13.11.2016, 18:33

Новомедіа Форум 2016: персоналізація в медіасфері й 30 спікерів

Щорічний Форум журналістів від Асоціації «Новомедіа» проходив у Києві 4–5 листопада. Понад триста учасників з усієї України й 30 кращих спікерів зібралися для професійного спілкування.
У холі готелю ще до початку реєстрації спостерігаються скупчення журналістів. Для багатьох це вже добра традиція — щороку вони разом з друзями прибувають на Новомедіа Форум, щоб поділитись своїм журналістським досвідом, почути відповіді на питання й отримати наснагу на наступний рік.

— Я дуже хочу подивитися програму Форуму, — каже молоденька дівчина з блокнотом в руках, мабуть, своїй подрузі.

— Ти ж бачила її вчора, — здивовано відповідає та.

— Я хочу переконатися, що мене не обманули...

І переконалися! Ці молоді дівчата приїхали на подію вперше. А навколо юрмляться люди, хтось уже біжить в зал, щоб зайняти краще місце, хтось шукає гардероб.День перший

Перший виступ на Форумі всі слухають дуже уважно. По суті, він задає тон усьому, що відбувається протягом двох наступних днів. І за традицією це завдання випадає керівнику оргкомітету Руслану Кухарчуку.

«Друзі, в цьому році ми говоримо про персоналізацію. Що важливо знати про це поняття журналісту? Для себе я виділив три основних критерії:

1. Інтелект (освіта, світогляд, гострий розум).
2. Харизма (особисті неповторні риси, Божий дар, який виділяє серед інших).
3. Цінності (розуміння своєї відповідальності перед аудиторією)».

Закінчуючи свій виступ, Руслан підкреслив: «Християнські цінності — це не тільки для життя, але і для нашої професії. Адже наше основне завдання — служити аудиторії». Пасторське благословення й молитву звершив старший служитель Ірпінської Біблійної Церкви Миколи Романюка.

Завершила ранковий блок неповторна Олена Фроляк — керівник інформаційної служби телеканалу ICTV. «Завжди шукайте нові теми, будьте чесними перед собою і своїм глядачем, і якщо хочете добре писати, — читайте книги, читайте класику», — підкреслювала вона.Із залу звучало багато запитань, на які телеведуча завжди відповідала без роздумів.

— Олено, скажіть, як Ви боретеся в кадрі з емоціями?
— А навіщо з ними боротися? Журналісти ж теж люди. Я не кажу, що потрібно постійно ридати або реготати в кадрі, але іноді це просто не можна обійти. Не бійтеся бути собою. Це нормально і природно.

Після обіду учасники розійшлися по двом залам. Перша група вирушила на сесію за темою медіабізнесу. Викладала Ольга Чибісова, виконавчий директор «ЛІГАБізнесІнформ», та Ірина Рубіс, CEO медіакомпанії Ekonomika. «Щоб створити ЗМІ, який поважатимуть і який буде приносити дохід, потрібно правильно підібрати команду. Коли я беру людину на роботу, дивлюся на її палаючі очі, оцінюю виключно бажання працювати», — зізналася Ірина. «Гроші — це лише інструмент для досягнення поставлених цілей, — додає Ольга. — Потрібно завжди пам'ятати про свою репутацію, яка створюється роками».

Також спікери акцентували, що потрібно бути цікавим, все читати й про все дізнаватися — слідувати модним тенденціям, працювати над собою. Тому що важливо не те, де навчалася людина і які знання вона має, а її бажання рухатися вперед. Тільки за умови, що журналіст хоче розвиватися, його ЗМІ буде приносити гроші.

У цей же час на паралельній сесії тревел-журналіст Ольга Забіякіна розповідала про можливості заробітку на подорожах: «Будьте готові, що спочатку подорожі оплачувати ви будете собі самі. Не чекайте, що після першого тексту до вас побіжать великі компанії з вигідними пропозиціями. Щоб це сталося, потрібно багато працювати, добре писати, не припускаючи помилок, мати свій індивідуальний стиль».Поговоривши трохи про гроші й медіабізнес, журналісти та гості Форуму вирушили на лекцію, де вчилися відточувати майстерність телеведучого й говорили про політичне інтерв’ю. Тетяна Гончарова, ведуча ток-шоу на каналі 3s.tv, зразу всіх трохи спантеличила:

«Журналіст повинен знати все. Мій сусід часто запитує у мене:
— Таня, ось так розумна ти баба. Так притиснула свого гостя в ефірі! Як це тобі вдається?
А йому відповідаю:
— Читати треба. Я сіла о дев’ятій ранку вивчати інформацію, і тільки десь під вечір закінчила. І відразу на ефір».

На думку Тетяни, завжди потрібно копати глибше, шукати зачіпки й бути готовим до несподіваних поворотів. Також спікер вважає, що недостатньо бути професійним журналістом, потрібно мати свою фішку. Підтримав в цьому Тетяну і її колега Вадим Карп’як, ведучий програми «Свобода слова» на ICTV. Спікер зауважив: «Наше завдання — показувати людям, як створюються політичні фокуси, а не боятися їх».

У цей час в паралельному залі йшлося про інформаційне видання в Інтернеті й про те, як утримати його на плаву. Віталій Голубєв, головний редактор видавничого дому «ОГО», і Алеся Боцман, головний редактор видання «Гордон», розповіли про те, як не стати схожим на десятки ідентичних інтернет-порталів. «Неможливо написати про все. Тому ви повинні знати свою цільову аудиторію. Тоді у вас не буде проблем з наповненням сайту. Також важливо робити це максимально швидко, але якісно і без помилок», — резюмували спікери.Трохи втомлені, але зацікавлені журналісти вирушили на лекцію до стиліста телеканалу 1+1 Ольги Слонь і журналіста 1+1 Даші Щасливої, а любителі розслідувань — до Дмитра Гнапа та Ганни Бабинець, журналістів проекту «Слідство.Інфо».

«Коли я дивлюся програму Форуму, мені хочеться, щоб у мене був клон», — чесно зізналася Настя, учасниця медіа-з’їзду, підіймаючись ліфтом на лекцію з розслідування, так і не дізнавшись про те, як вдало виглядати в кадрі.

З чого почати розслідування? З пошуку матеріалів і різних речових доказів. Анна Бабинець продемонструвала, що все залежить від бажання людини працювати. Якщо на вас «повісили» цю справу, вам нудно і хочеться додому — результат буде нульовим. «Завжди намагайтеся зрозуміти, де правда, а де брехня. Іноді ці поняття стоять дуже близько», — впевнена журналістка.

Тим часом в іншому залі Ольга Слонь вчила дівчаток і хлопчиків красиво виглядати в кадрі. «Дівчатка, будь ласка, не надягайте блискучі колготки, не нарощуйте вії. Натуральний мейк і харизма — все, що треба для роботи». Про чоловіків Оля теж не забула: «Чоловіки, я обожнюю, коли під сорочку ви одягаєте майку. Завжди так робіть». Прямолінійністю Оля підкупила зал, який записував її модні поради. Хто ж хоче виглядати смішно на всю країну, та ще й в кадрі?!

— Скажіть, що повинно бути в гардеробі у кожної дівчини? — запитує учасниця форуму.
— Що має бути в гардеробі кожної дівчини? — перепитує Ольга. — Мізки повинні бути!

Перший день Форуму закінчився якось зовсім швидко, а відвідувачам зовсім не хотілося йти додому. Отриману інформацію потрібно було обговорити, поставити ще один-два запитання спікеру, який полюбився. Тому після останньої лекції в холі готелю все ще були чутні розмови про стиль, розслідування, інтернет-видання та подорожі.

- Та нормальні у тебе колготки, - пожартував хтось, звертаючись до подруги ...

Йшов другий день...

Другий день Форуму був не менше насиченим. У холі знову з поважним виглядом і папками в руках походжали журналісти, було чути клацання фотоапаратів. Отримати знання важливо, але й фото зробити — це must.

Ранок суботи зарядили позитивом Роман Грищук, керівник студії «Мамахохотала», і Федір Скиба, директор AIRAcademy. Йшлося про те, як створити свій неповторний канал на YouTube і стати крутим блогером. «Потрібно знімати те, чого не знімали до вас. В Інтернеті є купа відео про котиків, маленьких дітей та інше. Намагайтеся знаходити свою тему і активно її просувати», — порадив Федір Скиба.

Поки в першому залі журналісти дивилися ролики й веселилися, їхні колеги в другій аудиторії вчилися вибудовувати відносини «журналіст — спікер» і говорили про медіагігіену. Допомагали їм у цій справі Марія Жартовська, політичний оглядач з «Української правди», і головний редактор новинного блоку LIGA Петро Шуклинов. «Дуже важливо не бути виробником «джинси». Якщо ви робите щось за гроші, то не говоріть неправди, що це не так. А якщо публікуєте фальшиві новини, завжди публікуйте спростування», — пояснив Петро Шуклинов, автор нашумілого проекту «Медіагігена».

Також на Форумі не забули про Крим і Донбас. Ця тема болить як давня рана й не дає спокою багатьом медійникам. Заступник Міністра інформполітики Еміне Джапарова показала глядачам кілька роликів «Крим — це Україна», з гіркотою констатувавши: «Крим — це зараз така зона, де люди не готові говорити правду».
Про важливі для журналістів і українців речі говорила Анастасія Станко, журналіст Hromadske.tv: «Проблема медіа-ринку в тому, що його майже не існує. Усі великі канали контролюють олігархи». Також спікер помітила, що не можна бути закритим від світу, сидіти тільки в своєму болоті «Мінськ-Москва-Україна». У світі щодня відбувається безліч важливих подій. У цій панелі також виступила журналістка Марія Варфоломєєва, яка пробула в полоні «ЛНР» 419 днів.

На паралельному потоці говорили про тенденції в соціальних медіа з Віталієм Морозом, керівником програм нових медіа «Інтерньюз-Укрїна». А також про те, як уберегти себе від цифрових загроз — з Миколою Костіняном, консультантом з цифрової безпеки. Останній радить всюди ставити паролі й не забувати їх, уважно читати листи, які приходять на пошту, і «не тріпатися» всім про особисті дані.

Після обідньої перерви гості Новомедіа Форуму слухали Олександра Барабошка (КрусКрус) і досліджували фактор провокацій в журналістиці й соцмедіа: «Якщо у вас 200 друзів, то більше ніж 5 лайків за публікацію у вас не буде, навіть якщо текст дуже крутий, навіть якщо це серйозна аналітика».

А поки хлопці слухали Круса, дівчата намагалися зрозуміти, як потрапити до модного журналу. Алла Родигіна, fashion-оглядач Marie Claire, ділилася особистими спостереженнями й досвідом: «Фешен-журналісти не сидять в зефірних офісах, як думає багато хто, і тексти вони пишуть не так легко й просто, як здається на перший погляд. Це дуже важка робота». На думку Алли, щоб потрапити до глянцю, потрібно самому бути модною людиною або хоча б розуміти моду в якійсь певній її сфері.

На завершення Новомедіа Форуму для вже об’єднаної аудиторії виступив творець телеканалів 112 Україна і NewsOne Олексій Семенов. «Є хороші люди, які правильно читають текст, ідеально розмовляють, але я їх не беру. Вони просто не підходять в цей проект, — розповів генпродюсер. — Але це не страшно. По-перше, після відмови у них є час підготуватися, подорослішати, порозумнішати. По-друге, їх можуть взяти в інший проект, але трохи пізніше». І наостанок додав: «Штовхайте свою ідею, думайте над своїм проектом. Тому що тільки думаючи про роботу 24 години на добу, можна досягти високого результату».

«На Новомедіа Форумі не буває нудно, самотньо, сумно. Тут на це просто не передбачено часу, — сказала учасниця з Києва. — Тому, — до зустрічі наступного року!»

Офіційний відеорепортаж про Новомедіа Форум

купити смартфон Apple iPhone в Одесі, Україна

УкрнетвудАктуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ