05.05.2016, 14:20

У Мінфіні доходи українців хочуть перевірити по-новому

Уряд України має перейти на оцінку доходів громадян непрямими методами при призначенні субсидій та допомоги.
В умовах величезної тіньової економіки не можна базувати систему соцзабезпечення на офіційних доходах, заявив глава департаменту фінансів соціальних програм міністерства фінансів Андрій Рязанцев.

“Сьогодні через офіційні джерела ми бачимо однаково, як людину без засобів до існування, так і того, хто їздить на новій іномарці і купує чергову квартиру, але не декларує ні копійки доходів”, – сказав Андрій Рязанцев.

Кому і як через зміну розміру прожиткового мінімуму з 1 травня збільшать пенсію

Потрібен перехід до фінансово-майнового стану людини і перевірки її непрямими методами, в разі якщо вона претендує на соцдопомогу, підкреслив представник Мінфіну.

“Той, хто зареєстрував офіційну зарплату в 3 тис. грн - вже багач в порівнянні з власником іномарки і йому соцдопомога взагалі не передбачена. І це справедливий соцзахист?”, – зазначив він.

Нові тарифи на газ і тепло. Як це буде

Світовий досвід говорить, що в питаннях соцдопомоги потрібно розглядати не окрему особу, а домогосподарство, вважає Андрій Рязанцев.

“Інакше у нас півсім’ї виявляються жебраками і отримують соцдопомогу та субсидії, а півсім’ї не знають, куди ховати нерухомість і депозити”, – підсумував він.

Раніше Андрій Рязанцев повідомив, що Мінфін в ході перевірки тих, хто отримує субсидії і допомогу, сформував “чорні списки” громадян виходячи з 5 груп ризику.

Джерело Дзеркало тижня
Щасливе Рівне