Використані люмінесцентні лампи в оселях рівнян: куди подіти?
На Рівненщині продавали "неправильний" оцет
У Львові, наприклад, перегорілі лампи із ртуттю забирає у мешканців спеціальна служба, для цього достатньо лише подзвонити за номером в оголошенні, які, до речі, висять ледь не на кожному під’їзді. У Рівному утилізацією подібних відходів займається товариство “ЕКО-ХЕЛП”. Детальніше про такий напрям їх діялньності розповів Іван Ковальчук - директор товариства "ЕКО-Хелп":
Чи смачна полуниця на рівненських ринках - думки з соцмереж
- Наше товариство співпрацює тільки з підприємствами. Здати одну люмінесцентну лампу коштує 6 гривень 80 копійок. Періодично до нас приїжджає машина з Києва, яка відвозить їх на утилізацію. Ми не прймаємо ламп від населення, оскільки дуже мало людей погоджуються здавати такі лампи. Залучати окрему машину для збору енергозберігаючих ламп у населення, так як роблять це у Львові, збитково для нашого товариства.
Чому не сходить на грядці петрушка - поради рівнянам
Не збирають такі лампи і в іншій екологічній організації Рівного. Про це повідомив Андрій Мартинюк — голова ради громадської організації “Екоклуб”:
- Наша громадська організація цим не займається. Згідно з чинним законодавством про збір таких ламп у населення має попіклуватися міська влада. Закон вимагає, щоб звичайні побутові відходи збирали окремо від небезпечних побутових відходів. Ми неодноразово зверталися до міської влади Рівного, вказуючи на таку вимогу. Її потрібно враховувати під час проведення тендеру на вивіз сміття в Рівному. На наші запити відповідали, що такий збір не організовують, тому що мають змінитися вимоги закону стосовно цього. Підозрюю, що цього не роблять, оскільки впровадження такої норми спричинить подорожчання тарифів на послугу вивозу сміття. Ми зверталися стосовно ламп ще кілька років тому, а законодавство, до речі, не змінилося.
Поради рівнянам: чи можна їсти неоплачений товар в супермаркеті
Продовження журналістського дослідження читайте у наступних матеріалах видання ОГО.

Чи дійсні ламіновані документи: офіційне роз’яснення

Нерідко українці, прагнучи зберегти свої документи в належному стані, вдаються до їх ламінування. Особливо це стосується таких важливих документів, як свідоцтва про народження, шлюб чи зміну імені. Проте виникає закономірне питання: чи не втрачає документ чинності після ламінування?
переглядів: 292
Державна програма протезування: добірка корисних матеріалів і посилань

Міністерство соціальної політики України підготувало добірку актуальних матеріалів, що допоможуть зорієнтуватися у питаннях забезпечення засобами реабілітації в межах державної програми.
переглядів: 324
Загубився номерний знак: що робити?

Втрата номерного знака — ситуація, з якою може зіткнутися кожен водій, особливо в період негоди, коли під час сильних дощів номер може просто відірватися від автомобіля. Утім, не варто хвилюватися — відновити номерний знак нескладно. Розповідаємо, як це зробити швидко та без зайвих труднощів.
переглядів: 310
Як приготувати каву в турці: поради, секрети й покроковий рецепт

Заварювання кави в турці – один із найдавніших способів приготування цього напою, що дозволяє максимально розкрити його смак і аромат.
переглядів: 256
Сирний пиріг із сосисками: простий і ситний варіант сніданку

Сирний пиріг із сосисками — чудова альтернатива традиційним бутербродам. Його приготування не потребує особливих кулінарних навичок, тож з рецептом легко впорається навіть дитина.
переглядів: 332