Ми у Facebook
04.04.2016, 12:45

Якщо рівняни не оберуть управителя будинку — його призначить місцева влада

Рівняни, які проживають у багатоповерхівках, вже до 1 липня цього року мають визначитися із подальшою формою управління своїми будинками.
Адже Законом України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” передбачається, що мешканці мають обрати: віддати будинок на обслуговування управляючій компанії, яку оберуть самостійно, або ж створити ОСББ. Щоправда, є й третій варіант — якщо мешканці не оберуть собі управителя самостійно, то його призначить місцева влада.

За словами депутата Рівненської міської ради Святослава Євтушенка, власне останній варіант для мешканців багатоповерхівок найгірший.

- Справа в тому, що якщо мешканці створюють ОСББ, то вони здійснюють управління будинку самостійно, так само як і відповідають за нього. Отож, капітальний ремонт лягає на їхні плечі та гаманці, а організацією цього процесу має займатися голова ОСББ і правління. Якщо ж мешканці вирішать віддати свій будинок на обслуговування управляючій компанії, то вона за їхні кошти виконуватиме всі функції з обслуговування та управління будинком на тих же правах, що й звичайне ОСББ, але за це відповідатимуть професіонали. Також управляючу компанію можна змінити, якщо вона не виконуватиме умов договору та мешканці будинку будуть незадоволені її роботою. Щоправда, нині є певні складності у передачі будинку з балансу ЖКП до управляючої компаніїї, адже чітко встановленої законом процедури, як це має відбуватися, поки що немає. Так само, як і ще не розроблені нормативні документи, які б регулювали порядок тарифікації послуг управляючих компаній. Тобто мешканці можуть повноцінно використати лише варіант з ОСББ, - пояснює Святослав Євтушенко.

Передати показання лічильника газу рівняни можуть через СМС

Окрім того, депутат каже, що як ОСББ, так і будинки, які перебувають на обслуговуванні в управлячих компаніях, можуть брати участь у програмах співфінансування із бюджету міста на проведння капітальних ремонтів і робіт із благоустрою.

- Щоправда, для рівнян, які проживають у будинках ОСББ, з міського бюджету покривають 80, 75 чи 70 відсотків вартості робіт, а решту вони збирають самостійно. А для інших будинків, які не створили ОСББ, з бюджету планується покривати лише 40% вартості робіт, а 60% - мають зібрати мешканці, - зазначив Святослав Євтушенко.

У третьому ж випадку, якщо рівняни, які проживають у багатоквартирних будинках, до 1 липня цього року не визначаться із подальшою формою їх управління, то управителя призначить міська влада, розповідає депутат.

- Найгірше те, що в такому разі і договір на надання послуг із управителем будуть укладати не самі мешканці, які є співласниками будинку, а представник місцевих органів влади. А це означає, що компанія, яка надаватиме послуги з управління будинком, зможе встановити на них тарифи на власний розсуд. І хоча вартість послуг має затверджувати виконком, всі розуміють, що така компанія буде відстоювати свої інтереси, прикриваючись «економічною обґрунтованістю». Адже, нав’язаний владою управитель, думатиме й про свою зарплату, яку закладуть у складі тарифів. І хоча договір укладатиметься на 1 рік, розірвати його та змінити управителя буде вкрай важко. Тому що замовником послуг виступають не мешканці, а міська рада. І саме працівник установи має ініціювати процес відмови від послуг управляючої компанії, якщо мешканці будуть нею незадоволені. А чи забажає представник міськради розривати договір з тим, кого фактично сам і рекомендував, питання спірне, - додає Святослав Євтушенко.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ