Щоб не позбутися нерухомості, рівнянам потрібно її перереєструвати
Головні зміни: тепер єдиним документом, що підтверджує право власності на квартиру, є виписка з Єдиного держреєстру речових прав на нерухомість; вносити зміни до реєстру можуть тепер не тільки нотаріуси, а й департамент держреєстрації Мін'юсту (колишня Держреєстраційної служба), органи влади, аж до сільради; а за внесення до реєстру даних доведеться платити.
Навіщо
За словами юриста Володимира Столітнього, який спеціалізується на питаннях нерухомості, нововведення спрямовані на те, щоб громадянам та юрособам стало простіше узаконити своє право на будинок, квартиру та іншу нерухому власність, наприклад, підприємство або офісний будинок.
"Якщо раніше договору купівлі-продажу, міни, дарування, вступу в спадщину реєстрував тільки нотаріус, то зараз це можна зробити, наприклад, в центрі надання адмінпослуг, а з часом - навіть у сільраді, якщо його посадові особи (голова, секретар) отримають доступ до реєстру, - говорить Столітній. - Особливо це актуально в глибинці, адже в райцентрах нотаріусів мало, і черга до них розписана на тижні вперед, а в селах їх зовсім немає ".
Що робити
Як роз'яснили у Мін'юсті, реєстр нерухомості діє з 1 січня 2013 року, і якщо до цієї дати будинок, квартира і т. п. не змінювали власника, то в реєстрі такого об'єкта немає. Він може бути внесений або в електронний реєстр БТІ, який формувався у 2010-2012 роках і тепер використовується БТІ як архів, або в паперовий архів БТІ. Власникам нерухомості, які не збираються її продавати, дарувати, заповідати, вносити зараз дані до реєстру не обов'язково, всі паперові документи на право власності дійсні.
Дозвіл влади на встановлення тарифів квартплати в ОСББ скоро буде не потрібен
Але внести бажано з двох причин. Перша: в майбутньому доведеться це зробити (наприклад, власник помре, і постане питання про оформлення спадщини) і треба йти в БТІ за довідкою, що нерухомість дійсно є в реєстрі (штамп про реєстрацію на самому документі не рахується). Друга причина: внесена до реєстру нерухомість гарантовано захищена від аферистів, попереджають у Мін'юсті, а от житло, зареєстроване в паперовому реєстрі, може бути перепродано потай від власника. Внести нерухомість у новий реєстр можна у нотаріуса (це - дорожче: від 300-500 грн) або в центрі адмінпослуг (вони є у великих містах, ціна послуги - 34 грн).
Мінуси
Ріелтор Максим Єрмоленко побоюється, що збільшення кількості осіб, допущених до реєстру, уповільнить або зупинить його роботу (сайт "ляже"):
"Зростає ймовірність помилок, а то і зловживань, якщо документи почнуть оформляти в сільрадах, а не нотаріуси".
В отримувачів субсидій перевірятимуть банківські рахунки
За словами Столітнього, необгрунтовано завищена плата за термінову реєстрацію зміни права власності: якщо вона проводиться за 2 години, треба сплатити 5 мінзарплат (6890 грн, раніше - безкоштовно), за добу - 2 мінзарплати (2756 грн), а якщо за 14 робочих днів - всього 137,8 грн.
"Більшість буде чекати два тижні, але до 2016 року нотаріус вносив дані до реєстру і видавав виписку з нього протягом години. За два тижні очікування є небезпека, що квартиру перепродадуть ще раз!", - каже Столітній.
За матеріалами newspravda.com

ОГО, новини, Рівне, щоб не втратити, закон, новий, реєстрація, нерухомість
Чим відрізняється фторопласт від інших видів пластику

Фторопласт не використовують «просто так» — його обирають, коли інші матеріали не витримують умови експлуатації. Він дорогий у порівнянні з поліетиленом або поліамідом. Наприклад, якщо розглянути товари від ТОВ ПКФ Електропласт — постачальника кондукційних та електроізоляційних пластиків, фторопластові заголовки будуть приблизно у 2-3 рази дорожчі за інші. Але матеріал є незамінним там, де потрібно поєднання хімічної стійкості, термостабільності й мінімального тертя. Розгляньмо конкретні галузі та чому саме ПТФЕ.
переглядів: 326
На частині вулиць Рівного можливе ускладення рух

У Рівному тривають дорожні роботи: можливе ускладнення руху транспорту на деяких вулицях
переглядів: 461
Прогноз погоди на Рівненщині у вівторок, 7 травня

Синоптики прогнозують хмарну погоду, без істотних опадів.
переглядів: 396
Як урізноманітнити інтимне життя: поради для пари
Інтимне життя — одна з найважливіших частин будь-яких стосунків, і його значення важко переоцінити. Часом стосунки можуть потрапляти в рутину, коли звичка бере верх над емоціями, а близькість з партнером стає менш інтенсивною. Щоб уникнути монотонності, варто активно працювати над збереженням тепла та пристрасті в стосунках. Іноді навіть невеликі зміни можуть додати нового вогню та інтересу.
переглядів: 172
Рецепт ідеального бісквіту: секрети легкого й пухкого тіста

Бісквіт — основа безлічі десертів. Але приготувати його так, щоб він був ніжним, повітряним і не осідав після випікання — справжнє мистецтво.
переглядів: 428