Ми у Facebook
16.02.2017, 16:21

Інкубатор від ПриватБанку створює «українську мрію» стати підприємцем

2 та 3 лютого на черговій зустрічі Інкубатора в ТРЦ Gulliver у просторі особистісного зростання Hub4You було багато цікавого. Адже зустріч було присвячено маркетингу та фінансам.
А чи знаєте ви, що біля 80% населення Сполучених Штатів Америки зайняті в сфері малого та середнього бізнесу? Адже він є основною бюджетоформуючою ланкою економіки. Кожна третя американська родина зайнята в малому бізнесі. У цілому компанії штатом до 100 робітників забезпечують робочими місцями більше половини населення США, а найцікавішим є той факт, що більше половини малих підприємств із стартовим капіталом $1 000–5 000 за 2–3 роки зростають до компаній із доходом більше $1 млн. Вражаючі цифри, чи не так?

В Україні така собі «американська мрія» стати успішним підприємцем поки що не знайшла активного відгуку в населення. На шляху до неї забагато перепон, а саме: важка й мінлива економіка, складна податкова система, брак коштів, відсутність підтримки держави, замало програм з підтримки підприємців, а однією з головних перепон є відсутність програм навчання підприємницької справи.

Протилежна ситуація у вищенаведених Сполучених Штатах. Там підприємництво є цілою культурою, де бути підприємцем почесно, цікаво та перспективно. На постійній основі величезну допомогу розвитку підприємництва надає Адміністрація малого бізнесу (АМБ). Це навчання, консультації, лобіювання різних пільг, захист інтересів малих компаній, а також фінансування: кредити, гарантії або позики на бізнес.

Останні кілька років в Україні тема розвитку підприємства кружляє в повітрі. Багато великих компаній взяли курс на допомогу МСБ. Хтось ставить за мету навчання, хтось – фінансування, хтось – практичну допомогу, хтось – поліпшення зв’язку із владою. ПриватБанк з проектом «КУБ» з середини 2016 року взяв курс на об’єднання всіх цих складників на одній платформі, і вже зараз ми можемо констатувати, що перший найтяжчий крок зроблено. Цим кроком у вересні 2016 року став старт проекту «Інкубатор», що об’єднав у собі й навчання, і практичну допомогу, і фінансування.



Проект отримав позитивні відгуки серед підприємців і зібрав ще на старті більш ніж 800 заявок на участь. 22 учасники отримали можливість стати частиною проекту й уже зараз пройшли великий шлях від навчання до масштабування бізнесу. Ті, хто лише планував запустити стартапи, уже мають перші результати. Щомісяця в столиці України ПриватБанк у рамках проекту «Інкубатор» збирає всіх переможців проекту, аби дати нові знання, провести стратегічну сесію або розібрати з менторами та наставниками бізнес-плани.

2 та 3 лютого на черговій зустрічі в ТРЦ Gulliver у просторі особистісного зростання Hub4You було багато цікавого. Адже зустріч було присвячено маркетингу та фінансам.

Своїм досвідом ділилися ментори програми. Розпочала зустріч маркетинг-директор «Мультиплекс Холдингу» Анастасія Давидова, яка розповіла про те, як зробити клієнта другом на все життя, а також про сервіс, лояльність та щирість. Потім власниця гостьового дому Stockholm Studios Олена Ранцевич поділилася своїми думками про маркетинг у В2В, а також про те, як створити ціннісну пропозицію для партнерів та споживачів. Артем Шишкін, власник та засновник компанії Coover Box, розповів про нішеві ринки й разом з кожним учасником спробував підібрати більш вузький ринок для кожного конкретного бізнесу та ідеї.

Другий день почався зі вступної й дуже надихаючої розповіді Данила Тонкопія, власника проекту DelFast. Спікер поділився вражаючим досвідом, навів приклади успіху та поразок із особистої практики, тенденції світового ринку та перспективи зростання.

Партнер проекту «Інкубатор» «Висоцький консалтинг» та Наталя Нестеренко зробили не просто доповідь, а влаштували інтерактивні завдання з фінансової грамотності та планування.

Отже, два дні пройшли дуже насичено, дали нові знання, познайомили із новими успішними підприємцями та спеціалістами в сфері маркетингу та фінансів.



Маючи такі результати, ПриватБанк ставить на меті масштабувати проект «Інкубатор» в 2017 році та розпочати співпрацю із провідними комерційними та державними компаніями, що готові разом розвивати МСБ в Україні.

«У Законі США про малий та середній бізнес є твердження, що економіка держави неможлива без розвиненого сектору малого бізнесу, який у свою чергу потребує постійної державної підтримки, – говорить керівник проектів «КУБ» та «Інкубатор» Юлія Кислухіна. – Наша мета зробити так, щоб в Україні це також було аксіомою на рівні держави. Тому ми вже зараз стукаємо в усі двері й заручаємося підтримкою та партнерством компаній, що допоможуть нам найближчим часом досягти цієї мети».
Зробимо Україну – країною успішного бізнесу!





На правах реклами