08.03.2017, 13:06

«Лісова справа і фейсбук Авакова»: депутати Рівнеоблради не в курсі, що їх впіймали на хабарі

Після вчорашнього повідомлення Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про затримання десятьох посадовців у корупційній «лісовій справі», ЗМІ взялися з`ясовувати прізвища упійманих на хабарі. Втім зробити це не так просто.
Поліція імен не називає, а ті, на кого вказують офіційні особи, кажуть, що все зовсім не так як пише міністр: керівники лісгоспів нібито не учасники схеми, а свідки, і правоохоронці нібито нікого не зловили за руку. «Четверта влада» зібрала коментарі і пояснення тих, хто засвітився у справі.

Про це пише Анна Калаур, потрал «Четверта влада»

На Рівненщині є 16 лісгоспів. За вчорашнім повідомленням міністра Арсена Авакова, керівників вісьми із них затримали на дачі хабаря.

Як пише міністр, начальники підприємств принесли 15 тисяч євро та 5 тисяч доларів і намагалися передати кошти своєму керівництву – в.о. начальника Управління лісового господарства Рівненщини Сергію Івашинюті і екс-начальнику Управління Володимиру Грицайчуку. Міністр пише, що правоохоронці все задокументували, демонструє фото і дякує поліцейським і військовій прокуратурі.

Скільки на Рівненщині щороку отримують травматичної зброї (ІНФОГРАФІКА)

Фото затримання зі сторінки у Фейсбуці Арсена Авакова
Фото затримання зі сторінки у Фейсбуці Арсена Авакова


У Департаменті захисту економіки Національної поліції нам повідомили, що нині усі учасники схеми на волі.

– Їх ніхто не затримував в порядку статті 208 КПК. Тобто їх не поміщали в ізолятор тимчасового тримання. На даний час у нас запланований ряд процесуальних дій, яких – я на разі не можу вам казати, аби ці люди кудись не поділися. І коли ми проведемо додаткові процесуальні дії, можливо там будуть встановлені додатково особи. Вже будемо повідомляти тоді про підозру і вирішувати питання стосовно обрання міри запобіжного заходу, – розповідає прес-секретарка Департаменту захисту економіки Наталія Калиновська.

Той, кому керівники лісгоспів нібито передавали кошти – в.о. начальника Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Івашинюта – каже, що він і очільники підприємств є лише свідками.

– Всі працюють на роботі і я тоже. Оце і все що можна сказати, на сьогоднішній день ми свідки.

– А чи когось задокументували взагалі з грошима?– журналіст.

– Ні. (...) Нікого. Це я знаю по розмові з директорами. Але цього задокументовано не було. (...) Не було задокументовано, що хтось комусь десь там дав чи щось таке.

Сергій Івашинюта вважає, що інформацію роздули і насправді не відбулося того про що писав Аваков. Скріншот з відео користувача Ютуб Alla Osin
Сергій Івашинюта вважає, що інформацію роздули і насправді не відбулося того про що писав Аваков. Скріншот з відео користувача Ютуб Alla Osin


– Нікого не затримали?


– Нікого не затримали, всі працюють. Ну я і так вже все розказав. Нікого не затримали, всі ми як свідки. Іде розкручування. Ну якби шось таке, то нуу... набирають фактів, шукають, дивляться, підловлюють – такі варіанти, телефони зараз «включили». [...] На даний момент я про це достаточно шось сказав, всі пока є свідки, всі на роботі працюють, нікого... я не чув шоб когось «з полічним» затримали з грошима.

Міністр МВС у своєму повідомленні імен та назв лісгоспів не вказує. Втім уже чимало чуток про нібито затриманих просочилися у ЗМІ. Телефонуємо голові Рівненської обласної ради Миколі Драганчуку. З неофіційних джерел йому відомо, що у справі фігурує п`ятеро депутатів обласної ради.

Суд над Романом Насіровим: у медикаментозному сні чи достатньо жвавий? (+ВІДЕО)


Микола Драганчук каже, що дізнався про причетність п`ятірки з неофіційних джерел.
Микола Драганчук каже, що дізнався про причетність п`ятірки з неофіційних джерел.


– Для мене це було як сніг серед літа на голову. Ну не зовсім приємна ситуація, але все що знаю, можу сказати. Не більше не менше, що п’ятеро депутатів обласної ради фігурує в тому списку.

– Можете сказати хто? – журналістка.

– Я не хотів би, ви мене зрозумійте правильно, я не слідчий і, може, якась таємниця слідства є. А я так само з неофіційних джерел дізнався.

Голова прізвищ затриманих не називає. Втім натякає, що йдеться про північні райони області.

Знайти лісників-депутатів не складно. Адже тільки п`ятеро депутатів очолюють лісгоспи Рівненщини. Всі вони члени пропрезидентської партії БПП «Солідарність».

– Депутат Олександр Мисько очолює ДП «Володимирецький лісгосп».

– Віталій Сухович є керівником ДП «Висоцький лісгосп».

– Ігор Фізик є начальником ДП «Клеванський лісгосп».

– Депутат Михайло Крук очолює Острозький лісгосп.

– Керівником ДП «Рокитнівський лісгосп» є Анатолій Петрук.


Ми зв`язалися з усіма, крім Ігоря Фізика. Він слухавку не піднімає. Ось що відповіли четверо депутатів.


Острозький керівник лісгоспу Михайло Крук
каже, що він на роботі, і його не затримали. Додає, що: «даже взагалі не був там у них».

Михайло Крук каже, що його не було вчора на допиті
Михайло Крук каже, що його не було вчора на допиті


– Нє, ну як? Якби я був, то вчора був би там на допиті, визивали б. Я на роботі.

– То вас там не було?– журналістка.


– Нє, я не був там.

– Де «там»?

– Ну вчора визивали в прокуратуру чи де там, їм там покази знімали і так далі. То в нас хороший лісгосп, я там не був взагалі.

– А ви не знаєте хто був?


– Ааааа якби я знав. Бачте яка ситуація, вони підв`язали тепер, щоб була перевірка і ті лісгоспи, які перевірялися, от то автоматично директори там були. Наш лісгосп перевірявся. Але в нас там порушень таких не було. Ми там і не участували в тих справах. То шо там комусь інтірєсно казати був я чи не був то то інше питання.

Депутат з Володимиреччини Олександр Мисько говорить неохоче.

Олександ Мисько одразу нічого не заперечував. Тільки на пряме питання відповів, що не був серед затриманих
Олександ Мисько одразу нічого не заперечував. Тільки на пряме питання відповів, що не був серед затриманихНа запитання чи був він серед затриманих відповів:

– Я на роботі.

– Вас не затримували?– журналістка
.

– Ні. (...) Я навіть нічого не буду вам говорити тим більше скажу. Шо я зараз буду говорити? Поки що так. Я на роботі.

Очільник Висоцького лісгоспу Віталій Сухович
також заперечує, що його затримували. Обурюється, що на одному із сайтів його вже звинуватили у причетності до схеми.

Віталій Сухович каже, що треба знайти власника якогось сайту, який звинуватив його, аби журналісти вибачились за поширення інформації
Віталій Сухович каже, що треба знайти власника якогось сайту, який звинуватив його, аби журналісти вибачились за поширення інформації


– Я не один із них. Ви сначала в Арсена Борисовича узнайте кого, а потім будете дзвонить, – каже Сухович.

Рокитнівський депутат Анатолій Петрук
здивований запитанням.

Анатолій Петрук каже, що про «анекдот» почув тільки сьогодні
Анатолій Петрук каже, що про «анекдот» почув тільки сьогодні


– Я даже не можу представити про що ви говорите. Я сьогодні прийшов на роботу от. В нас субота робочий день. І сьогодні розказують мені якийсь анекдот. Що когось там затримали, що щось таке має бути.

Ми спробували зв`язатися і з рештою очільників лісгоспів. Із 12-ти слухаву підняли двоє. Зарічненський керівник Олександр Прохор заперечив, що був затриманий. Каже, почув про все, коли прийшов на роботу.

А от керівник Сарненського лісгоспу Сергій Белеля каже, що не був затриманий, як пише Аваков, до справи не має ніякого відношення, але вчора приїжджав у прокуратуру як свідок.

Сергій Белеля не в курсі справи, але чомусь вчора їздив у прокуратуру. Фото з сайту rivnelis.gov.ua
Сергій Белеля не в курсі справи, але чомусь вчора їздив у прокуратуру. Фото з сайту rivnelis.gov.ua


– Скажіть чи вас затримували? – журналістка.

– Я на роботі. Ну ми приїжджали в Рівне, але нас ніхто не затримував.

– Ви причетні до тієї ситуації, про яку пише Аваков?


– Ні, я не маю до цього відношення.

– Про те, що писав Аваков, ви не один з тих вісьми?


– Ні, ні.

– А ви знаєте хто?

– Ні, не знаю. (…) Не скажу, нє.

– А ви були в Рівному в прокуратуру їздили?

– Так їздили.

– Ви були як свідок?


– Так.

Більше розповісти пан Белеля не зміг чи не захотів. З його слів випливає, що учасники дійства не вважають, що їх затримували.

У решті лісгоспів або не піднімали слухавку, або не було начальника. Працівники розповідали, що їм нічого не відомо про нашуміле повідомлення.

Публікуємо список державних лісгоспів з контактами й іменами.У прес-службі Департаменту захисту економіки Національної поліції України нам розповіли, що повідомлення Авакова правдиве і учасників схеми може бути більше. Прізвищ керівників чи назв лісгоспів таки не називають.

– Можливо, значно більше тих осіб, які причетні до цієї корупційної схеми. Знають вони про це чи не знають – це вже їхнє питання. Для нас головне, що у нас все процесуально задокументовано. Їх причетність до корупційної діяльності. Принаймні вони нам відомі, всі ці особи, – каже прес-секретарка ДЗЕ Наталія Калиновська. – Для того щоб не завадити проведенню подальших слідчих дій, я не можу вам назвати хоча б один лісгосп.

Нагадаємо, вчора Нацполіція спільно з Військовою прокуратурою затримали на хабарі вісьмох керівників лісгоспів Рівненщини та двох їх керівників з управління лісового господарства.

Керівники лісгоспів, зі слів Авакова, заносили керівництву десятки тисяч євро. А ті, в свою чергу, домовлялися з контролюючими службами про позитивний результат їх перевірок. Міністр упевнений, що корупція якісно задокументована: відомі і ті хто брав, і ті хто давав хабарі.

Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook