30.01.2018, 09:22

Мешканець Рівненщини дав можливість українцям більше дізнатися про свій рід

В Україні запрацював новий проект.
Тепер в Інтернеті є База жителів України 1650-1920 рр. народження за адресою https://pra.in.ua/. Керівник проекту, який родом із Рівненщини, Ігор Гошовський, розповів спеціально для ОГО деталі про цей проект.

Робота над проектом триває з 2013 року. Сайт вийшов онлайн у червні 2017 року. За цей час на сайті зареєструвалося біля 180 тисяч користувачів.База проекту зростає цілодобово щодня. Середній темп – 50-60 тис записів в місяць і вже досягнув 3,18 млн записів. В наших планах досягнення 4 млн записів до кінця 2018 року.

Базу наповнюють переважно волонтери проекту (їхня кількість у різний час різна, але загалом вона перевищує 100 чоловік), які опрацьовують метричні книги та інші джерела, що публікуються нами на сайті (за останній рік з метричних книг внесли в базу інформація про 700 тисяч людей). Певний обсяг інформації вноситься користувачами сайту через побудову ними своїх родоводів тощо. Сюди ж входить інформація з низки інших наших міні-проектів. Як то наприклад індексація вояків Австро-угорської армії українського походження, або індексація даних з польських урядових вісників Волинського, Львівського, Тернопільського, Станіславського воєводств тощо.

Пошук по базі проекту безкоштовний, але для охочих підтримати проект через пожертви ми розробили цілу низку додаткових сервісів, що дозволяють «прокачати» акаунт, отримувати автоматизовані повідомлення через підписку і таке інше. Проект наразі не є прибутковим, але й збитки завдяки цьому сервісу для нас поки не критичні.

На сьогоднішній день база проекту по Рівненській області нараховує 78 тисячі осіб. Це не лише українці, але й євреї, поляки… Великий масив даних опрацювали про чеських колоністів. Якщо брати розріз по районах, то лідирує Рівненський та Острозький райони.


Я глибоко дослідив свій родовід ще до запуску цього проекту. Більше того, саме напрацювання, що у мене накопичилися в результаті дослідження свого родоводу і стали поштовхом до виникнення ідеї такого проекту. Захотілося, щоб існував сервіс, який допомагає людям економити час і зусилля – замість походу в архів і довгого читання метрик, не виходячи з дому через пошук на сайті знаходити потрібних людей. А в окремих випадках навіть знаходити користувачів сайту, прив’язних до таких людей через родовід. Для такої комунікації на сайті працює безкоштовний сервіс обміну повідомленнями.

Наразі існує можливість лише публічного родового дерева. Варіант з прихованим родовим деревом (як і ще ціла низка різноманітних покращень і сервісів) у нас запланований, але наразі ми не можемо це реалізувати через брак ресурсів.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рівнянин, дослідивши свій рід, знайшов зв'язок з Булгаковим, королем Ягайлом і Руданським


Рівнянин зумів оцифрувати історичну пам’ятьПідписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram