Чому не сходить на грядці петрушка - поради рівнянам
"Моя мама теж пересівала петрушку. Щоправда, вона це робила не на одному й тому ж місці, а в різний час і на різних грядках невеликими порціями. Й завжди “підстраховувалась” - сіяла і свою петрушку, і насіння, якою поділилась з нею сусідка, і придбану в магазині сортову з пакетика. А ще вона ніколи не сіяла на новий місяць (молодик)..." - приєдналась до розмови пані Галина.

Досвідчені городники можуть назвати з десяток причин, чому не сходить петрушка. Ось деякі з них.
Неякісне насіння
Наприклад, якщо купили насіння петрушки в неперевіреному місці. Або термін придатності минув (нормальна схожість максимум 2-3 роки). Чи навіть власне насіння, з вашого городу, було зібране невчасно й недозріло або зберігалось десь у сирому місці й пропало.

Готуємо насіння до посіву: поради городникам
Холодна погода або посіяли надто рано
Хоч петрушка і досить холодостійка, але якщо ґрунт достатньо не прогрівся або після посадки тримається холодна і волога погода, то насіння згниє і не зійде. Петрушка може не зійти, якщо у перші дні після посіву насіння випав сніг чи стався заморозок.
Суха земля на грядці
Якщо вчасно не полити грядку з посіяною петрушкою й пересушити землю, крихітне насіння, яке вже проклюнулось, може загинути. Тож у посушливу погоду треба постійно зволожувати посіви. Та й потім, якщо хочете мати багато зелені петрушки, не забувайте її поливати та підживлювати (хоча б кілька разів зв сезон).
Ефірна олія
Схожість насіння петрушки погіршує те, що воно просякнуте ефірною олією. Щоб поліпшити схожість, насіння заливають водою на кілька годин і кілька разів міняють воду. Дехто перед посівом насіння петрушки замочує в горілці 15-20 хвилин, щоб ефірні олії швидко розчинилися. Сіяти петрушку вже краще пророщеним насінням.
Неродюча земля
Можливо, для розвитку крихітних паростків петрушки у ґрунті не вистачає поживних речовин. Перед посівом треба збагатити вашу грядку перегноєм, компостом чи іншою органікою, підживити сходи розведеними добривами.
Сад і город: які рослини друзі, а які - вороги
А може, ви даремно панікуєте? Петрушка сходить довго – від 15-20 днів до місяця. Тому не поспішайте перекопувати грядку і витрачати гроші на нове насіння, почекайте трохи. І не забувайте зволожувати ґрунт на грядці. Досвідчені городники посіви петрушки вкривають плівкою для парникового ефекту.

СТАТТІ ДО ТЕМИ:
Посівний календар на травень 2016
Коли садити огірки у відкритий грунт [+ПОРАДИ]
Поради господиням: як і коли садити полуниці

Як приготувати літній десерт: швидкий рецепт, що освіжає

У літню спеку хочеться чогось легкого, прохолодного та смачного. Ідеальним варіантом для такого випадку є освіжаючий десерт, який не потребує багато часу на приготування і не перевантажує організм.
переглядів: 119
Як з рівненського автвокзалу їдуть маршрутки і автобуси (початок доби)

Літо - час мандрівок, найкращий період, аби вибратися у дорогу за різними напрямками. Та для успішної мандрівки треба усе ретельно спланувати. І головно - спланувати час виїзду. Пропонуємо вашій увазі довідковий час відправлення рейсів за різними напрямками.
переглядів: 297
У МОЗ попереджають про небезпеку лептоспірозу: як захистити себе влітку

Медики попереджають українців про загрозу лептоспірозу — гострого інфекційного захворювання, яке особливо активізується у літній період. Інфекція передається людині через контакт із водою, ґрунтом або їжею, зараженими бактеріями лептоспір. Найчастіше джерелом зараження стають гризуни.
переглядів: 178
На території Рівненського зоопарку встановили підйомник

Рівненський зоопарк зробив ще один крок до безбар’єрності. Вхід до Екзотаріуму тепер облаштований сучасним підйомником для людей на кріслах колісних, а також для батьків із дитячими візками.
переглядів: 486
Алича — ягода літа: користь і рецепти домашнього варення

У сезон свіжої аличі господині все частіше шукають не лише способи зберегти урожай, а й нагадують про її користь. Цей кислуватий фрукт — справжнє джерело вітамінів і чудова основа для варення, соків, соусів та пастили.
переглядів: 154