Як отримати державну соцдопомогу тим, хто не заробив свою пенсію
Цей Порядок діє з 1 січня 2018 року й визначає механізм призначення у період з 1 січня 2018 р. по 31 грудня 2020 р. тимчасової допомоги тим громадянам, які вже досягли пенсійного віку, але мають менше 15 років страхового стажу, тобто не заробили свою пенсію.
Що чекає на українців після пенсійної реформи? ТОП-10 змін
Тимчасову державну соцдопомогу призначають структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, міських райдержадміністрацій, виконавчі органи рад об’єднаних територіальних громад.
При цьому враховується майновий стан та середньомісячний сукупний дохід громадянина.
Рівнянам: чи отримуватимуть пенсію заробітчани
ЯКІ ПОТРІБНІ ДОКУМЕНТИ
Щоб отримувати тимчасову соцдопомогу, треба надати в орган соціального захисту населення такі документи:
-заява;
-паспорт або інший документ, що засвідчує особу;
-інформація про адресу зареєстрованого місця проживання (адреса місця фактичного проживання);
-документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
-довідка про наявний страховий стаж, видана органами Пенсійного фонду України;
-декларація про доходи і майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї) за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги;
-копія рішення про призначення опікуна (для особи, яка була визнана недієздатною).
Інформація про склад сім’ї особи, яка звернулася за призначенням тимчасової допомоги, зазначається в декларації про доходи та майновий стан.
Якщо людина звертається за призначенням тимчасової допомоги за місцем фактичного проживання, до заяви додається довідка про неотримання такої допомоги в органах соцзахисту населення за масцем реєстрації ("прописки").
КОЛИ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ТИМЧАСОВА ДОПОМОГА
Тимчасова допомога призначається з дня, що настає за датою досягнення пенсійного віку, встановленого ч. 1 статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, якщо звернення за тимчасовою допомогою відбулося не пізніше ніж через 3 місяці після досягнення такого віку.
Однак, якщо людина звернулася за тимчасовою допомогою пізніше, ніж через три місяці після досягнення пенсійного віку, тимчасова допомога призначається з дня звернення за нею. Днем звернення за призначенням тимчасової допомоги вважається день реєстрації органом соціального захисту населення заяви з усіма необхідними документами.
РОЗМІР ТИМЧАСОВОЇ СОЦДОПОМОГИ
Розмір допомоги - це різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців. Однак така допомога не може перевищувати 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, інформує yaizakon.com.ua.
Тимчасова допомога перераховується кожні 6 місяців з урахуванням змін майнового стану людини та середньомісячного сукупного доходу і виплачується до досягнення такою особою віку, з якого вона набуває право на пенсійну виплату.
Повний текст Порядку призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, опублікований на Урядовому порталі.
Рівнянам про пенсійну реформу: як впливатиме страховий стаж

споживач, тимчасова соціальна допомога, страховий стаж, пенсійна реформа, пенсія
Деякі мешканці Рівненщини можуть отримати 908 гривень на книжки в межах програми «єКнига»

У межах урядової ініціативи «єКнига» громадяни, яким виповнилося 18 років у 2024 році, а також ті, хто досягатиме повноліття цьогоріч чи в наступні роки, можуть отримати одноразову виплату в розмірі 908 гривень для придбання книжкової продукції.
переглядів: 197
Як позбутися ведмедки на городі: ефективні методи боротьби навесні

Дуже важливо почати боротьбу з ведмедкою вчасно (в кінці квітня – травні) до початку появи молодих особин шкідника.
переглядів: 713
Як приготувати мед із кульбаб: найсмачніший рецепт

Кульбабовий мед — це справжній скарб весни. Він має приємний золотистий колір, ніжний аромат та корисні властивості.
переглядів: 1170
Як рівненський бізнес використовує повітряно-бульбашкову плівку: тренди, поради та інновації
У сучасному світі підприємці шукають прості, але ефективні рішення для збереження продукції, оптимізації логістики та зниження витрат. Один із таких способів – використання повітряно бульбашкової плівки. У Рівному цей матеріал активно застосовують як великі компанії, так і дрібні виробники.
переглядів: 266
У Рівному 12 травня проведуть безкоштовні огляди шкіри для профілактики меланоми

Рівненський обласний шкірно-венерологічний диспансер запрошує мешканців та гостей міста на безкоштовні огляди шкіри, які відбудуться у неділю, 12 травня. Акція приурочена до Дня діагностики меланоми та проводиться в рамках європейської програми EUROMELANOMA.
переглядів: 466