14.03.2018, 09:20

Теплі кредити - 2018: як отримати кредит з "Укргазбанку"

Цьогоріч і далі діятиме ця державна програма.
Про те, як отримати "теплий кредит" в "Укргазбанку", у відповідь на запит кореспондента ОГО, повідомив директор департаменту роздрібного банкінгу "Укргазбанку" Олег Кляпко:

“Теплі кредити” на Рівненщині оформляють і ОСББ

"Теплі кредити" будуть надаватися як населенню, так і ОСББ на заходи, передбачені Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження, затвердженому постановою КМУ від 17.10.2011 № 1056

Проте, згідно проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 березня 2010 р. № 243 і від 17 жовтня 2011 р. № 1056" планується внести деякі зміни до переліку заходів по яким буде сплачуватись відшкодовування при оформлені кредиту населенням.

АБ "УКРГАЗБАНК" надає "теплі кредити" населенню на строк до 3 років з процентною ставкою 17,5 % в UAH річних (для стандартних умов кредитування) та комісійні витрати 5,3% від суми кредиту (разова комісією за надання кредиту + комісія за РКО).

При цьому, відшкодування позичальнику частини суми кредиту згідно з Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження, затвердженого постановою КМУ від 17.10.2011 № 1056 проводиться одноразово в таких розмірах:

ü Якщо за кредитні кошти придбавається котел з використанням будь-яких видів палива та енергії (крім природного газу та електроенергії) та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до нього::

20% (35% для Позичальників яким в установленому законодавством порядку призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг) від суми наданого кредиту, але не більше 12 тис. грн. за одним кредитним договором.

Якщо за кредитні кошти придбавається інше обладнання (окрім котлів):

35% від суми наданого кредиту, але не більше 14 тис. грн. за одним кредитним договором.

Після внесення відповідних змін на законодавчому рівні (внесення змін до вищезазначеної Постанови КМУ) та внесення відповідних змін до договорів між Держенергоефективності та уповноваженими банками.

Очікуємо, що видача теплих кредитів розпочнеться у кінці березня- на початку квітня 2018 року.


"Теплі кредити" минулого року взяло 150 тисяч сімей

Нагадаємо, що з жовтня 2014 року для населення та ОСББ діє програма «теплих кредитів». Як повідомляє сайт Finance.ua, подібні кредити видають фізичним особам, а також об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). За ці гроші можна купити теплоізоляційні матеріали, сонячні колектори, економні лампи, лічильники для тепла і води, металопластикові вікна та двері, котли і багато чого іншого. Повний перелік допустимих товарів складається з більш ніж 20 пунктів.

Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram