Подати
оголошення

12.02.2016, 08:00

Українець - про роботу у Польщі

Кременчужанин В’ячеслав півтора місяця пропрацював у сусідній Польщі на мінімальній зарплаті – за тиждень заробив на старенький батьківський BMW. Молодий чоловік каже, що краще їхати на заробітки до сусідів офіційно та знаючи мову – тоді і заробити можна більше, і почуватися комфортніше.
Експерти радять українцям знімати «рожеві окуляри», оскільки за кордоном на них, через брак кваліфікації, чекає найпростіша чорна робота В’ячеслав поїхав за грошима до Польщі не знаючи мову. Тепер, у Кременчуці, вчить польську та сподівається на кращу роботу, а не автомийку

Кременчужанин В’я­чес­лав, маючи 34 роки та диплом інженера, подався на заробітки до Польщі, оскільки вважає, що в цій країні у нього кращі перспективи, ніж у рідній.

Робота у Рівному: свіжі вакансії


– У мене є друг у Щецині. Знайшов мені роботу, житло. Я вирішив поїхати подивитися, що там до чого. Життя змусило,
– розповів В’ячеслав. – Я зробив робочу візу на півроку і поїхав. Але краще їхати від фірм, які надають роботу, бо я мав найменшу зарплату – 6 злотих за годину*. Це дуже мало, а робота дуже важка – автомийка – постійно кислотою дихаєш, вологість висока. Я попрацював півтора місяця. 12-годинний робочий день, і не присядеш ані на хвилину. У мене пальці розпухлі були від кислоти. Звісно, якщо перевести на наші гроші, то зарплата - доволі непогана. За місяць, щоправда, у мене було лише два вихідних. Я, сплачуючи за житло, проїзд і харчування, накопичив десь 1100 злотих, це близько 7 тисяч гривень на наші гроші. Якщо знайти нормальну роботу, то можна й більше накопичити.

Кременчужанин вважає, що задля більших заробітків потрібно знати польську мову. Якщо не знаєш її – працюватимеш на чорній роботі, яка не потребує спілкування.

– Коли я їхав, мені сказали, що польська мова - легка, схожа на нашу
, – каже В’ячеслав. – Я приїхав і взагалі нічого не розумів. Доводилося розумітися англійською, я її хоч трохи знаю.


Робота у Рівному: шукають "чесних і відповідальних" для охорони риби

Молодий чоловік після повернення до Кременчука записався на курси польської мови (400 гривень на місяць). Зараз підшукує для себе варіанти працевлаштування за спеціальністю та зарплатнею 2-2,5 тисячі злотих на місяць.

– У них вакансій набагато більше, ніж у нас. Будь-яких. Економіка розвивається. Хоча поляки свою Польщу не дуже люблять. Багато хто їздить на заробітки у Британію, Німеччину. Навіть люди, в яких є свій бізнес,
– розповів В’ячеслав. – І вони так незадоволені своїм життям! Я кажу їм: "Хлопці, ви не їздили в Україну! Будете на Польщу молитися". Якщо в тебе є своє житло, більш-менш нормальна робота, хоча б і 1,5-2 тисячі злотих, то тобі на життя буде вистачати з головою. Відчуваєш, що гроші заробляєш.

Поляки дуже матюкаються


Відоме в Україні слово «курва», за словами В'ячеслава, використовується у них в усіх аспектах – і як лайка, і як похвала. Всі курви в них. Матюкаються всі, і діти також. Ставлення до українців нормальне. Ніякої упередженості немає. Щоправда, російську мову поляки не люблять. Не знаєш польської, то краще намагатися українською спілкуватися, ніж російською. Коли мова про війну заходить, то вони вважають, що по всій Україні стріляють, а не лише на Донбасі. У них там новини - теж перекручені. На вулиці українця від поляка не відрізниш. Лише коли розмовляти почнуть. Багато у Польщі є українців, росіян, білорусів.

Як у Польщі орендувати житло: студентський досвід

Польська поліція


Сувора, але лояльна. Кинеш папірець на вулиці – 150 злотих мандат (штраф). Випишуть обов’язково, без попередження. Краще не переходити дорогу на червоне світло, алкоголь на вулиці не пити. Краків вважається у місцевих бандитським містом, як у нас Одеса.

Скільки коштує життя у Польщі

350 злотих на місяць сплачував за квартиру (на трьох). Якщо винаймати одному – 1000 злотих на місяць + комунальні послуги. Їжа коштує, як і в Україні. Деякі позиції дешевші, деякі дорожчі.

* – Місто Щецин, 1630 км від Кременчука, Західнопоморське воєводство Польші – на березі Балтійського моря, на кордоні з Німеччиною. Населення – 408 тисяч мешканців. Найбільший перевантажувальний і транзитний порт Польщі, головна галузь індустрії – суднобудування.

Офіційний курс НБУ (8.09.2015р.) 1 злотий – 5,83 грн Для простоти підрахунків: 1 злотий – 6 грн

За матеріалами http://www.telegraf.in.ua/