Порядок надання субсидій: нові зміни та нюанси. Частина 2
Порядок надання субсидій: нові зміни та нюанси. Частина 1
Як розраховується сукупний дохід
Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється, виходячи з нарахованих особам доходів без врахування податку з доходів фізичних осіб, а також розмірів державної соціальної допомоги, що виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”, державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг).
До сукупного доходу не враховуються сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії, допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішенням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форм власності.
Під час призначення субсидії особам, які беруть (брали) безпосередню участь у проведенні АТО, та/або членам їх сімей до сукупного доходу не враховуються:
- отримані ними у період безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції грошове забезпечення та інші виплати і види соціальної допомоги, що здійснюються працівникам правоохоронних органів, військовослужбовцям та працівникам Збройних Сил, Національної Гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, іншим працівникам утворених відповідно до закону військових формувань;
- отримана ними у період та/або після безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції благодійна допомога незалежно від розміру та джерела походження.
На Рівненщині розпочали автоматично перераховувати субсидії
Який дохід враховується при обчисленні субсидії
Якщо субсидія призначається у першому кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року, в інших випадках – за весь попередній календарний рік.
– Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць, для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, – трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, – чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. При цьому не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від підприємницької діяльності, інформація про які надана ДФС на запит. Система оподаткування та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія, – говорить Наталія Нидзелик. – Обмежень щодо майнового стану сім`ї (володіння двома житлами або двома автомобілями, здача в найм житла) немає.
Також субсидії призначаються, якщо у складі зареєстрованих у житловому приміщенні є працездатні громадяни працездатного віку, які не працюють, не навчаються, не зареєстровані в службі зайнятості. Але для працездатних осіб, які не працюють, у розрахунок субсидії за кожен місяць включається місячний дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
Куди звертатися і які довідки подавати
Особа, яка хоче оформити субсидію, подає до відповідної філії управління праці та соціального захисту населення документи – заяву і декларацію встановленого зразка, а також, за необхідності, довідки про доходи та договір найму (оренди) житла. Зазначені документи можуть бути надіслані поштою.
– Довідки про доходи подаються у разі зазначення у декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом, – зауважує Наталія Нидзелик. – Довідки про забезпеченість громадян житлово-комунальними послугами, інформацію про кількість зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та інформацію про доходи громадян управління праці та соціального захисту населення мають отримувати на свої запити самостійно. Але будемо дуже вдячні, якщо для прискорення процесу правильного оформлення заяви та декларації Ви будете мати квитанції про оплату житлово-комунальних послуг. Також управління має право робити запити до ДФС, Державтоінспекції, до інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для перевірки повноти та достовірності інформації, наданою особою для призначення субсидій.
Якщо виникають труднощі із заповненням бланків, просимо звертатись до філій управління, які максимально наближені до місця вашого проживання.
Спеціалісти управління допоможуть вам та нададуть необхідні роз`яснення.
Субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців.
Субсидію можна оформити на орендовану квартиру
За наявності договору найму (оренди) субсидія призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору найму (оренди). На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.
Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.
– Після закінчення строку дії субсидії громадянам не потрібно повторно звертатись до органу праці та соціального захисту населення (крім випадків, коли виникли зміни), управління самостійно здійснює розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення та осіб, які звертаються за субсидією на скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо), – додає начальник відділу. Громадяни, яким призначено субсидію, зобов`язані протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (орендарі – про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг купівлю товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 000 грн шляхом подання відповідних документів.
Не знімається зобов`язання щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі несплати за поданням організацій-надавачів послуг надання субсидії припиняється.
Кількість отримувачів субсидій цього року на Рівненщині зросла уп'ятеро
Коли субсидію не призначають
Не призначається субсидія у випадку, коли будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку), авто тощо на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. грн.
зміни 2016, нарахування субсидій, призначення субсидій, споживач
Онлайн-хрещення: у Чернігові церкви адаптують потреби людей до реалій війни
Чернігівські церкви практикують хрещення дітей дистанційно. Таке рішення стало актуальним через війну, яка розлучила багато сімей.
переглядів: 173
Ароматний пиріг з хурмою: простий рецепт для домашньої випічки
Хочете приготувати щось особливе та смачне? Спробуйте цей неймовірний пиріг з хурмою! Соковита хурма, ароматні прянощі та хрустка карамельна основа створять незабутній смак.
переглядів: 191
Пляшка для води від адідас: стиль, функціональність та турбота про ваш комфорт!
Пляшка для води від адідас: стиль, функціональність та турбота про ваш комфорт!
Це не просто аксесуар, а незамінний предмет для кожного, хто веде активний спосіб життя. Вона допомагає залишатися гідратованим, дбає про екологію та підкреслює стиль власника. adidas, відомий своїм інноваційним підходом до спорттоварів, пропонує варіанти, які відповідають усім сучасним вимогам. Пляшка для води з асортименту об'єднує високу якість, функціональність та стильний дизайн, котрі роблять її ідеальним вибором для занять спортом, подорожей та повсякденного використання.
переглядів: 241
Готуємо шакшуку на сніданок: простий рецепт
Якщо вам набридла класична яєшня на сніданок, пропонуємо урізноманітнити її арабським варіантом — приготуйте шакшуку.
переглядів: 1188
Передбачення на день: дізнайтесь, що вас чекає сьогодні
Дізнайтеся своє персональне передбачення на 26 січня.
переглядів: 239