Коли пенсіонерам в Україні жилося найкраще (інфографіка)
Якщо вірити тільки цифрам, то статистика показує, що ціни у нас зросли за останні 20 років у 14,3 раза, а пенсії – у 40 разів. Тобто пенсії випередили інфляцію за темпами зростання у 2,8 раза. Це підвищення відображає і перерахунок їх з гривень у долари (див. Інфографіку внизу).
Як реформуватимуть пенсійну систему держави у 2016 році
Як бачимо, у передкризовому 2008 році пенсії збільшилися з $ 21 до $ 148, потім через девальвацію гривні з 5 до 8 грн / $ впали, але у 2013 році досягли максимального значення за всі роки незалежності – $ 180. На жаль, через новий обвал гривні ще втричі пенсії зменшилися - до $ 66. Якби пенсіонери витрачали гроші тільки на їжу, то їхніх пенсій вистачало б на більшу кількість продуктів.

Так, якщо, наприклад, у 1996 році на середню пенсію можна було купити 78 буханців хліба, 58 л молока або 11 кг м’яса, то через 20 років – уже 195 буханців хліба, 105 л молока або 19 кг м’яса.
Але цифри не враховують того, що дуже сильно виросли тарифи на комунальні послуги, подорожчали ліки і одяг.
у 2016 році
“Пенсіонери не стали жити втричі краще, ніж 20 років тому, – каже екс-секретар Кабміну Віктор Лисицький. – На “величезну” допомогу від держави люди можуть купити м’яса всього у 1,7 раза більше, а не у 2,8 раза, на які середня пенсія випередила середню інфляцію. Набагато більше, ніж втричі, подорожчали за 20 років “комуналка”, ліки, проїзд. Але ж у половини літніх людей пенсії мінімальні або близькі до них (зараз 1074 грн. – Авт.), тому їхні доходи за 20 років точно впали “.
А як у ЄС?
Якщо порівняти українські пенсії з тими, які виплачують у розвинених країнах ЄС, то у Німеччині середній пенсіонер має $ 2240, у Франції – $ 2700, в Італії – $ 2100. Звичайно, такі пенсії платять не всім, а тільки тим, хто все життя відкладав собі на старість із зарплати, а мінімальні пенсії в рази менші.
Джерело http://www.segodnya.ua/

Відновлено рух тролейбусів по вулиці Дубенській

Рух тролейбусів маршрутів №2, №7 та №11 на вулиці Дубенській у Рівному повністю відновлено.
переглядів: 71
Деякі мешканці Рівненщини можуть отримати 908 гривень на книжки в межах програми «єКнига»

У межах урядової ініціативи «єКнига» громадяни, яким виповнилося 18 років у 2024 році, а також ті, хто досягатиме повноліття цьогоріч чи в наступні роки, можуть отримати одноразову виплату в розмірі 908 гривень для придбання книжкової продукції.
переглядів: 204
Як позбутися ведмедки на городі: ефективні методи боротьби навесні

Дуже важливо почати боротьбу з ведмедкою вчасно (в кінці квітня – травні) до початку появи молодих особин шкідника.
переглядів: 729
Як приготувати мед із кульбаб: найсмачніший рецепт

Кульбабовий мед — це справжній скарб весни. Він має приємний золотистий колір, ніжний аромат та корисні властивості.
переглядів: 1180
Як рівненський бізнес використовує повітряно-бульбашкову плівку: тренди, поради та інновації
У сучасному світі підприємці шукають прості, але ефективні рішення для збереження продукції, оптимізації логістики та зниження витрат. Один із таких способів – використання повітряно бульбашкової плівки. У Рівному цей матеріал активно застосовують як великі компанії, так і дрібні виробники.
переглядів: 274