коли смартфон — не просто засіб зв’язку, а особистий помічник, навігатор, розважальний центр і навіть кишеньковий офіс.
переглядів: 389
Як розписати писанку: інструменти, техніка, орнамент

Розпис писанки — це не просто творчий процес. Це глибоке занурення у власне "я", спосіб осмислення світу і форма збереження культурної спадщини. Писанка — це не лише великодній символ, а живий код української нації, в якому переплітаються естетика, духовність і історична пам’ять.
переглядів: 378
Компенсація для роботодавців: як отримати підтримку за працевлаштування молоді

Роботодавці в Україні мають можливість отримати фінансову компенсацію за працевлаштування молодих фахівців. Про це повідомляє Державна служба зайнятості. Ініціатива спрямована на підтримку бізнесу та створення додаткових можливостей для молоді, яка лише починає свій професійний шлях.
переглядів: 419
Як перевірити масло вдома: кілька простих рецептів

Вершкове масло — постійний гість на кухні багатьох українських родин. Його цінують не лише за універсальність у приготуванні страв, а й за поживні властивості.
переглядів: 301