23.10.2017, 15:20

Острозька академія відсвяткувала свій день народження

Цьогоріч 19 жовтня Національний університет «Острозька академія» відсвяткував 441 рік від дня заснування та 23 роки з моменту відродження.
День академії розпочався з екскурсу в історію першого вищого навчального закладу Східної Європи – Острозької академії. Святковий молебень у студентсько-викладацькому храмі преп. Федора Острозького об’єднав у спільній молитві професорсько-викладацький склад, студентів, працівників та гостей університету.

На урочистій академії ректор університету Ігор Пасічник привітав зі святом усю академічну спільноту.

«Чомусь сьогодні у моїй голові — одне слово «роки». Якось не вистачає часу для ретроспективи — озирнутися назад і проаналізувати весь час інтенсивного розвитку Острозької академії. Добре, що є День академії, день, коли можна призупинитися і подумати, як швидко пролетіли роки. Ось уже 23 роки Острозькій академії. І сучасна Острозька академія – це новітні технології, нові спеціальності які відповідають на світові виклики, високий рівень культури і духовності та насамперед люди: унікальний професорсько-викладацький склад, перспективні студенти і віддані своїй справі працівники», — так розпочав свою промову Ігор Демидович.

Він розповів про відродження університету, а також згадав усіх людей, які зробили свій вагомий внесок у розвиток та становлення академії.

Доктор історичних наук, професор Володимир Трофимович підготував історичну довідку про відродження та розвиток академії, її минуле та сучасність.

Також приємною частиною урочистої академії стало нагородження кращих працівників та студентів університету грамотами за сумлінну та віддану працю на благо альма-матер.

Екватором святкового дня стало проведення флешмобу «Шлях крізь століття». Залучаючи значну частину студентської спільноти, масовий захід є традиційним видом креативного дозвілля в університеті. Цього разу мініатюра знайшла своє втілення у формі великого годинника, який, мов світло історичного маяка, зобразив важливі дати у становленні та житті Острозької академії.

До того ж зазираючи у недалеке майбутнє 2019 року, вихованці академії вірять, що до цього часу виш досягне ще більших висот, підкорить ще не один рекорд Гіннеса та викарбує ще не одну знаменну дату на тлі історичної дуги Альма-матер.

«Для нас важливо знати історію академії, адже хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього. Головне, ми можемо розповісти про неї не лише у книжках і конспектах, але й візуально відтворити «на живому екрані». Це безпосередньо допомагає відчути унікальний історичний дух університету», — зазначив Голова Братства спудеїв Сергій Дорош.

Традиційно, після флешмобу, святкування Дня університету продовжилося ярмарком у студентському парку — «Пасікою». Під час ярмарку творчі вихованці університету мали нагоду представити свої художні та фотороботи, рукодільні вироби, придбати сувеніри з символікою університету, показати власні таланти в танцювальних, сольних і театральних номерах.

Також всі присутні спостерігали цікаву й пізнавальну інсталяцію кабінету ректора 1999 року, організовану колективом Музею історії Острозької академії. Перед глядачами постала жива історія університету у фотографіях, буклетах, перших виданнях академічного журналу «Острозька академія», рукописних рефератах часів власного студентства викладачів університету, книзі почесних гостей та навіть шпаргалках перших спудеїв академії часів незалежності. Керівник Музею історії Острозької академії Анастасія Хеленюк розповідає:

«До свята 23-річчя університету колектив нашого музею вирішив зробити щось цікаве, оскільки більшість чомусь вважає, що після одноразового відвідування наступного разу нічого нового не побачить, та, насправді, цією інсталяцією ми показуємо, що колекція нашого музею постійно поповнюється. Ми організували акцію «Подаруємо за експонат», закликавши студентів, випускників та викладачів академії поповнити асортимент експонатів. І вони охоче відгукнулись, тому багато речей, які ви зараз бачите, подаровані саме ними. Мені приємно, що наші старання недаремні».

Завершилося святкування Дня народження академії «концертом-мозаїкою». Для глядачів виступили відома українська скрипалька Лідія Футорська, акордеоніст Сергій Хоровець та сопілкарка Божена Корчинська.

Послухати українських музикантів прийшли студенти, викладачі, працівники академії та містяни. Музиканти виконували твори барокової музики, зокрема Йоганна Себастьяна Баха, Антоніо Вівальді та Вольфгана Амадея Моцарта.

«Я дуже люблю музику бароко, тому враження від виступу музикантів у мене чудові. По-перше, захоплює віртуозне виконання. По-друге, дуже гарно підібрана концертна програма. Наприклад, під час соло скрипки склалось враження такої поліфонії, ніби звучить не одна скрипка, а декілька. Емоції переповнювали через край», — прокоментувала виступ проректор з навчально-виховної роботи Руслана Каламаж.

Острозька академія відзначила свій деньЛідія Футорська, Сергій Хоровець та Божена Корчинська в Острозькій академії вже не вперше, та щоразу вони виконують нові твори або ж класику в національному трактуванні. Родзинкою цього концерту стала унікальна композиція зі східної України в обробці Василя Попадюка «Пастушок і Буковинська полька».

«Такі заходи сприяють всебічному розвитку всіх студентів нашого університету. На таких подіях мене наповнює енергія, відчувається неймовірне піднесення. Від прослуханої музики у мене з’являється натхнення та мотивація. Вдячна тим виконавцям, що подарували це свято музики», — поділилася своїми враженнями студентка економічного факультету Алісія Ширяєва.


Бесплатка

купити смартфон Apple iPhone в Одесі, УкраїнаПанасюк

АвтовикупТріада


Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ