На Волині відбувся традиційний фестиваль "Коровай - Сузір`я" (+ФОТО)

На фестиваль з'їхалися і представники навколишніх сіл, і народні умільці, і співочі та танцювальні колективі, і звісно коровайниці, без яких, власне, не відбулося б свята.
БІЛЬШЕ ФОТО
Від різноманіття представлених майстринями короваїв, захоплювало подих - їх на фестивалі було аж 23. Тут і традиційні короваї з "галузками" і прикрашені, виготовленими з тіста квітами та орнаментами, і більш сучасні - кольорові, з мастикою. Кожен з виробів унікальний, адже їх випікали досвідчені коровайниці з різних сіл району.
Катерина Орган з села Ласки вже багато років приїжджає на фестиваль, щоб презентувати свої вміння. Вчилася жінка випікати короваї від своєї свекрухи, яка колись теж була коровайницею та "мастилихою" (господинею на весіллі). Зараз досвід пані Катерини переймає дочка.

Франчук Люба з с. Лудин, що межує з Польщею щорічна учасниця скільки себе пам'ятає, хотіла працювати з хлібом. Ця любов зародилася ще змалечку, коли на весіллях дітям роздавали "рогульки". Тепер уміннями радо ділиться з охочими, адже хоче, щоб коровайні традиції продовжувалися.
- Будучи дітьми хотіли отримати "рогульку". То було найбільше щастя для нас. Зараз я щодня запозичую рецепти та вміння робити якусь квіточку чи пташечку, - розповідає пані. - Печу в печі, по-колишньому, як колись вчили.

В кожної господині є свої секрети випікання, але всі погоджуються на тому, що справу свою треба любити та розпочинати роботу з молитви.
БІЛЬШЕ ФОТО
В рамках фестивалю відбувалися ярмарок хлібопекарської продукції, меду, виробів народних майстрів. Відвідати можна було й майстер-клас та подивитися на концерт, який підготували народні колективи.

Ще однією родзинкою фестивалю стала виставка-конкурс снопів. Справжні витвори народних умільців приваблювали гостей фестивалю. З ними можна було пофотографуватися та поспілкуватися з авторами.
БІЛЬШЕ ФОТО
Надія Столяр - майстриня, яка привезла свій сніп розповідає, що робота дається їй легко. Перед початком роботи вже бачить в уяві готовий виріб, а потім сама вже знає як його зібрати є єдине ціле.

Цьогорічним нововведнням фестивалю "Український коровай-сузір`я" став кіноперегляд «Зерно». Глядачі мали можливість переглянути сім документальних фільмів «Життя для дітей та їх сімей», «Есе про Крим», «Лист солдатам», «Діти АТО», «Схід і Захід – разом», «Богданчик», «Діти Донбасу», «Світязь: дорога болю і слави» та поспілкуватися з їх авторами.

Заморозки триватимуть: синоптики оголосили помаранчевий рівень небезпеки

Укргідрометеоцентр попереджає про стихійні та небезпечні метеорологічні явища по Україні.
переглядів: 12
У Рівному відомий фотохудожник навчає дітей

Навіть у тривожні та жорстокі часи війни дитинство залишається світлим часом, періодом навчання і саморозвитку.
переглядів: 477
Передбачення на день: дізнайтесь, що вас чекає завтра

Дізнайтеся своє персональне передбачення на 7 квітня.
переглядів: 244
Вербна неділя 2025: коли святкуємо, традиції та значення свята

За тиждень до світлого свята Великодня, християни східного обряду відзначають Вербну неділю, або Вербницю. У 2025 році цей важливий день припадає на 13 квітня, знаменуючи собою початок Страсного тижня – періоду найсуворішого посту та глибоких роздумів перед Воскресінням Христовим.
переглядів: 366
Пишний вівсяний омлет з яблуком а-ля пиріг - ідеальний варіант сніданку вихідного дня

Пухкий вівсяний омлет — унікальний сніданок, який варто подати, коли вранці у вас буде більше часу.
переглядів: 359