16.02.2016, 11:40

«Ідея з розкопками замку з'явилася неспроста», - екс-секретар міськради Рівного Юрій Торгун

Юрій Торгун

Юрій Торгун, засновник ТзОВ "Ізотерм-С" у Рівному, був ініціатором будівництва у місті замку-палацу князів Любомирських. Для цього йому ще у 2007 році відвели 45 соток землі на вулиці Замковій поблизу стадіону "Авангард".
Замок мав стати точною копією аналогічної споруди, яка у цьому місці існувала понад 200 років тому. Щоправда, для його будівництва планували використати сучасні матеріали. Перед будівництвом також обіцяли провести археологічні розкопки. Втім, здійснитися грандіозним планам завадила економічна криза 2008 року. Принаймні, так пояснював п. Торгун. З часу відведення землі під палац минуло вже дев'ять років. І нещодавно влада міста заявила про проект розкопок старого палацу князів Любомирських. Що про це думає ініціатор будівництва нового замку?

- Ідея розкопати колишній замок - це просто маячня,
- прокоментував ОГО п. Торгун плани влади міста. - Кому ті розкопки треба? Це просто чийсь черговий піар-хід з прив'язкою до імені Торгуна. Чи дозволю я копати на відведеній мені ділянці? А хтось з'ясовував, де насправді був той замок? Я по своїх каналах шукав цю інформацію і не зміг знайти точного місця розташування замку. Бо ніде меж його розмірів у документах нема. І коли з покійним мером Віктором Чайкою заговорили про будівництво ( він цю ідею підтримав), історики казали, що на ділянці, яку мені відвели, палацу не було. Від намірів звести замок не відмовляюся, але оскільки у мене фінансова ситуація не така, як хотілося, я знайшов для цього інвестора. І, до речі, доки інвестор не вийшов з цією пропозицією до влади, ніяких розмов про розкопки замку у місті не було.

У яку суму насправді можуть обійтися громаді Рівного розкопки замку

За словами п. Торгуна, будувати замок у Рівному хоче львівський інвестор, який вже має досвід будівництва у місті. Проект будівництва є. Коли будівництво розпочнеться - поки що п. Торгун сказати не може. Бо зараз йде процес узгодження цього питання.

Як рівняни голосують за бренд Рівного (ФОТО)

У новозбудованому палаці планують розташувати виставкову залу, фешенебельний готель, а в допоміжній будівлі ( так званій господарській споруді замку) - ресторан.

-Такий проект не швидко дає віддачу. Він не окупиться за три-чотири роки. Це проект для душі, щоб залишити пам'ять дітя
м, - каже п. Торгун.

Рівне проситиме Київ гроші на перевезення пільговиків

А поки що, за його словами, справно сплачує орендну плату за землю, відведену під замок, близько 7 тисяч гривень щомісяця.