08.11.2017, 08:38

Верховна Рада України підтримала кіно

Нардепи прийняли кілька законів, які стосуються світу кіно.
Верховна Рада прийняла законопроект №3238-д "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо державної підтримки кінематографа в Україні".

Закон передбачає внесення змін до Перехідних положень Податкового кодексу, передбачивши, що тимчасово – до 1 січня 2023 року – будуть звільнені від податку на додану вартість (ПДВ) операції з поставки національних фільмів, визначених законом "Про кінематограф", а також поставка робіт і послуг з виробництва національних фільмів.

Фільм про відому рівненську госпітальєрку покажуть на широких екранах (+ФОТО)


Також до 1 січня 2023 року хочуть звільнити від ПДВ послуги з демонстрації, розповсюдження національних та іноземних фільмів, озвучених державною мовою на території України.

Згідно з пояснювальною запискою, зміни стосуються корегування фінансового результату (скорочення або збільшення) для чіткішого відображення субсидій, отриманих платником податку – суб'єктом кінематографа України – для повернення частини кваліфікованих витрат.

Де рівняни можуть подивитися оригінальне кіно

Усі ці зміни націлені не збільшення фінансового результату на суму сплаченого роялті в разі, якщо об'єкт інтелектуальних прав виник в Україні і потім був переданий за кордон з урахуванням специфіки сфери кінематографа.

Верховна рада пропонує не вважати додатковим благом платника податку виплачену суб'єктам кінематографа вартість товарів і послуг: проїзд, проживання, харчування, страхування, навчання, пов'язані з виробництвом аудіовізуального продукту суб'єктами кінематографа України.

Більше того, народні депутати також підтримали супутній законопроект про внесення змін до Митного кодексу щодо державної підтримки кінематографа в Україні (№ 3239-д). Цим законом пропонують до 1 січня 2023 року звільнити від митних зборів при ввезенні в Україну товарів, які входять до складу національної кінематографічної спадщини, а також товарів, призначених для використання в кінематографічній діяльності.

Від митних зборів також можуть звільнити ввезення до України кінокамер, кінопроекторів, апаратури для звукозапису та відтворення звуку, телевізійних камер, цифрових камер, кіноплівки, бобін, апаратури для обладнання фото- і кінолабораторій, а також освітлювального обладнання.

Крім цього, Верховна Рада підтримала рішення відправити на повторне друге читання проект закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні" (№3240) від 3 жовтня 2017 року.

Про це повідомляє Сегодня.

Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram