Подати
оголошення

10.11.2017, 08:00

Сьогодні відзначають свято Параскеви П'ятниці

Великомучениця вважається заступницею всіх жінок.
Про народження великомучениці Параскеви пишуть таке: батьки, багаті християни Іконії, довго не мали дітей і щиро молилися, щоб Господь послав їм цю благодать. Окрім того, вони постилися по п'ятницях, сподіваючись на Божу поміч. Господь почув їх молитву, і саме у п'ятницю у них народилася дівчинка. Батьки і назвали її П'ятниця, що грецькою звучить як Параскева.

Церковний календар на листопад 2017

З ранньої юності дівчина була відданою християнкою, займалася доброчинністю. Коли батьки померли, їй залишився великий спадок. Правитель області, де жила Параскева, запропонував їй стати його дружиною за умови, що вона відречеться від Христа. Параскева відмовилась від такої пропозиції, прийняла обітницю безшлюбності, роздала усе своє багатство бідним і надалі проповідувала християнство в Іконії.

Чого не можна робити у цей день

За утвердження християнської віри діву Параскеву кинули до в'язниці, де вона і прийняла мученицьку смерть. Дівчину піддавали страшним тортурам, аби вона відреклася від своєї віри, та сила її духу була незламною. І сталося диво: перед нею з'явився ангел, який приніс хрест страстей Христових, і рани на тілі Параскеви загоїлися. Всі ідоли порозсипалися на порох, коли її ввели до язичеського капища. Дівчину хотіли обпалити свічками, а полум'я відвернулося від неї, обпаливши її мучителів. Діоклетіан побачив, що серед народу наростає смута, бо про всі чудеса одразу ставало відомо поза мурами в'язниці, і наказав відтяти святій діві голову.

Вітання з Днем ангела: вірші та смс

Її зовнішній вигляд відрізнявся від прийнятих канонізованих святих жінок. Параскева була гарною високою, стрункою дівчиною з розпущеним довгим золотим волоссям. Часто Параскеву П'ятницю уявляли суворою, грізною, а іноді й мстивою. Саме з цією святою наші предки пов'язували багато вірувань, звичаїв та обрядів.

За матеріалами http://www.spadshina.com/