06.06.2016, 10:00

У зоні ризику: адвокат повідомив, кому найскладніше забрати гроші з банків-банкрутів

З найбільшою проблемою зіткнулися власники валютних депозитів. Про це розповів адвокат Арсен Маринушкін.
“Фонд гарантування вкладів гарантує повернення вкладів в обсязі не більше 200 тис. грн. Коли люди відкривали депозитні рахунки у валюті, вони орієнтувалися на курс, скажімо, за 8 гривень за долар. Таким чином, поклавши 20-25 тисяч доларів, вони розраховували на компенсацію від фонду. В той час сума їхнього депозиту дійсно не перевищувала 200 тисяч гривень. Сьогодні такі вкладники змушені втрачати дві третини свого депозиту”, – говорить він.

Друга проблема вкладників – повернути суму більшу, ніж гарантована Фондом, тобто понад 200 тис. грн.

Вкладникам "Укрінбанку" повертають кошти: куди звертатись рівнянам

“Закон передбачає, що інші гроші вкладник отримує за рахунок продажу активів банку. На ділі цих активів не вистачає. Банк, як правило, порожній”, – пояснює Арсен Маринушкін.

"Банк Михайлівський” потрапив у список неплатоспроможних

Щоб отримати гроші від банку-банкрута, вкладники мають багато дрібних технічних проблем.

“Банки нерідко використовують таку практику, коли вкладникам пропонують покласти гроші не на депозит, а в іншу фірму, інвестиційну компанію. Приваблюють високими відсотками. Хоча в договорі може стояти печатка банку, сама фінустанова стосунку до нього не має. Договір укладають між клієнтом і фірмою. Оскільки це не депозит, вкладники не можуть розраховувати на компенсицию від Фонду, якщо з банком щось трапляється”, – коментує адвокат.

Квіти від Порошенка: скільки на це тратить держава

Власники великих депозитів зараз активно ініціюють судові процеси проти власників банку. Це довготривалі процеси.

“Є прецеденти, коли ми вигравали справи проти банкірів і повернули 10 мільйонів гривень. Ці гроші стягнуті з власника банку”, – додає експерт.

Джерело http://news.finance.ua/ за матеріалами Газета по-Українськи