Перелік корисних та цікавих книг для 10-річних
1. "Пригоди тричі славного розбійника Пинті"

Григір Пинтя - легендарний розбійник, український Робін Гуд постає у повісті закарпатського письменника Олександра Гавроша веселим, кмітливим і благодушним розбійником, якого бояться здирники-багатії і люблять добрі люди, і якого за його подвиги охрестили тричі славним.
2. "Матильда"

Матильда - геніальна дитина, проте її родичі так не вважають. Для них вона зайвий клопіт, головний біль. І Матильда вирішує перевиховати своїх обмежених і зациклених на собі родичів, а заодно й жахливу директора школи пані Транчбул.
3. "Чарлі і шоколадна фабрика"

Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік на його день народження дарували єдиний дарунок - маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих.
4. "Щоденник слабака"

Головний герой книги Джеффа Кінні Грег Хеффлі. Він простий американський школяр, який потрапляє в різні кумедні і сумні історії. Щоденник, який він веде, сповнений веселих записів і історій з життя.
5. "Життя і пригоди дивака"

До книги «Життя і пригоди дивака" увійшли дві повісті, об'єднані спільними героями: «Зошит з фотографіями» і «Одруження дядька Шури». Батько шестикласника Борі їде у відрядження і доручає йому бути за старшого і привітати маму з днем народження. Але в цей час голова Борі зайнята іншим: він закохується і його призначають вожатим першокласників. Неорганізованому хлопчикові доводиться жити життям дорослої людини: бути за когось відповідальним, приймати рішення і показувати приклад малюкам.
6. "Пригоди барона Мюнхаузена"

В основу фантастичних «Пригод барона Мюнхаузена» покладено розповіді справжнього барона Мюнхаузена, який жив в XVIII столітті в Німеччині. Мюнхаузен уславився як дивовижний оповідач, вигадник неймовірних історій, який любив пофантазувати і приписувати собі всякі неймовірні подвиги.
7. "Пригоди Тома Сойєра"

«Пригоди Тома Сойєра» - один з найяскравіших творів для дітей за всю історію дитячої літератури. З неперевершеною майстерністю автор зображує світ захоплень хлопчика-непосиди, невгамовного, але щирого і по-справжньому гарного.
8. "Аліса в країні чудес"

Англійський професор математики Чарльз Доджсон вперше опублікував новелу «Аліса в Країні чудес» в 1865 році. Вона стала дуже популярною серед читачів завдяки витонченому гумору, цікавим і незвичайним пригодам маленької дівчинки Аліси у вигаданій країні чудес.
9. "Пітер Пен"

Одного разу Пітер Пен влетів у вікно дитячої кімнати будинку, де жили дівчинка Венді та два її брата. Разом з Пітером діти вирушили на далекий острів Небувалію. Там їм зустрілися русалки, хоробрі індіанці, пустотливі феї і навіть пірати з капітаном Крюком.
10. "Марципан Пломбірович"

Добре бути котом, що живуть у елітних господарів, - спати на пухових перинах, їсти тільки делікатеси і вилизуватися, щоб бути білим і пухнастим. Так живе головний герой цієї книги. Але одного разу все зникло, разом з багатим господарем. І ось тоді у кота почалося справжнє життя - сповнене пригод, випробувань і вірних друзів!
Гарного дозвілля!
За матеріалами: www.uaua.info.
Статті до теми:
Поради мамам: як покращити пам'ять дитини
Чому не можна годувати дітей перед телевізором
Як навчити дітей самостійності?

10-річні, перелік книг, книги, читання, особистий розвиток, діти
30 березня: церковне свято, традиції та народні прикмети

Сьогодні, 30 березня, православні віряни вшановують пам’ять святого Іоана Ліствичника – видатного монаха, богослова та подвижника, який жив у VI–VII століттях. Його життя стало прикладом смирення, а його твір "Ліствиця" (або "Сходи до Раю") і досі вважається духовним дороговказом для християн.
переглядів: 175
Сьогодні Україна знову перейшла на літній час

У ніч із 29 на 30 березня 2025 року українці традиційно перейдуть на літній час. О 3:00 ранку стрілки годинника потрібно перевести на одну годину вперед — тобто одразу на 4:00. Це означає, що спати доведеться на годину менше.
переглядів: 160
У Рівному випустять понад 230 врятованих кажанів

Третій зимовий сезон філії Ukrainian Bat Rehabilitation Center у Рівненському зоопарку завершується, і понад 230 врятованих тварин повернуться у дику природу.
переглядів: 233
З квітня змінюється порядок виплати лікарняних

З 4 квітня 2025 року в Україні змінюється механізм виплати лікарняних. Відтепер застраховані особи зможуть отримувати виплати не лише за основним місцем роботи, а й за місцем роботи за сумісництвом.
переглядів: 293
Сьогодні вночі Україна переходить на літній час

У ніч з 29 на 20 березня о 03:00 стрілки годинника потрібно перевести на одну годину вперед.
переглядів: 308