Ми у Facebook
18.03.2016, 19:20

У Рівному Мирослав Маринович виступив з актуальною темою

Тема доповіді - «Україна сьогодні: синдром залежності від колії».
15 березня 2016 року в стінах Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з ініціативи ректорату закладу та Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка відбулася зустріч освітян, просвітян, краєзнавців, студентів області з Мирославом Мариновичем – відомим українським правозахисником, публіцистом, релігієзнавцем, проректором Українського католицького університету, колишнім політв’язнем, членом-засновником Української Гельсінкської групи, членом Ініціативної групи «Першого грудня», членом Нестеровської групи.

Віце-ректор Українського католицького університету Мирослав Маринович - про релігію, освіту і державу [БЛОГИ]



Шановний гість виголосив присутнім доповідь «Україна сьогодні: синдром залежності від колії», в якій ознайомив присутніх із своїм баченням сучасної ситуації в державі. Зокрема, доповідач подав новітні візії на розвиток держави і роль інститутів президента та парламенту в цих процесах, із жалем констатував доволі розповсюджену практику повернення до старих методів управління державою. Було наголошено на потребі докорінної зміни системи владних відносин, відмови від патерналізму, подальшої розбудови та збільшення впливу громадянського суспільства на процеси в державі. Висловлено бачення основних каталізаторів зростання рівня зневіри населення, протестних настроїв і помилковість та шкідливість концепції «Третього майдану». М. Маринович наголосив на ставленні міжнародної спільноти до процесів в Україні, своєрідній його «втомі» від неефективності реальних реформ і корумпованості у владних структурах.



Відомий правозахисник зазначив, що задля подальшого ефективного розвитку держави та суспільства українцям життєво необхідно продовжувати та поглиблювати процеси трансформації духу окремих індивідів та всього суспільства, а також необхідності укладення своєрідного «нового суспільного договору», який би передбачав перегляд відносин і принципів взаємодії членів суспільства та держави.



Висловлені думки викликали в аудиторії жвавий інтерес та спонукали до дискусії, в якій освітяни області цікавилися думками М. Мариновича щодо можливих шляхів розвитку подій у світі в геополітичній системі координат; візіями на розвиток гуманітарної політики держави; ролі освіти та освітян у трансформації держави тощо.

Рівненські нардепи кличуть колег у Рівне на звіт про боротьбу міліції з бурштинокопачами

На завершення зустрічі від імені ректорату та Просвіти І. Вєтров вручив шановному гостю книги, а присутні подякували за змістовну дискусію оплесками.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ