Коли пенсіонерам в Україні жилося найкраще (інфографіка)
Якщо вірити тільки цифрам, то статистика показує, що ціни у нас зросли за останні 20 років у 14,3 раза, а пенсії – у 40 разів. Тобто пенсії випередили інфляцію за темпами зростання у 2,8 раза. Це підвищення відображає і перерахунок їх з гривень у долари (див. Інфографіку внизу).
Як реформуватимуть пенсійну систему держави у 2016 році
Як бачимо, у передкризовому 2008 році пенсії збільшилися з $ 21 до $ 148, потім через девальвацію гривні з 5 до 8 грн / $ впали, але у 2013 році досягли максимального значення за всі роки незалежності – $ 180. На жаль, через новий обвал гривні ще втричі пенсії зменшилися - до $ 66. Якби пенсіонери витрачали гроші тільки на їжу, то їхніх пенсій вистачало б на більшу кількість продуктів.
Так, якщо, наприклад, у 1996 році на середню пенсію можна було купити 78 буханців хліба, 58 л молока або 11 кг м’яса, то через 20 років – уже 195 буханців хліба, 105 л молока або 19 кг м’яса.
Але цифри не враховують того, що дуже сильно виросли тарифи на комунальні послуги, подорожчали ліки і одяг.
у 2016 році
“Пенсіонери не стали жити втричі краще, ніж 20 років тому, – каже екс-секретар Кабміну Віктор Лисицький. – На “величезну” допомогу від держави люди можуть купити м’яса всього у 1,7 раза більше, а не у 2,8 раза, на які середня пенсія випередила середню інфляцію. Набагато більше, ніж втричі, подорожчали за 20 років “комуналка”, ліки, проїзд. Але ж у половини літніх людей пенсії мінімальні або близькі до них (зараз 1074 грн. – Авт.), тому їхні доходи за 20 років точно впали “.
А як у ЄС?
Якщо порівняти українські пенсії з тими, які виплачують у розвинених країнах ЄС, то у Німеччині середній пенсіонер має $ 2240, у Франції – $ 2700, в Італії – $ 2100. Звичайно, такі пенсії платять не всім, а тільки тим, хто все життя відкладав собі на старість із зарплати, а мінімальні пенсії в рази менші.
Джерело http://www.segodnya.ua/
Без зв'язку та електрики: як викликати екстрену допомогу під час відключень
Бувають моменти, коли зв'язок може врятувати життя вам чи вашим близьким.
переглядів: 616
Встигніть до 1 грудня: як подати документи на житлову субсидію у 2024 році
Для отримання житлової субсидії з 1 жовтня заяву і документи на її призначення потрібно подати до 1 грудня.
переглядів: 220
6 500 грн на кожну дитину: як отримати грошову допомогу в межах програми "Тепла зима"
В межах впровадження комплексного пакету «Зимової підтримки» для українських родин Міністерство соціальної політики запроваджує нову виплату “Тепла зима”.
переглядів: 260
Як урізноманітнити пісне меню: рецепти сніданків, які вам сподобаються
Піст — це чудовий привід оновити своє меню і спробувати нові страви, які не містять продуктів тваринного походження. Навіть у рамках обмежень можна створити поживний і смачний сніданок, який зарядить енергією на весь день.
переглядів: 278
Важливі рішення та саморозвиток: астропрогноз на 28 листопада
Дізнайтеся, що вам підготували зорі на завтра.
переглядів: 334