Перша вселенська батьківська субота - правила і традиції
Чому батьківська субота?
У церковному календарі на рік є 7 днів, коли покійних поминають особливим чином. Ці дні називають "батьківська субота", бо у молитвах до Господа люди здавна в першу чергу згадували своїх померлих родичів, батьків. Дати батьківських субот кожного року змінюються, бо прив'язані до дат інших церковних свят.
Чому вселенська субота?
Бо важливість таких поминальних днів не тільки у вшануванні близьких родичів. У ці дні шанується пам'ять абсолютно всіх, хто віддав життя в повній самоті і за чиї душі нема кому молитися у світі живих.
У цю вселенську батьківську суботу особливо ревно моляться за тих, хто помер швидко і несподівано й не отримав церковного відспівування в осстанні хвилини свого земного життя: при нещасних випадках, аваріях, ДТП, за незрозумілих обставин, а також зниклих безвісти.
Священнослужителі наголошують: головний сенс цього особливого дня у тому, щоб, готуючись до Великого посту й Воскресіння Христового, знищити межу між живими та тими, хто покинув цей світ і з новою силою ствердити: Христос переміг смерть. Тому не зовсім правильно казати про небіжчиків "мерці". Православні кажуть: "спочилі".
У році лише дві поминальні вселенські суботи – М'ясопусна і Троїцька.
Чому м'ясопусна субота?
М'ясопусний поминальний день відзначається перед початком Сирного тижня (Масниці, Масляної) та дозволяє вживати в їжу всі продукти, бо посту ще немає. Саме після М'ясопусної суботи починаються обмеження на вживання м'ясних продуктів, але дозволяється риба, яйця і молочні продукти.

Церковні правила та народні традиції
У цей день віруючі християни йдуть у храм, ставлять свічу “за упокій” на кануні – особливому заупокійному свічнику (столику) прямокутної форми.
У церквах на ранкову службу також несуть для освячення коливо – традиційну поминальну кутю, з якої потім починається поминальний обід. Кутю, хліб, печиво та інші поминальні продукти ставлять на тетрапод (приставний стіл поряд з кануном). Саме перед ним відбуваються панахиди та заупокійні богослужіння.
У храмах читають заупокійні молитви за всіх християн (від Адама і до сучасників), незалежно від часу та місця їх проживання і поховання; проводять всесвітні панахиди, які представляють собою заупокійні богослужіння.
У поминальну вселенську суботу люди моляться про те, щоб Господь упокоїв душі покійних і змилостивився, відпустивши їм усі земні гріхи.
ДО ТЕМИ:
Церковний календар на березень 2019
Традиції, забобони, марновірства про могили, кладовища і поминальні дні
Традицiя «поминати» померлих з алкоголем – суто радянська, а не християнська
Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram

життя, молитва, поминання померлих, м'ясопусна субота, батьківська субота
Гороскоп на неділю, 16 березня: це день, який вимагає гнучкості

16 березня – це день, коли минуле любить повертатися, щоб переслідувати нас – іноді у вигляді незакінчених розмов, повторюваних тем, а іноді у вигляді почуттів, які ми не встигли опрацювати.
переглядів: 241
Голубці до посту по-новому: червона капуста, гриби та секретний соус!

Здивуйте своїх близьких незвичайними голубцями з червоної капусти та грибною начинкою! Ця страва не тільки смачна, але й корисна, а секретний соус з часником додасть їй неповторного аромату.
переглядів: 229
Право на виплати для постраждалих від ЧАЕС: як підтвердити мешканцям Рівненщини

Відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2025 рік", непрацюючі пенсіонери, які постійно проживали, не виїжджали або добровільно не переселялися із зони радіоактивного забруднення, мають право на отримання додаткової доплати за проживання в цій зоні.
переглядів: 190
Сніданок нашвидкуруч: готуємо пухкі американські панкейки

Трішки молока, дрібка солі, яйце, борошно, цукор і ваше натхнення - смачні та пишні панкейки на сніданок готові.
переглядів: 311
Левів можуть ошукати: астропрогноз на суботу

Дізнайтеся, що вам підготували зорі на 15 березня.
переглядів: 269