Коли в наступному році відзначатимемо Великдень (+ Календар)
Що ми знаємо про Великдень [ОГЛЯД]
Цікаво: чому християни відзначають Пасху в різні дні?
У сучасному західному світі дотримуються так званого григоріанського календаря (новий стиль), тому Пасху святкують не тоді, як християни східного обряду.
А Пасхалія, перехідна дата відзначення Світлого Воскресіння Христового, визначається на основі древнього сонячно-місячного календаря. Перша неділя місяця після першого дня Повні після весняного рівнодення – була обумовлена ще на першому Вселенському соборі в 325 році.
Цікаво, що за всю історію відзначення Великодня дати католицьких та православних свят збігаються лише у 30 відсотках. У 5 відсотках православний Великдень відзначають на місяць пізніше, ніж католицький, а в 20 відсотках – на 5 тижнів пізніше. Майже через рік, тобто у половині випадків, різниця між датами католицької та православної Пасхи становить один тиждень. У святкуванні Великодня християнами західного та східного обрядів відмінностей у два-три тижні не буває.
Запрошення донорам: долучайтеся до здачі крові 1 лютого
Рівненський обласний центр служби крові запрошує всіх небайдужих жителів міста стати донорами та допомогти рятувати життя.
переглядів: 268
2 лютого – Стрітення Господнє: що символізує це свято
Стрітення символізує початок кінця холодної зими і є останнім великим християнським святом перед Великоднім постом.
переглядів: 572
Реформа МСЕКів: до чого готуватися мешканцям Рівненщини?
Минулий, 2024-й, завершувався перемінами у медичній сфері, адже в Україні серйозно взялися за медико-соціальні експертні комісії, які встановлювали групу інвалідності. Тепер в Україні має бути усе інакше – представники державної системи анонсують усе нові і нові зміни.
переглядів: 271
Тариф на електроенергію, пенсії та військовий облік: що зміниться в лютому 2025
З 1 лютого 2025 року в Україні набирає чинності низка змін у фінансовій, соціальній, військовій та економічній сферах. Громадян очікують нові правила банківських переказів, зміни у штрафах для військовозобов’язаних, оновлення тарифів на електроенергію, новий податок на авто та коригування пенсійних виплат.
переглядів: 291
Як написати якісну наукову статтю: рекомендації фахівців
31 січня у онлайн режимі Науково-дослідним інститутом публічного права організовано та проведено міжнародний науково-практичний семінар: «Підготовка наукових публікацій здобувачами освітньо-наукового рівня (доктор філософії): актуальні питання сьогодення.
переглядів: 284