Що запитати у роботодавця на співбесіді? [+ПОРАДИ]
Запитання про посаду і про саму роботу
Про посадові обов'язки, передбачувані відрядження або участь у додаткових проектах HR-менеджер або потенційний керівник зазвичай розповідає сам. Уточнити ж варто такі моменти:
- це нова посада або старе робоче місце? Якщо вакансія тільки створюється — чи є можливість побудувати роботу «під себе», в іншому випадку доведеться підлаштовуватися під наявні правила.
- Кому я буду безпосередньо підпорядковуватися? У деяких компаніях до питань субординації ставляться дуже суворо.
- Як оцінюється успішність у цій роботі? У кожної компанії може бути свій спосіб визначення ефективності. Ви можете робити акцент на одну частину роботи, а начальство використовує зовсім інший критерій.
- Чи часто бувають підвищення на цій посаді і що для цього потрібно? Якщо питання про підвищення для вас є принциповим, то краще одразу прояснити свої очікування.
- Яку відповідальність несе співробітник? Одразу постарайтеся визначити масштаби відповідальності, особливо матеріальної, і зіставити їх з запропонованими вигодами.
Питання про компанію
- Чи потрібно укладати угоду про нерозголошення? Деякі компанії, особливо у сфері інформаційних технологій, можуть вимагати від співробітників підписання контракту з таким пунктом.
- Чи передбачається дрес-код? Уточніть це одразу, щоб не опинитися у незручній ситуації в перший же робочий день.
- Як здійснюються внутрішні комунікації? У великих організаціях взаємодія між філіями або відділами може займати досить багато часу і мати чимало формальностей.
- Які плани розвитку у компанії? Подібно до того, як рекрутери цікавляться: «Ким ви бачите себе через 5-10 років?», поцікавтеся, які цілі ставить перед собою компанія. Може трапитися, що ваші цілі розходяться.
Питання про мотивацію і випробувальний термін
Зазвичай розмір зарплати, наявність і тривалість випробувального терміну озвучує роботодавець, але деякі моменти можна уточнити:
- яких результатів ви очікуєте від нового співробітника протягом випробувального терміну?
- Чи передбачається оплата за понаднормову роботу? І чи трапляється вона у компанії взагалі? У будь-якому разі, якщо компанія оплачує це, то такий пункт повинен бути прописаний у трудовому договорі.
- Чи передбачається додаткове навчання? Деякі компанії можуть пропонувати навчання за свій рахунок, проведення мовних курсів у межах робочого процесу, і це, звичайно ж, великий плюс.
Організація робочого часу та місця
- Який передбачається робочий графік і чи можна його коригувати? Часто через незручний або занадто жорсткий графік кандидатам доводиться відмовлятися від вакансії.
- Яке у мене буде робоче місце — open space або окремий кабінет? Як обладнано робоче місце? Чи є вся необхідна техніка або буде потрібен особистий ноутбук? Так, іноді буває і таке. Що означає «ідеальне робоче місце» для українців?
Загальні питання
- Як довго чекати від вас фідбек? Щоб зорієнтуватися і нервуватися в очікуванні відповіді, краще одразу визначити часові межі.
- Що ви можете сказати про моє резюме? Що в ньому варто поліпшити? Думка HR ніколи не завадить.

стажування, випробовувальний термін, кадрове агенство, вакансія, співбесіда, робота
Як боротися з алергією на пилок

Не для всіх час цвітіння рослин — це найкраща пора року. Особливо неприємна вона для людей, які страждають на сезонні алергії. Навесні та влітку алергія часто з’являється на пилок рослин. Це ще має назву — поліноз.
переглядів: 147
Які квіти саджати на могилі: красиві та невибагливі варіанти

Догляд за могилою — це не лише прояв пам’яті, а й спосіб виразити любов та повагу до померлого. Одним із важливих елементів впорядкування місця поховання є висадка квітів та рослин.
переглядів: 1159
Як просунути магазин меблів в інтернеті?

Просто створити інтернет-магазин недостатньо для успіху в конкурентному онлайн-середовищі. Необхідно застосовувати ефективні стратегії просування, щоб залучити аудиторію і, відповідно, збільшити продажі.
переглядів: 160
Обман та час на самоті: астропрогноз на 25 квітня

Дізнайтеся, що вам підготували зорі на 25 квітня.
переглядів: 424
УЗД при жировій хворобі печінки: чому зміни видно раніше, ніж у крові

Жирова хвороба печінки (ЖХП) — це повільний процес, який спочатку проходить безсимптомно. Орган працює, зберігає форму, не болить — і саме тому пацієнт дізнається про проблему запізно.
переглядів: 312